27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Bolo Skoczylas

Szpital poszukuje najlepszego rozwiązania

Burza ugaszona. Przed pruszkowskim Szpitalem Kolejowym otwiera się nowy rozdział po połączeniu z Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „STOCER” Sp. z o.o. Jaka będzie przyszłość placówki?

W maju los Szpitala Kolejowego im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie Sp. z o.o. stanął pod znakiem zapytania. Wielotygodniowa batalia była niezwykle trudna i wyczerpująca. – Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie Sp. z o.o. nie został zakwalifikowany do podstawowego systemu zabezpieczenia szpitalnego czyli tzw. sieci szpitali. Z uwagi na to zarząd spółki dołożył wszelkich starań, wykorzystując wszystkie ścieżki prawne, aby doprowadzić  do uzyskania przez szpital kwalifikacji do „sieci ”. Jedną z  takich możliwości było uzyskanie wpisu poprzez decyzję ministra zdrowia. Niestety, pan Konstanty Radziwiłł nie widział potrzeby aby Szpital Kolejowy funkcjonował samodzielnie na terenie Pruszkowa – wyjaśnia nam Anna Bida z MCR Stocer, Szpital Kolejowy w Pruszkowie.

Nad szpitalem zebrały się czarne chmury, ale udało się znaleźć rozwiązanie. Jeśli nie sieć szpitali to... – Inną możliwością  było połączenie ze spółką która spełniała przesłanki wymienione w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych  ze środków publicznych. Zapewniało to gwarancję uzyskania finansowania na 4 lata. W związku z tym 1 sierpnia 2017 roku Szpital Kolejowy połączył się z Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer” Sp. z o.o., która jest spółką przejmującą – tłumaczy Bida. – Szpital Kolejowy funkcjonować będzie w innej formie prawnej, jako jednostka organizacyjna Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji Sp. z o.o. – dodaje.

Do końca września szpital realizuje kontrakt podpisany z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jakie są plany placówki, co do dalszego funkcjonowania? – Z dniem 1 października 2017 roku w życie wchodzą nowe przepisy regulujące działanie i finansowanie Szpitali wchodzących w skład „sieci szpitali” z których wynika, iż szpital nie uzyska finansowania w zakresie oddziałów realizujących kontrakt planowy. W Szpitalu Kolejowym tylko jeden oddział realizuje taki kontrakt, jest to oddział chirurgii. Obecnie zarząd spółki poszukuje rozwiązania w zakresie możliwości wykorzystania potencjału tego oddziału. Pod uwagę brane są różne rozwiązania zarówno w zakresie wykorzystania oddziału na potrzeby wewnętrzne, jak również komercyjne. Szpital przygotowany jest również do złożenia oferty konkursowej – tłumaczy przedstawicielka placówki.

Przeczytaj również:

Szpital Kolejowy w rękach Stocera 
Szpital Kolejowy przestanie istnieć? 
Plany powiatu związane z wykupieniem Szpitala Kolejowego 
Pruszkowski szpital prosi o pomoc mieszkańców 
Jaki będzie los Szpitala Kolejowego? 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Piastowianka

Sp. z o.o ;-)

Gość

Do Zez 2017.08.10 10:32 A jaką trzeba być ciemnotą, żeby pisać bez ładu i składu slogany zasłyszane w sieci ?

Gość

język polski ciężka sprawa

Zez

Chcieliscie źundów pis uarow to macie i trzeba byc ciemnotą żeby im wierzyc ze kasa państwowa ma sie bardzo dobrze. To sa tylko przeszeregowania w przeliczeniach. Niech ciemny lud dalej wierzy w kity PiS u a wasze dzieci i wnuki za to zaplacą. Nie popieram PO KUKIZ NOWOCZESNA PSL ale jestem wrogiem Rydzyka bo on doj otumanione mochery i reszte ciemnego narodu a sam opływa w złocie. A ostatnio widziałem u wuja googla jak mochery chciały całowac męde Rydza (podobno ksiundza) po rekach. Taki przywilej ma tylko PAPIEZ a rydzek to cwaniak po prostu żenada

pruszkowiankacija

Dlaczego nikt nie pisze, jakie skutki takiego połączenia będą dla zwykłego pacjenta szpitala czy poradni przyszpitalnej. co takie przejecie dla nich oznacza.

Gość

do gość z 17.33. nie wiem co masz na myśli ale nieruchomość należącą do tej pory do spółki będącej 100% własnością Województwa Mazowieckiego przejęła spółka której 100% właścicielem jest... Województwo Mazowieckie...

Gość

Co na to p.gołoś z pisu któremu podlega starostwo ale cóz wazniejsze są parady itp

Gość

Tak się przejmuje nieruchomości :-D