27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


pixabay.com

Sygnalizatory już są

Zakończył się montaż sygnalizatorów świetlnych u zbiegu ulic Kościuszki i Literackiej w Milanówku. Urządzenia w pełnym trybie zaczną działać od czerwca.

Skrzyżowanie ulic Kościelnej i Literackiej nie należy do najbezpieczniejszych. Ruch samochodów jest tu dość duży, a i pieszych przechodzących przez jezdnię nie brakuje. Również tych najmniejszych. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo dzieci przy skrzyżowaniu czeka na nich „Pan Stopek”, który zatrzymuje ruch po to, by najmłodsi mieszkańcy miasta-ogrodu mogli bezpiecznie przedostać się na drugą stronę.

Za budowę sygnalizacji na wspomnianym skrzyżowaniu odpowiedzialny jest Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim. Za to zadanie wybrany w przetargu wykonawca zainkasuje 114 tys. zł. Choć przetarg został ogłoszony jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, to prace montażowe ruszyły dopiero w marcu.

Sygnalizatory przy skrzyżowaniu już się pojawiły. Póki co będą działać w trybie pulsacyjnym (żółte migające światło). Dzięki temu kierowcy zyskają czas, by się do nich przyzwyczaić. Od 1 czerwca sygnalizatory będą już działać w pełnym trybie. Warto dodać, że sygnalizatory są wyposażone w specjalne przyciski dla pieszych, którzy w ten sposób będą mogli skrócić czas oczekiwania na zmianę „świateł”.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jprdl. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo i pieszych, a ten narzeka, ze przepustowość spadnie...

Żorż

@brwinowianin Aby budować ronda trzeba mieć na to miejsce. Policz sobie koszty i sam odpowiedz na pytanie co jest bardziej uzasadnione ekonomicznie.

brwinowianin

Brawo Jasiu, teraz już wszyscy totalnie staniemy w korkach. Wszędzie na świecie odchodzi się od sygnalizacji świetlnej W ZAMIAN BUDUJE SIĘ RONDA, ale nie w PL...