°


piastow.pl

Szkoły wyremontowane

Wakacje to doskonały czas na przeprowadzeni potrzebnych remontów w szkołach. Wykorzystała to gmina Piastów i w poszczególnych placówkach wymieniła okna, drzwi, podłogi, instalacje elektryczne oraz oświetlenie. Szczegóły niżej.

W Piastowie 4 września rok szkolny rozpoczęło 630 przedszkolaków i ponad 2,5 tys. uczniów. Co najważniejsze rozpoczęli rok szkolny w odświeżonych i dostosowanych do ich potrzeb klasach – przynajmniej tak twierdzi urząd. 

Choć remonty szkół w wakacje są standardem, to jednak tegoroczne były wyjątkowe. Dlaczego? –  Skala i różnorodność działań, które musiały się w tym czasie dokonać były, zdaniem dyrektorów szkół, z niczym nieporównywalne. Bo i cały 2017 rok to dla oświaty bez wątpienia rok szczególny. Wymiany podłóg, schodów czy odświeżanie ścian odbywało się także we wszystkich piastowskich przedszkolach ale największe zmiany dokonały się w budynkach szkół. Były konieczne nie tylko ze względu na wiek i stan budowli, ale przede wszystkim ich dostosowanie do potrzeb sześciolatków – poinformowała Urszula Nelken, dyrektor Centrum Usług Oświatowych miasta Piastowa. – Liczba przyjętych najmłodszych dzieci w przypadku niektórych szkół przekraczała ich możliwości, ale dzięki dobrej współpracy dyrektorów sąsiadujących placówek, udało się znaleźć miejsce dla wszystkich. Największy zakres prac remontowych dotyczył gimnazjów, gdzie wkrótce zagoszczą małe dzieci – dodała. 

I tak: gimnazjum nr 1 zostało przekształcone w szkołę podstawową nr 5. Wśród 755 uczniów w 32 oddziałach we wrześniu pojawią się cztery zerówki. – Powstał nowy gabinet dla logopedy, sala do gimnastyki korekcyjnej, specjalna łazienka dla najmłodszych, a korytarz w sektorze „zerówek” zyskał piękne, wesołe barwy. Wymieniono też podłogę w świetlicy i – po dziesięciu latach od ostatniego odświeżania – wymalowano salę gimnastyczną. Gruntownego remontu doczekał się również dach placówki oraz schody prowadzące na wewnętrzne patio, na którym powstał specjalny plac zabaw dla maluchów – wylicza Urszula Nelken.

W podstawówce nr 3 wykonano kapitalny remont dwóch łazienek, a sala gimnastyczna oraz pomieszczenia dwóch klas otrzymały nową podłogę. W „czwórce” uszczelniono dach i wymieniono instalacje elektryczne. Szkoła podstawowa nr 2 zyskała nową bibliotekę, i choć znajduje się tam gdzie była, to wnętrze przeszło dużą metamorfozę. „Jedynka” zyskała za to zupełnie nową salę językową, wymieniono skorodowane drzwi wejściowe oraz wymalowano zaplecze terapeutyczne i część kuchenną. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ciekawe tylko po co miasto utrzymuje to kiepskie LO Mickiewicza? 1,5 mln zł rocznie się marnuje. Matury leżą, poziom kiepski za to koleżanki radne z NP mają gdzie pracować a dyrektorem jest znajoma burmistrza. Sitwa za 1,5 mln z miejskich pieniędzy ma zatrudnienie.

Gość

Sala gimnastyczna w LO czeka na drugą kadencję Burmistrza. Ale się nie doczeka ;-)

OTYLIUSZ

. wyremontowana sala gimnastyczna w szkole podstawowej 2 (pierwsze zdjęcie) super tylko dlaczego na sponsora wybrano Chio czyżby Piastowskie dzieci odporne były na działanie skutków ubocznych chipsów Dziecko rzucając celnie do kosza za 3 pkt dostaje w nagrodę paczkę czipsów niezły system motywacyjny

obywatel Z.

Pewnie gdyby nie reforma oświaty to Szuplewski wpakowałby pieniądze miejskie w budowę Zespołu LO-Gim. im. A. Mickiewicza, na projekt którego już wydano ponad 400 tys. zł, a już w 2015r. było wiadome, że władze PiS będą dążyły do likwidacji gimnazjów. Płonna nadzieja Szuplewskiego, że PiS odstąpi od likwidacji gimnazjów okazała się złudna, ale beztroskie szastanie miejskimi funduszami na realizację swoich utopijnych mrzonek powoduje nie liczenie się z realiami i uwarunkowaniami zewnętrznymi w planach inwestycyjnych miasta.

Krystyna

Jeżeli Szuplewski był w tym roku taki hojny dla oświaty to dlaczego na początku swojej kadencji do kosza wyrzucił projekt burmistrza Kubickiego rozbudowy szkoły podstawowej Nr 2. Szkoła by zyskała 6-ść nowych sal dydaktycznych i w dużym stopniu rozładowała panujące zagęszczenie w szkołach podstawowych, które teraz będą w większości pracować na dwie zmiany. Brak przewidywania perspektywicznego obecnej władzy to grzech pierworodny podszyty notorycznym negowaniem projektów poprzednika co jest ze szkodą dla miasta i piastowskich dzieci. To samo dotyczy rezygnacji władzy z filii przedszkola Nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej i nie przygotowanie na czas nic w zamian bo remont i przystosowanie budynku po tzw. "starej łaźni" przy ul. Popiełuszki dopiero teraz jest realizowany z 3-y miesięcznym opóźnieniem. To wszystko dobitnie świadczy o braku zmysłu organizacyjnego i zarządzania na zasadach łatania dziur po czasie.

Gość

Co ma Pruszków do Piastowa Bez sensu ten komentarz gośćux Precz z trolami :(

Gość

Zobaczcie co zrobili w 6. Prokurator powinien się za to zabrać.

GośćX

A w SP8 w Pruszkowie sala gimnastyczna od wielu miesięcy niewyremontowana po zalaniu. Cała kasa na CDK. Precz z Jasiem nieudacznikiem!