27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrBS

Szpital Kolejowy dostanie 4 mln zł

Radni z sejmiku województwa mazowieckiego rozdają pieniądze na służbę zdrowia. A dokładniej na szpitale. Na wsparcie może liczyć również jedna z pruszkowskich placówek.

Na ostatnim posiedzeniu sejmiku województwa radni przyznali dodatkowe pieniądze, które mają trafić o szpitali podlegających marszałkowi. Łączna kwota dofinansowania jaka trafi do lecznic to blisko 16 mln zł. Na liście placówek, która otrzyma pieniądze z województwa znalazła się placówka z Pruszkowa. Mowa tu o Szpitalu Kolejowym, do którego trafią ponad 4 mln zł.

 

– Staramy się na bieżąco monitorować potrzeby naszych jednostek oraz szpitali i w miarę możliwości przekazywać im środki na potrzebne remonty czy zakup sprzętu. Ten rok jest wyjątkowy pod względem inwestycji na Mazowszu. Przeznaczymy na nie ponad 1 mld zł. Poza naszymi jednostkami kierujemy także wsparcie do mazowieckich gmin i powiatów – mówi Adam Struzik, marszałek województwa. 

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z dofinansowania? Lwią część pochłonie modernizacja oddziału chorób wewnętrznych. Mowa tu o kwocie 3,6 mln zł. Natomiast blisko 600 tys. władze placówki przeznaczą na zakup sprzętu i aparatury medycznej. Nowe urządzenia trafią do pracowni echokardiografii i spirometrii. 


Anna Zwolinska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćjurek

to mordownia nie szpital - szkoda pieniędzy z tym personelem

Gość

Ej, no właśnie, co z tymi 70 PLN, coś się dzieje w tej sprawie, czy poszło w zapomnienie?

badura

Do J23 - Szpitalem i całą publiczną służbą zdrowia w Pruszkowie żądzi nie PIS tylko wicestarosta z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. I jaśnie panujący w szpitalu na wzgórzu dyrektor powołany(raczej namaszczony) przez wysoko postawionego obywatela MWS w Pruszkowie.

Kamil

To slaby szpital ! Nr1 to szpital z Grodziska czy Zyrardowa!

Gość56

Prosze o monitorowanie tych pieniedzy ile pojdzie na szpital a ile do kieszeni zarzadu

J23

A na Wrzesinku aktualnie panuje cisza i jest wydany "odgórny" zakaz gnębienia pracowników gdyź wkrótce wybory i wszyscy mają być szczesliwi i zadowoleni. Tak zundzi PiS owska dyrekcja. A gdzie jest zwrot pieniędzy potrąconych każdemu pracownikowi (podobno przez pomyłke) ojej to tylko po ok 70 dych ale liczac na ilosc pracowników to sie uzbiera , Tak własnie żundzi PiS

Gość

To ostatnie podrygi tego złodzieja z PSL- kolejnej kadencji juz napewno nie bedzie

Gość

Jesien coraz blizej , na WYBORY trzeba cos rzucic , Brwinow rondo ,Pruszkow szpital , dla kazdego cos dobrego . Wczesniej nie zgodzil sie na polaczenie ze szpitalem na Wrzesinie . Jak dlugo jeszcze ten zlog z ZSL bedzie MWMaz ?

Xxxx

Przecież już w 2013 byl potężny remont w tym szpitalu właśnie oddzialu chorob wewnętrznych?