27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrBolo Skoczylas

Szukają nowego projektanta Paszkowianki

Ruszył wyczekiwany przetarg na przygotowanie projektu Paszkowianki na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 do autostrady A2.

Paszkowianka to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w naszym regionie. Od lat czeka na realizację i ewidentnie nie ma szczęścia. Już, już wydawało się, że wbicie pierwszej łopaty pod jej budowę to kwestia czasu. Szybko okazało się, że inwestycję trzeba będzie przygotować niemal od zera. Na początku tego roku pojawiła się informacja, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zerwał umowę z dotychczasowym projektantem trasy.

– Umowa z wykonawcą została rozwiązana ponieważ pomimo kilkukrotnego aneksowania terminu jej zakończenia, wykonawca nie wywiązał się z umowy – wyjaśniała wówczas Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. – W obecnej sytuacji jeszcze w lutym zamierzamy ogłosić przetarg aby wyłonić nową firmę, która zajmie się na nowo opracowaniem dokumentacji. Zgodnie z założeniami termin zakończenia prac nad dokumentacją to początek roku 2020. Jeżeli wykonawca projektu zakończy pracę w terminie, to w połowie 2020 r moglibyśmy rozpocząć realizację inwestycji – dodawała.

Przetarg ogłoszono nieco później niż zapowiadano, w drugiej połowie marca. Ale cieszy sam fakt rozpoczęcia procedury wyboru nowego projektanta. Co dokładnie wskazano jako przedmiot postępowania? – Przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno-prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji polegającej na budowie drogi wojewódzkiej tzw. „Paszkowianki” na odcinku od skrzyżowania z drogą woj. nr 719 do autostrady A2 z włączeniem do węzła autostradowego „Pruszków” oraz włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 720 w mieście Brwinów – czytamy w ogłoszeniu.

Wykonawcy mają czas do 16 kwietnia na składanie swoich ofert. Do dalszego udziału w postępowaniu zaproszonych zostanie 10 firm. Sama dokumentacja ma być gotowa w ciągu 27 miesięcy od momentu podpisania umowy. Aby budowa mogła ruszyć we wspomnianym 2020 r. nie ma już miejsca na jakiekolwiek opóźnienia, w tym ewentualne kłopoty z rozstrzygnięciem postępowania i wyłonieniem nowego projektanta. Czy tym razem się uda? Kierowcom z naszego regionu pozostaje trzymać kciuki.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

KOLO24

a pieniążki za prace nad poprzednim projektem gdzie się podziały , ile zbudowano za to willi, kupiono mercedesów itp...MY ZA TO PŁACIMY POLACY, ZA OPIESZAŁOŚĆ URZĘDNIKÓW, ICH NIEKOMPETENCJE ITP

Gość

Jakie włączenie do węzła Pruszków? niech ktoś ogarnięty przejedzie się pod Poznań i popatrzy jak S5 włączono w okolicach bramek PPO Nagradowice. Takie samo rozwiązanie powinno być z Paszkowianką przy bramkach w Brwinowie. Po co kolejny bubel i korki zamiast udrożnienia ruchu!!!!!

Gość

Jakby mieli zamiar wykonać paszkowiankę to by ogłosili przetarg "Zaprojektuj i Zbuduj" - a tak to tylko wydamy publiczne pieniądze na projekty, które i tak będą musiały być zmienione. MZDW to postkomunistyczny twór bez perspektyw

dajan55

Paszkowiankaa - to sztandarowy przykład nieudolności władz różnych szczebli .

Gość

Ja pi.....e, nie doczekam się wiaduktu nad torami w Parzniewie i będę musiał słuchać te p...e pociągi do usranej śmierci. ZRUBCIE COŚ.ratunku!!!!!!!!!.

Gość

To już będzie trzeci projektant tej drogi - efekt najniższej ceny ? Swoją drogą ciekawe czy MZDW jako inwestor ma czyste ręce - najłatwiej obwinić projektanta.

Gośććć

Mapka poglądowa ze strony gminy Brwinów..pogolądowa bo nowa jest przedmiotem przetargu: http://www.brwinow.pl/images/stories/2013/paszkowianka/content/paszkowianka_koncepcja.jpg

Gość

Jakoś nie widzę włączenia do węzła Pruszków, niby gdzie i jak?

Gość

Monika Burdel znowu aktywna

GośćU

Czemu nie załączacie mapek. Zawsze wygodniej ogarnąć projekt.

Gość

Firma, która nie wywiązała się ze zlecenia powinna zapłacić wysoką karę. Mam nadzieję, że urzędy już nad tym pracują.

Gość

27 miesięcy to jest bardzo długo jak na tak mały kawałek. Powinni wpisać 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne 6 do 18 miesięcy. Po prostu odpadłyby najsłabsze firmy, a zostały najbardziej poważne .