16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


pixabay.com

Szkoła w Izdebnie do rozbudowy

O tym, że szkoła w Izdebnie Kościelnym wymaga rozbudowy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przygotowania do rozpoczęcia prac wchodzą na ostatnią prostą.

Szkoła w Izdebnie Kościelnym ma już swoje lata. Pierwsza parterowa część powstała pod koniec XIX w., a druga piętrowa została wybudowana w latach 1933-1934. Prace wykończeniowe trwały do 1940 r. Choć placówka w ostatnich latach przeszłą remont, to baza lokalowa nie jest w stanie sprostać potrzebom uczniów. 

Grodziscy włodarze już w ubiegłym roku podjęli decyzję o rozbudowie szkoły w Izdebnie kościelnym. W zeszłym roku zlecono wykonanie dokumentacji projektowej, teraz przyszła pora na znalezienie wykonawcy prac.

W pierwszej kolejności placówka wzbogaci się o nową salę gimnastyczną. Będzie to nowy parterowy budynek, w którym oprócz samej hali sportowej w budynku znajdzie się również zaplecze.  Jeśli uda się znaleźć wykonawcę w pierwszym przetargu to hala powinna być gotowa za 450 dni. 

Budowa sali gimnastycznej to pierwszy etap modernizacji placówki w Izdebnie Kościelnym. W planach jest również rozbudowa części dydaktycznej i przebudowę szkoły – na to jednak zostanie ogłoszony odrębny przetarg. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

z I

To Rada Miejska zdecydowała. Burmistrz jest władzą wykonawczą i przez dlugi czas nie byl chętny do rozbudowy. Mówilo sie nawet o likwidacji. Rada ma tu zaslugi