°


brwinow.pl

Świetlica i klub seniora już działają

Pierwszego dnia marca działalność w Żółwinie rozpoczęły Klub Seniora i świetlica socjoterapeutyczna. Będą to miejsca otwarte i przyjazne dla mieszkańców.

Uroczystość otwarcia świetlicy i klubu odbyła się pod koniec lutego. Teraz wygospodarowane przy OSP w Żółwinie zaczyna już tętnić życiem. – Klub Senior+ oraz świetlica socjoterapeutyczna prowadzone prze ŚOPS mieszczą się w OSP przy ul. Nadarzyńskiej 25 w Żółwinie. Część pomieszczeń strażnicy, sala oraz przyległe do niej pomieszczenia i sanitariaty, przeszła generalny remont oraz została wyposażona w sprzęty, które pozwolą funkcjonować w nowej przestrzeni zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom. Zostało utworzone zaplecze kuchenne, salka klubowa i łazienka przystosowana do osób niepełnosprawnych – informuje brwinowski magistrat.

Jak będzie wyglądać działalność klubu i świetlicy? – Klub Seniora jest otwarty dla mieszkańców w wieku ponad 60 lat z terenu całej gminy. Seniorzy mogą wspólnie spędzać czas, grając w gry planszowe, a także porozmawiać z innymi przy kawie i zawrzeć nowe znajomości. Mogą też wziąć udział w ciekawych imprezach i wydarzeniach kulturalnych. Korzystający z Klubu mają szansę podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami i wiedzą oraz zgłaszać własne pomysły na działalność placówki – zaznaczają przedstawieciele urzędu gminy w Brwinowie.

W marcu przy Nadarzyńskiej będzie można wziąć udział w zajęciach gimnastycznych, spacerach nordic walking, warsztatach m.in. rękodziała, pograć w planszówki. Planowane są też treningi umiejętności interpersonalnych, spotkania psychoedukacyjne i wiele innych.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

emeryt

Oby tylko najjaśniejszy Kosiński nie za często bywał w tym klubie, bo to może zniesmaczyć na dalszą część życia na emeryturze.

Gość

Poproszę trochę więcej informacji: kontakt telefoniczny, godziny otwarcia, itp. Dziękuję:)

Gość

A jest możliwość w tym klubie poznać jakąś gorącą seniorkę?