24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
pruszkow.pl

Szkoła powoli „wyrasta” z ziemi

Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie powoli postępuje do przodu. Kompleks ma być gotowy do września przyszłego roku.

O tym, że działająca na terenie Gąsina szkoła podstawowa potrzebuje rozbudowy wiadomo było od dawna. Plany powiększenia placówki snuto latami. Zaś w ubiegłym roku na terenie szkoły pojawił się ciężki sprzęt i rozpoczęła się prace związane z rozbudową „dziesiątki”.

Od startu prac minęło ponad pół roku. Na jakim etapie są roboty? – Prace idą dość sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Można powiedzieć, że powoli można podziwiać efekty, bo roboty „poszły do góry” – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Rozbudowa szkoły jest prowadzona z zachowaniem ciągłości pracy szkoły. W praktyce oznacza to tyle, że dzieci uczą się w starym budynku, a robotnicy tuż pod oknami wznoszą nowe skrzydło placówki. Pojawia się więc pytanie, jak trwające tuż obok roboty wpływają na komfort nauki dzieci. – Nie dotarły do nas informacje o uciążliwościach ani od szkoły, ani od okolicznych mieszkańców. Teren został wygrodzony i zabezpieczony. Zakres prac nie powoduje wbijania się i betonowania. Roboty nie powodują wielkiego hałasu – podkreśla Landowski. 

Przypomnijmy. W pierwszej kolejności budowany jest nowy gmach szkoły podstawowej. Po zakończeniu prac szkoła przeniesie się do nowej części, a w miejscu istniejącego budynku powstanie przedszkole. Podstawówka w nowej odsłonie zacznie działać we wrześniu 2019 r, a przedszkole swoją prace rozpocznie rok później. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Uczeń

Ciekawe kiedy doczekamy się szkoły w Regułach?!? Czy kolejny raz temat będzie tylko kiełbasą wyborczą?

Gość

Bardzo piękny widok

Gość

To jest gąsin ciamroku! ;-)

Gość

A i tak będą płakać że w Żbików się nie inwestuje.