28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob




FB Michałowice

Stworzą nową strefę rekreacji

Zgodnie z zapowiedziami na terenie gminy Michałowice powstanie nowa strefa rekreacji. Władze gminy chcą zagospodarować teren przy Smugu Nowej Wsi.

O planach włodarzy z Michałowic informowaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku. Rejon niewielkiego zbiornika wodnego, który znajduje się w pobliżu ulic Spacerowej i Heleny w Nowej Wsi ma zamienić się w strefę rekreacji z prawdziwego zdarzenia. Dziś znajduje się tu tylko namiastka terenu rekreacyjnego – jest tu tylko plac zabaw i siłownia plenerowa.

Urząd Gminy Michałowice szuka firmy, która zajmie się modernizacja tego terenu. Wszystkie prace mają zostać wykonane do 1 października. To jednak oznacza, że w wakacje mieszkańcy nie będą mogli korzystać z uroków zbiornika wodnego i jego otoczenia. 

Jak okolice Smugu będą wyglądać po remoncie? Część przy ul. Heleny ma służyć codziennej rekreacji. W tej części pojawi się polana piknikowa, plac „szachownica”, który na co dzień ma służyć do zabawy, a w trakcie imprez będzie wykorzystywany do montażu estrady tanecznej. Pojawi się tu również miejsce na ognisko, altana i pomost z altaną widokową. W pozostałych częściach tego terenu zarezerwowano miejsce na kolejne pomosty i altany. Zaprojektowano również dwa boiska sportowe do siatkówki i street balla. Całość dopełnią szlaki spacerowe i elementy małej architektury.

Warto podkreślić, że Smug nie straci swojego charakteru. – Północna i południowa część obszaru będzie dostosowana do uprawiania sportu wędkarskiego. W tych częściach powstaną jedynie trakty spacerowe, maksymalnie odsunięte od brzegu oraz z jednej strony trawiasta plaża – podkreślają urzędnicy.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

nie wyobrażam sobie, ze pan burmistrz właduje taką kasę w reprezentacyjne miejsce rekreacji i pozostawi wiszące nad tym wszystkim w poprzek centralnie nad wodą druty wysokiego napięcia. zwłaszcza ze takich miejsc z potencjałem jest jak na lekarstwo

Gość

przydałyby się tam jakieś drzewa, bo patelnia jest na tym placu zabaw jak tylko wyjdzie słońce i pochować kable pod ziemią i usunąć te słupy bo szpecą, a ma być przecież estetycznie i krajobrazowo