29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

istock

Szczęsne będą miały szkołę

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami władze Grodziska Mazowieckiego ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowej szkoły podstawowej. Placówka ma powstać w miejscowości Szczęsne.

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami władze Grodziska Mazowieckiego ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowej szkoły podstawowej. Placówka ma powstać w miejscowości Szczęsne. 

Przygotowania do tej inwestycji zaczęły się od wykupu gruntów potrzebnych do budowy szkoły. Gmina kupiła działkę o wielkości 1,8 ha. Teraz przyszła pora na przygotowanie projektu. Znamy już założenia dla tej inwestycji: w placówce ma działać osiem oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz 24 oddziały w szkole podstawowej (dziewięć w klasa 1-3 i 15 w klasach 4-8). Zaplecze sportowe ma być dostępne nie tylko dla uczniów, ale i mieszkańców. Zarówno jeśli chodzi o boiska zewnętrzne, jak i salę gimnastyczną. Na terenie szkoły pojawi się również plac zabaw dla najmłodszych dzieci.

W pierwszej kolejności gmina poszukuje firmy, która wykona dokumentacje projektowo-kosztorysową nowej szkoły. Na przygotowanie projektów zwycięzca przetargu będzie miał aż 300 dni od momentu podpisania umowy. Później gmina rozpocznie poszukiwania wykonawcy prac budowlanych. 

Play budowy nowej szkoły to dobra wiadomość dla dzieci i młodzieży z południowo-wchodzniej części gminy. Dzięki temu uczniowie z takich miejscowości jak Kady, Opypy, Szczęsne czy Odrano-Wola będą mieli bliżej do szkoły, a placówki w Adamowiźnie i Książenicach zostaną odciążone.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

brwinowianin

nic nie piszą o Brwinowie, czyżby to był apel Burmistrza do WPR24 żeby brwinowianin nie miał okazji czepiać się brudnych ulic ??? - "które nadal są brudne"