°


Czytelnik Łukasz

Szkoła gotowa na przyjęcie uczniów?

1 września rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie otrzymali informację, że ich pociechy docelowo rozpoczną swoją naukę 11 września. A od tego wtorku do piątku dni mają być ustawowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Poruszyliśmy temat i dowiedzieliśmy się, że rada pedagogiczna zmieniła decyzję, dniami wolnymi będą tylko wtorek oraz środa. O tym, a także o trwającym remoncie na terenie szkoły przeczytacie poniżej.

1 września na nasze skrzynki mailowe i Facebooka spadła lawina wiadomości... – Dzień dobry, czy jest szansa żeby dowiedzieć się czegoś na temat SP nr 6 w Pruszkowie? Dzieci nie zaczynają roku szkolnego 4.09 tylko 11.09? Jak szkoła rozwiąże tygodniowe opóźnienie? – dopytuje Anna, mama dziecka uczęszczającego do podstawówki nr 6.

Rodzice nie kryli rozczarowania. – My rodzice dowiedzieliśmy się o tym w piątek późnym popołudniem, a każdy kto przechodzi obok szkoły dobrze wiedział już dawno, że nie ma szans w takim tempie zakończyć remontu. Zostaliśmy potraktowani przez dyrekcje po prostu okropnie. Prosimy o nagłośnienie sprawy – pisze do nas kolejna mama.

Postanowiliśmy poruszyć temat i zwróciliśmy się do pruszkowskiego magistratu z prośbą o wyjaśnienia. Okazuje się, że zmieniono wcześniejszą decyzję i dni wolne będą tylko dwa. – Zgodnie z decyzją rady pedagogicznej tylko do środy włącznie nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, ale w tym czasie będzie działać zerówka. Ponadto odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, dlatego każdy rodzic, który nie ma z kim zostawić swojego dziecka we wtorek i środę, może je przyprowadzić do szkoły. Ale podkreślam, że nie będą to zajęcia przedmiotowe – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Dlaczego postanowiono ustanowić kilka dni wolnych już na początku roku szkolnego? – Te dwa dni są dlatego wolne, ponieważ w tym czasie będą przygotowywane wszystkie sale dydaktyczne. Chodzi o wystrój sal, będą dekorowane sale językowe, przedmiotowe, ponadto część nauczycieli zmieniała swoje sale – wyjaśnia Landowski.

Postanowiliśmy również poruszyć temat samego remontu szkoły. Kiedy zakończą się prace i jaki jest ich zakres? – Remont ma zakończyć się do końca października. W szkole będą trwały niewielkie prace, związane m.in. z obróbką okien, chodzi głównie o pomalowanie czy wyszlifowanie ram okiennych. Szkoła jest bezpieczna, w pełni przygotowana tak, by różne elementy nie zagrażały bezpieczeństwu dzieci. To ogromny remont za 2,5 mln zł, który polegał na wymianie całego pionu cieplnego, kaloryferów, wszystkich węzłów cieplnych, okien w całej szkole oraz izolacji termicznej od góry i dołu. Cała szkoła będzie jeszcze odkopywana i zabezpieczana izolacją od fundamentów. Ponadto elewacja będzie wykonana na całym budynku w takiej kolorystyce, jakiej jest dzisiaj obecna najnowsza sala gimnastyczna – zaznacza wiceprezydent Pruszkowa. – Oczywiście wykonawca nie zdążył z pewnymi pracami, ale te opóźnienia były spowodowane tym, że firma, która przywoziła okna nie dostarczyła ich na czas – dodaje.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Woźna

Ludzie ogarnijta się bo jak czytam takie kocopoly to krew zalewa. Co winna dyrekcja, belfrzy, że jakaś tam firma nie dostarczyła okien na czas czy dostarczyła zle??? Sieroty z korporacji, już się stresujecie że trzeba kolejne wolne brać na siedzenie z "bachorami" (wasze myślenie) a wolnego nie bardzo chcą dawać w korpo, szef już ryja krzywi na samo hasło "urlop". Cieszcie się, że dzieci będą miały wyremontowana szkole, lepsze warunki, ciepłej... Ech!

Gość

Szlifowanie okien właśnie w te 2 dni. Po remoncie, co wie każdy średnio rozgarnięty człowiek trzeba posprzątać, wnieść kable i wszystkie sprzęty, różne pomoce naukowe, elektronikę czy komputery. To także przez te 2 dni. Dekoracje klas i korytarzy już pominę. Potem już tylko prace na zewnątrz, przy elewacji, ale przy normalnych lekcjach. A dyrekcja najprawdopodobniej podała info 2 dni wcześniej, bo miała do końca nadzieję że zdążą. Nie róbcie burzy w szklance wody.

Renia74

Biedne korporacyjne ludki krzyczą bo dodatkowe dni z dzieckiem to tragedia tak od świtu wrzucą do szkoły tam je wykarmią i wychowają.Opóźnienia w pracach remontowych zawsze się zdarzają nawet w malutkich mieszkankach.

Gość

""Te dwa dni są dlatego wolne, ponieważ w tym czasie będą przygotowywane wszystkie sale dydaktyczne. Chodzi o wystrój sal, będą dekorowane sale językowe, przedmiotowe, ponadto część nauczycieli zmieniała swoje sale – wyjaśnia Landowski." - To chyba jakiś żart.... Nauczyciele potrzebują dwóch dni, żeby znaleźć swoją salę? To zwalanie winy na dekoracje też jest zabawne. Od tego są weekendy, a nie dni kiedy szkoła powinna normalnie funkcjonować. " - Państwo uczyciele muszą porządnie wypocząć po wakacjach

Gość

oooo reeeeetyyyyy. jakbyście nie mieli innych problemów

Gość

"Te dwa dni są dlatego wolne, ponieważ w tym czasie będą przygotowywane wszystkie sale dydaktyczne. Chodzi o wystrój sal, będą dekorowane sale językowe, przedmiotowe, ponadto część nauczycieli zmieniała swoje sale – wyjaśnia Landowski." - To chyba jakiś żart.... Nauczyciele potrzebują dwóch dni, żeby znaleźć swoją salę? To zwalanie winy na dekoracje też jest zabawne. Od tego są weekendy, a nie dni kiedy szkoła powinna normalnie funkcjonować.

Rodzic

Gratulacje za komentarz od tylko PiS to jest dobra zmiana .szkoła w ruinie

Gość

To nie jest wina szkoły tylko inwestora czyli miasta. Kolejny raz Niedasie. Prokurator powinien sie zając tym tematem a prezydent do dymisji.

Rodzic 3

No właśnie "Korona z głowy nie spadnie", a może jednak za brak nadzoru korona komuś spaść powinna

tykoPiS

Wzywamy prezydenta Pruszkowa, Pana Mecenasa Jana Starzyńskiego do jak najszybszego zakończenia remontu szkoły! Po Reformie Edukacji przeprowadzonej przez Pana Naczelnika Jarosława Kaczyńskiego w Polskiej szkole musi być porządek mieliście całe wakacje na dostosowanie szkoły do Wytycznych Komitetu Centralnego PiS! Mam nadzieję, że odpowiednie Organy Państwowe zareagują na ten chaos i zostanie powołany dla Puszkowa komisarz z namaszczenia Specjalisty ds. Aglomeracji Warszawskiej Pana Posła Jacka Sasina.

Rodzic

Ludzie... Co to za marudzenie? Opóźnienia sie zdarzają ... co by zmienił wcześniejszy komunikat? Te dwa dni jakoś przeżyjecie, nikomu korona z głowy nie spadnie

As

"W szkole będą trwały niewielkie prace, związane m.in. z obróbką okien, chodzi głównie o pomalowanie czy wyszlifowanie ram okiennych." - czyli podczas zajęć lekcyjnych, kiedy dzieci będą w szkole będą szlifowane i malowane okna? to ma uspokoić rodziców? "Ponadto odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, dlatego każdy rodzic, który nie ma z kim zostawić swojego dziecka we wtorek i środę, może je przyprowadzić do szkoły." - ale zapomniało się dodać, że nie będzie w tym czasie obiadów

Gość

robienie szumu z niczego!

Rodzic

Wina takiego opóźnienia chyba leży nie tylko po stronie wykonawcy. Gdzie w tym czasie była Dyrekcja i Administracja że nie dopilnowali aby było na czas ach te wakacje za dużo wolnego.

Gość

Okna były dostarczone tylko miały inne wymiary, więc producent musiał je robić drugi raz. To kie wina szkoły