27° Środa
19 Września


milanowek.pl

Szereg inwestycji drogowych w Milanówku

Nie da się oprzeć wrażeniu, że inwestycje drogowe w tym mieście-ogrodzie ostatnio nabrały tempa. Wiele ulic już wygląda inaczej, a według zapowiedzi urzędu swoje oblicze zmienią kolejne. Które?

Zakończono budowę ul. Krasińskiego, nową nawierzchnia z kostki betonowej mogą cieszyć się mieszkańcy ul. Bartosza i ul. Leśny Ślad. Z kolei płyty MON pojawiły się na Chopina, Północnej, Łąkowej, Dalekiej, Czubińskiej i Wiosennej. Natomiast roboty drogowe trwają na ul. Przyszłości, Żytniej, Pięknej. I to nie koniec, w kolejce czekają następne drogi.

– Na kolejną przebudowę czekają 4 ulice: Kochanowskiego, Długa, Sosnowa i Graniczna. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę ulicy Herberta (dawnej Fiderkiewicza), złożyliśmy wniosek o dofinansowanie jej przebudowy, a równolegle ogłosiliśmy przetarg na wykonanie tej inwestycji. Na ukończeniu są również dokumentacje dotyczące przebudowy ulicy Wierzbowej i Orzeszkowej, których realizację chcielibyśmy sfinalizować jeszcze w tym roku – informuje urząd Milanówka.

Dodatkowo płyty MON mają pojawić się jeszcze w tym roku na ul. Tuwima, Wiatracznej, Jodłowej i Bocianiej.

Od kwietnia miasto-ogród inwestuje też w studnie chłonne. Jak wiadomo problem z odwodnieniem ulic w czasie intensywnych opadów jest tutaj duży. – Rozpoczęliśmy od ul. Kościuszki (od Krakowskiej do Piasta), następne będą ulice Chrzanowska (przy Grodeckiego), Podleśna i Podgórna. W maju zaś zakończymy budowę kolektora dla rowu Grudowskiego w ul. Uroczej – podaje urząd.

W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na budowę kanalizacji deszczowej w ulicach: Książenickiej, Nowowiejskiej, Łącznej, Wysockiego, Staszica, Wysokiej, Dembowskiej i Kasztanowej.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

ur.w Milanówku

Do Pana "Robert Karczewski 2018.05.11 20:03 "Skoro Wysocki był lepszy, to urzędując przez 12lat powinien utwardzić tą drogę.

ur.w Milanówku

A co Wysocki robił przez 12 lat! Brneliście w błocie ,a teraz macie pretensje ,że robi drogi?Wolę ta Panią niż tego przecinacza wstęg i składacza wieńcy.

Robert Karczewski

A co ta Pani robiła od początku kadencji? Na wiosnę przez ok. tydzień nie mogłem dojechać do własnej posesji. Ulica Teligi, zadupie którego Pani Burmistrz nie odwiedza. Ratowaliśmy drogę na własny koszt, w prywatnym czasie i za prywatne pieniądze rylismy w błocie z gruzem szpadlami i kilofami. Sączki kupione za prywatne. Brawo UM Milanówka - banda nierobów. Przypomnę tylko że przez pierwszy rok czy 2 po wyborach nasza droga nie widziała równarki. W drodze nie było dziur tylko jamy. A każda ulewa to brak możliwości dojścia do posesji bez samochodu. Dopiero groźba skierowania podatków do innej gminy pomogła. Trzymajcie się Milanówianie, już Wysocki wbrew pozorom był 10 razy lepszy.

Sk.

W takim razie pani burmistrz mnie oszukała mówiła mi osobiście że na ul. Reymonta będą na wiosnę tego roku położone płyty

Gospodarz

Uwaga, uwaga! Dwa słowa: wybory samorządowe. Dziękuję.

Gość

A co z ulicą Akacjową? Czy będzie remontowana?

ola

no proszę, PIS przy władzy i od razu znalazły się pieniądze na inwestycje ...ZAMIAST DO KIESZENI !