24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
pruszkow.pl

Szkoła na Bąkach czeka na uczniów

Kompleks oświatowy przy ul. Jarzynowej w Pruszkowie jest już gotowy. Placówka czeka teraz na pierwszych uczniów.

Budynek żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej, który powstał na terenie dzielnicy Bąki przeszedł już odbiory powiatowego inspektora nadzoru budowlanego i uzyskał pozwolenia na użytkowanie. To znaczy, że budynek jest gotowy na przyjecie uczniów, ale tylko w teorii. W placówce uczniowie zastaliby dziś tylko „gołe ściany”. Władze miasta już ogłosiły przetarg na wyposażenie placówki. Wszystkie meble i sprzęty maja trafić do szkoły w wakacje.

Jak idą przygotowania organizacyjne? – Mamy wybranego już dyrektora szkoły i dyrektora przedszkola. Trwa również procedura konkursowa, która wyłoni nam dyrektora żłobka. We wrześniu na 100 proc. startuje nowa szkoła – zaznacza Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Warto podkreślić, że placówka ma już przypisanych uczniów. – Nabór jest już przeprowadzony. Szkołę uruchamiamy w pełnym zakresie, to znaczy, że od września będą tu wszystkie klasy. Mamy oczywiście świadomość, że klasy szóste i ósme będą mniejsze. Do tych roczników zgłosiło się mniej dzieci, ale to akurat nie dziwi. W nowej szkole w tych klasach będzie po około 15 osób, więc i warunki do nauki będą znacznie dogodniejsze – podkreśla Landowski.

Do nowej szkoły w Pruszkowie zostały przeniesione dzieci z dwóch innych placówek: szkoły podstawowej nr 9 w Pruszkowie i szkoły podstawowej nr 4 w Piastowie. – Głównie zależało nam na odciążeniu dziewiątki. Tam dzieci uczyły się w systemie dwuzmianowym, co nie było zbyt komfortowe – dodaje wiceprezydent.

W skład kompleksu oświatowego na bąkach wchodzą żłobek, przedszkole i szkoła. Uzupełnieniem jest zaplecze sportowe na zewnątrz obiektów. Przy szkole dostępne są dwa boiska sportowe z syntetyczną nawierzchnią,  murki oporowe, schodki i rampy. Z obiektów sportowych będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale i okoliczni mieszkańcy. Sam kompleks ma również pełnić funkcję miejscowego ośrodka kultury.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ciekawe kto kupił w okolicy działki zanim podjęto decyzję o budowie szkoły na zadupiu....

Gość

do Patrycja piękna te piękny nieogolony słyszałem, że ty podobno makowca ze swoim pracodawcą konsumujesz, buhhaaa

Gość

Do patrycja piękna Ile ci klakierze od Jasia płacą za te wypociny, 2,50 czy 3 zł? , twój mgr w listopadzie głupi trolu przegra wybory będzie w nowej wsi odpoczywał, zmień też repertuar bo się powtarzasz, każdy kandydat jest lepszy od niedasie, precz z SPP, precz z tobą i mgr,

Patrycja piekna

Do tego goscia z godz. 16:10 nigdy nie zagłosuje na pisioròw jak ty ciemniaku to robisz twój głos będzie niczym niż tysiącami głosów na Pana mgr mecz Jana Starzyńskiego.Już teraz biegnij do nocnej apteki po leki na zatrzymanie sraczki Da się pokonać synalka narzuconego przez ta Tuska i kaczorka już w pierwszej turze .

Gość

zdaje się że szkołę zbudowano w tym miejscu, aby zasadnym było wybudowanie nowej drogi akurat w tym miejscu , polecam wycieczkę w te rejony , aby obejrzeć nową inwestycje drogową w pruszkowie którą nikt się nie chwali

Gość

Szkoła ładna ale miejsce na nią fatalne.

Gość

do Piękna Patrycja nigdy nie głosowałem i nie zagłosuje na mgr ,,niedasie,, w listopadzie, przy wyborach skończą się 20 letnie nieudolne rządy tego pana

BĄK

to będzie prawdziwa przyjemność chodzic do szkoły w ...Bąkach :) - BĄCZUŚ :)!

Piastów-MOJE MIASTO!

Do 1o:43 Za jakie WASZE pieniądze?! Piastów, placi nie maĺe pieniądze do Pruszkowe i jeszcze przez poprzednie lata dostawaliscie od Piastowa tzw. "pomoc" teraz chcecie przez Piastow puścić najwiekszy, najgłosniejszy tranzyt przez tzw obwodnicę i dodam... że obwodnicę do obsługi magazynów Pantaloxci i z tych magazynòw Piastów nie ma żadnych pieniędzy! A jak by było tego mało, to od 25 lat Piastow czeka na prawdziwy basen, nowe parki, ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, miejską wodę i kanalizację ktorych to inwestycji jakoś powiat nie widzi... O JESZCZE MASZ, SZANOWNY ROZMÓWCO JAKIEŚ WÀTPLIWOŚCI?! PIASTOW TONIE, PRZEZ M.IN. BRAK INWESTYCJI DLA MIESZKANCÓW! A JUŻ KARYGODNE JEST, WYDAWANIE POZWOLEŃ NA BUDOWĘ PRZEZ POW. PRUSZKOWSKI, NIEZGODNY Z PLANAMI ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO W PIASTOWIE I NIE BACZĄĆ NA ODDZIALYWANIE TYCH DZIAŁALNOSCI I O ZGROZO PRODUKCJI NA SĄSIEDNIE DZIAŁKI I ŚRODOWISKO! JESZCZE MAŁO?!!!

Marta

Do Gość 10:42 część dzieci uczęszczających do SP w Piastowie mieszka w rejonie SP 9 w Pruszkowie. Niektórym rodzicom udało się zapisać dzieci do szkoły położonej bliżej miejsca zamieszkania, teraz dzieci wracają do rejonu. Tyle w temacie. Najlepiej bić pianę nie wiedząc o co chodzi...

Gość

a ile kosztowała budowa drogi do tej szkoły , 2-3 razy tle co sama szkoła?

Gość

Skoro Pan Prezydent taki dobry, to dlaczego do przedszkoli dostają sie dzieci mieszkające poza Pruszkowem i w dodatku jedynacy? Podobno ilość miejsc w przedszkolach jest obliczana na podstawie liczby dzieci zameldowanych. Jednak w rekrutacji zameldowanie i zamieszkanie w odległości 1km od przedszkola nic nie znaczy dla Prezydenta i urzędników. Nie liczy się również to, że dziecko ma rodzeństwo, które będzie chodziło do szkoły tuż obok. To co ważne w Pruszkowie to tylko znajomości i układy.

Gość

A dlaczego za nasze pieniądze Prezydent przyjmuje dzieci ze szkoły w Piastowie!?

Piękna Patrycja

Oto dlaczego trzeba ponownie głosować na Pana mgr Jana Starzyńskiego Prezydenta Pruszkowa a nie na synalka wojewody który nie ma pojęcia o samorządzie.Brawo Panie Janie za ten kompleks oświatowy w tym rej urbanistycznym miasta.Wielbicielka Pana jak tez Mirosława prawdziwego rodowitego Pruszkowiaka Patrycja .PS.Nie Ma jak piękny Pruszków pod Pana rządzeniem.