°


pixabay.com

Światłowód również w Piastowie

Piastów to kolejna z gmin w naszym regionie, w którym firma Orange chce wybudować sieć światłowodową.

– Miasto Piastów i Orange podpisały porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Teraz, gdy operator uzyskał dofinansowanie w ramach programu, uzgodnione wcześniej działania powinny nabrać większego tempa. Mieszkańcy za budowę sieci światłowodowej nie ponoszą żadnych opłat. Środki na ten cel ponosi operator Orange Polska – podkreśla piastowski magistrat. – W naszym mieście prace w pierwszej kolejności skupią się na doprowadzeniu światłowodu do piastowskich szkół. Urząd miasta podpisał umowę, która umożliwi wkrótce rozpoczęcie prac projektowych a następnie wykonawstwo – dodaje.

Ze światłowodu korzystać będą nie tylko szkoły, ale również sami mieszkańcy. Zainteresowane osoby powinny wypełnić specjalne ankiety, które są dostępne w Urzędzie Miejskim, Bibliotece i jej fili oraz przychodni Piastun. Ankiety będą zbierane do końca marca. 


Anna Zwolńska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A kto sprywatyzował m. in. Telekomunikacje Polską? Rząd PO! I dzięki takiemu "wspaniałemu" dilowi, mamy łapy położone przez francuski koncern, w zasadzie brak konkurencji, a zyski wywożone są do Francji! Dla Francji to czysty zysk! TAK NAM DOBRZE ZROBIŁA EKYPA PO! BRAWO!

Gość

Ale jaki to do cholery ma sens teraz, w epoce szerokopasmowego internetu gdzie nawet każdy dzieciak ma smartfona z netem? W latach 90tych to jak najbardziej bym popierał ale teraz to tylko sztuka dla sztuki

Zastanawiające...

@Miro A był przetarg, albo jakas informacja dot. tego, że Piastów zamierza sie z tym zamiarem??? Jeżeli był to gdzie i kiedy? Bo ani ja, ani podejrzewam wiekszosć mieszkańców na ten temat nic nie wiedziała... Wiec jak mieszkańcy nie wiedzieli, to jak firmy z poza Piastowa miały o tym wiedzieć?

Miro

do @Zastanawiające... - to nie włodarze miasta wybrali Orange tylko ten operator po prostu wygrał w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa (POPC). W ramach dotacji z tego programu operator deklaruje że do 2020 umożliwi podłączenie iluś tam tysięcy adresów (w tym domków) do sieci ftth. Jeśli dana gmina zobowiąze się ze nie będzie mu rzucać kłód pod nogi i pomoże w różnej papierkologii to może liczyć na pierwszeństwo realizacji, tak jak zrobił to Grodzio czy Pruszków. Inna sprawa ze jakoś inni "polscy" dostawcy internetu nie garnęli się do inwestowania w sieć w Piastowie (mówię o domkach) jak i na pozostałym obszarze z tamtego POPC.

Gość_WGM

Mieszkam w Grodzisku , miesiąc temu podłączyli mi światłowód z orange i działa mam 100mbit/sek download , ale .... W dokumentach wpisali mi inny adres instalacji , nazwę ulicy ( bo podobno tej przy której mieszkam system nie chciał przyjąć ) no i w żaden sposób nie mogę zmienić adresu na prawidłowy . Do tej pory miałem VDSL 40mbit/sek, za który płaciłem 75 zł/mies ( razem z telefonem stacjonarnym ) i dzięki temu miałem dodatkowe zniżki na abonament komórkowy , za 3 komórki płaciłem 49zł ( w sumie ). Po zmianie na światłowód , mimo że według rozdawanych ulotek miał kosztować 39zł/mies ( przynajmniej przez pierwszy rok ) to kosztuje 79 zł/mies . A ulga na komórki dla dwóch telefonów zmniejszyła się o 10 zł , a dla trzeciego zniknęła . Dlatego ten trzeci we wrześniu zostanie przeniesiony do innego operatora . Jakby nie liczyć trochę zostałem w.y.d.y.m.a.n.y , ale co zrobić , skoro tam gdzie mieszkam nie mam innej alternatywy na internet stacjonarny .

Dobre bo Polskie

Gość z 12:54 Co do POLSKICH FIRM WYSTARCZY WPISAĆ W PANORAMĘ FIRM POLSKA FIRMA ŚWIATŁOWODY I TU... SAME FIRMY POLSKIE TO TAKIE PROSTE...

Gość

Dobrze ,że operator uzyskał dofinansowanie bo Urząd Miejski w Piastowie nie potrafi niestety pozyskać jakichkolwiek dofinansowań choćby do popularnych w całym kraju solarów czy ogniw fotowoltaicznych , inna sprawa to tragiczny stan dróg w Piastowie , większość nawierzchni wymaga natychmiastowego remontu ale tu taj urząd całkowicie się poddał.

Gość

@Patriota która firma jest polska, lepsza, tańsza? Bo znam tylko taką, co nie ma bardzo wielu kanałów w ofercie, a łącza i tak dostarcza im zagraniczna konkurencja...

Natalia

Że co?! I jeszcze mam sprzedać Orange moje dane osobowe, które są bezcenne?! UWAŹAJCIE! zacznie się natarczywe dzwonienie i jeszcze nasze dane osobowe moga pójść w świat i kto na tym najlepiej wyjdzie? Odpowiedź Orange! Uwaga! NIE POLSKA FIRMA!

Patriota

A na podstawie czego został wybrany Orange? Proszę o szczegóły na podstawie czego p. Burmistrz, urzad wybrali Orange przecież jest dużo firm Polskich, napewno tańszych i do tego pieniądze by zostaly w Polsce, a nie jak w tym przypadku, zagraniczny koncern je wywiezie... OjOjOj dlaczego taki wybór i taki nie patriotyczny... Źal... Rozgoryczenie...

Gość

Ja zostaje z mobilnym LTE...

Do Zastanawiające...

Bo Orange jest obecnie właścicielem firmy która kiedyś nosiła nazwę Telekomunikacja Polska i w związku z tym trzyma łapę na całej infrastrukturze, którą rozwija? Kto ma to robić?

loku

nie podniecajcie się mieszkam w Pruszkowie, Orange obiecał mi światłowód w październiku , potem było opóźnienie a teraz przestali deklarować cokolwiek, kwestie techniczne..

@Piastun

ten człowiek jest niereformowalny, co sobie ubzdura w tej teologicznej głowie to nawet święcona woda nie wygoni.

Piastun

Teraz uczniowie LO im. Adama Mickiewicza będą śmigać z prędkością światła na wysokości lamperii. Bez radne_nauczycielki za nimi z prędkością nad świetlną rzecz jasna. Bo wiadomo, że tylko wolny Internet nie pozwala im błysnąć na maturach. Urząd miasta też musi mieć światłowód bo coś w końcu musi oświecić burmistrza ;-)

Zastanawiające...

A dlaczego Orange? Są też inne rodzime, POLSKIE frmy, ktore zajmuja sie światłowodami. Dlaczego włodarze Piastowa, nie wybrali POLSKIEJ FIRMY???

Gość

No i dobrze. Do Pruszkowa z kolei wchodzi Vectra ze światłowodem. Przyda się kontroferta dla tutejszego monopolisty ;).

Gość

A gdzie są te światłowody? W 1 bloku na boku miasta? bo W brwinowie w samym centrum miasta jest mega szybkie 5Mbps