27° Piątek
20 Lipca

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

pruszkow.pl

Szpital Kolejowy w rękach Stocera

Sprawa pruszkowskiego Szpitala Kolejowego znalazła szczęśliwy finał. Placówka połączyła się ze Spółką Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „STOCER” Sp z o.o. z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie.

Jeszcze trzy miesiące temu los Szpitala Kolejowego im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie Sp. z o.o. stał po znakiem zapytania. Wszystko przez ustawę o tzw. „sieci szpitali”. Aby otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, placówka musiałaby prowadzić dwa z pięciu profili: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, położnictwo i ginekologia, neonatologia, pediatria. Z wymienionych w szpitalu jest „jedynie” oddział chorób wewnętrznych.

Pruszkowski szpital podjął walkę o swój byt. Ruszyła akcja zbierania podpisów, aby placówka została włączona do sieci szpitali. Co warto podkreślić, Szpital Kolejowy otrzymał poparcie ze strony samorządów. Pomocną dłoń wyciągnął powiat pruszkowski, który proponował samorządowi wojewódzkiemu przejęcie placówki, ale w tej sprawie strony nie porozumiały się.

W końcu pojawiło się światełko w tunelu. A to za sprawą Spółki Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer” z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie. Oba podmioty miały się połączyć, trwały zaawansowane rozmowy i w kwietniu zakończyły się pozytywnym rozstrzygnięciem. Dzięki temu pruszkowska placówka nadal będzie mogła realizować swoją misję.

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Szpitala Kolejowego podsumowano działalność placówki jako spółki prawa handlowego. Poruszono również kwestię przyszłości. Najistotniejsze jest to, że „Stocer” będzie kontynuować działalność leczniczą szpitala i zachowa jego dotychczasowy profil działalności.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do gość z 2017.08.09 20:05 Leming polski nienawidzi przede wszystkim Kaczyńskiego (wcześniej Kaczyńskich) i pisowców, czyli wszystkich, których podejrzewa o patriotyzm i poczucie obywatelskiej odpowiedzialności. Nienawiść do Kaczyńskiego jest bezwarunkowa i całkowicie irracjonalna, bo leming nie interesuje się ani zjawiskami politycznymi ani tym bardziej biografią Kaczyńskiego. Leming nie wie, czym i kiedy zajmował się którykolwiek Kaczyński, jakie Kaczyńscy podejmowali decyzje. Dla leminga Kaczyński jest tym samym, czym Żydzi byli dla nazistów, albo Emmanuel Goldstein dla bohaterów powieœci "1984" Orwella. Nienawiść lemingów do Kaczyńskiego i pisowców, jest więc swoistą polską odmianą rasizmu / antysemityzmu. Wszystko, co złe kojarzy się lemingowi z Kaczyńskim, Nienawiśćœ jest także najważniejszą potrzebą polskiego leminga. Normalni ludzie nie potrzebują nienawiści do egzystencji. Normalni ludzie, aby żyć potrzebują jedzenia, picia, poczucia bezpieczeństwa. Natomiast u leminga potrzeba nienawiści zastępuje wszystkie podstawowe potrzeby. Leming polski zaakceptuje głód i każde upokorzenie ze strony władzy, dopóki będzie miał kogo nienawidzić. Ponadto leming polski nienawidzi wszystkich, którzy przypominają mu o tym że jest lemingiem, czyli wszystkich aktywnych obywateli, a także tych którzy chcą jego własnego dobra.

Janek Kos

Szkoda, ze nie upadł. Chorych pogotowie woziloby do prawdziwego szpitala w Grodzisku lub warszawie, kolejowemu znacznie blizej jest do Szadkowskiego, niz placowek medycznych. Od lat to wykanczalnia a najwieksze zamowienia sklada na foliowe worki. Dyrektor i pracownicy nadaja sie jedynie do zwolnienia.

Pruszkowiak

do Gość z 10.08. Widać że nie wiesz o czym piszesz. Szpital nigdy nie był sprywatyzowany, był i pozostaje 100% własnością samorządu Województwa tak samo jaki i jego grunty. Na marginesie obecnie ustawa o działalności leczniczej uniemożliwia w ogóle dokonywanie procesu prywatyzacji czyli odsprzedania udziałów podmiotom niepublicznym. Szpital nie był zadłużony. Został oddłużony w momencie przekształcenia w 2014 r. - Województwo przejęło jego zobowiązania i uregulowało. To że miał teraz stratę na działalności (na skutek nie pełnego finansowania przez NFZ) to nie znaczy że miał jakieś długi, zresztą strata została pokryta przez właściciela gotówką...... Połączenie ze Szpitalem powiatowym nie było możliwe bo Szpital powiatowy jest SPZOZ a nie spółką a łączyć można tyko spółki- a powiat nie zamierza dokonywać przekształcenia w spółkę swojego szpitala.... A bredzenie że byłoby to możliwe poprzez przeprowadzenie likwidacji Spółki... Sam proces likwidacji podmiotu prowadzącego pełną działalność to jest minimum rok... a tu były raptem dwa miesiące na decyzje od uchwalenia ustawy.... I zgadzam takie kłamstwa jak piszesz powtórzone 100 razy stają się prawdą...

Gość

Co na to p golos z pisu.ale cóz wazniejsze są parady jak tez lansowanie siebie w mediach a szpitale podlegają starostwu.

Gość

Do gość z 14:31 piszesz bzdury to za pisu Szpitale w całej Polsce mają trudności by przetrwać, to za pisu dług Polski rośnie w rekordowym tempie (dwa razy bardziej niż za po), to za pisu jesteśmy pośmiewiskiem w europie i nie mamy co liczyć na większy budżet w następnym rozdaniu ue, to za pisu tysiące pisiewiczów okrada codziennie Polskie firmy do tego stopnia że wkład do budżetu spółek Skarbu Państwa jest najmniejszy w historii!!!, to za pisu z trybunału konstytucyjnego i konstytucji zrobiono wydmuszkę i atrapę, to za pisu uzależniamy się jeszcze bardziej od rosyjskiego gazu w 2016 roku pis kupił go o 2 mld m3 więcej niż w 2015 od kogo? Od Rosji, to za pisu z tvp zrobiono siermiężną tubę propagandową która de facto bankrutuje - niedawno pis z moich pieniędzy wydał na to 800 000 000 zł ile za te pieniądze by było żłobków albo dróg, to za pisu drożeje woda i prąd dzięki nowym podatkom każdy obywatel zapłaci 700 zł rocznie, to za pisu w aptekach drożeją leki przez głupią ustawę apteka dla aptekarzy ograniczającą konkurencje DALEJ?

Gość

Do Gość z 10.23. Piszesz bzdury to za po i PSL doszło do przekształcenia szpitala w spółkę. To marszałek Struzik załatwił spółkę i wtedy prezes zlikwidowLa chirurgie i zostawiła tylko zabiegi jednego dnia bo lepiej płatne a chirurgia przynosiła straty. To nie PiS to wymyślił wiec trzymaj się faktów. Co złego się nie dzieje to ten brzydki PiS. Nie manipuluj faktami.

Gość

do "Gość 2017.08.08 20:46" - nie będzie musiał jeździć na swój koszt. Po pobycie w szpitalu kolejowym przewożą przewozówką szpitalną do Konstancina. Bez czekania. Nie musisz sobie załatwiać rehabilitacji i czekać na nią prawie rok tylko jak potrzeba to masz z miejsca. Przećwiczyłem na własnej skórze. # tygodnie w kolejowym, a potem od razu 3 tygodnie w Konstancinie.

Gość

Każdy wie że pis to dno i pytania: czy celowo chcieli doprowadzić do upadku szpitala? I czy na ewentualnym upadku ktoś by skorzystał? Może celem był sprzęt w szpitalu?

Gość

Do Pruszkowiak: tak się składa że uprawiasz kłamliwą propagandę. To ta wspomniana koalicja PO+PSL sprywatyzowała szpital i zadłużyła (zresztą ten powiatowy też). Ten zly PiS o którym piszesz, chciał połączyć pruszkowskie szpitale co pozwoliło by wejść w 3 poziom finansowania no ale wyżej wspomniana koalicja to zablokowała. No ale kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą

Zapora

Pruszkowiak masz blisko do szpitala w Tworkach z korzystaj - może ci pomogą.

Gość

Do kos 2017.08.08 21:52 : Co za bzdury piszesz , jakie godziny odwiedzin ?

Pruszkowiak

Do wszystkich gości wyjaśniam PiS chciał zlikwidować Szpital bo Wojewoda (z PiS gdyby ktoś nie wiedział) nie chciał go wpisać do sieci szpitali. Uratowała go decyzja samorządu województwa (PO i PSL) które podjęły decyzję o błyskawicznym połączeniu ze Spółką Stocer której właścicielem też jest samorząd województwa inaczej byłoby już pozamiatane. A Starostwo - znowu PiS miało swoje koncepcje... Ale jak to z PiS bywa niezgodne z przepisami notabene wprowadzonymi przez obecny rząd ....

Gość

To jest szczęśliwy finał ?

Gość

To masakra

Gość

brawo!

kos

gdyby rządziło PO już by poszedł na "żyletki" Ale i tak nie popieram tej placówki! Będąc na odwiedzinach (w godzinach odwiedzin) widziałem igły i strzykawki na środku korytarza...to tak leżało dobre dwie godziny, żadnej reakcji odpowiednich służb, żadnego nadzoru nad pacjentami, chodzą sobie samopas i szpital nie odpowiada za nich - taki jest zapis w klauzurze (napisane drobnym druczkiem) :)! Jeśli tak wygląda służba zdrowia to ja podziękuję !

Gość

Tylko ciekawe co to połaczenie , ma dla pacjentów...Czy jak opacjent potrzebuje rehabilitacji ,to z pruszkowa bedzie musiał dojezdzac do konstancina , na swoj koszt.?

Gość

No i co krzykacze od Starzyńskiego. Od początku było to wiadome ale wy robiliście na tym politykę by atakować PiS który jest jedyną realną i sensowną opozycją w tym mieście. Boicie się o swoje stołki, że ktoś was w końcu rozliczy z tych 20 lat panowania 3 króli