26° Poniedziałek
23 Lipca

Wt

Śr
grodzisk.pl

Szukają projektanta dla... Stawów Walczewskiego

Modernizacja Stawów Walczewskiego to jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w Grodzisku Mazowieckim. Gmina szuka firmy, która wykona projekt Stawów, a dokładniej ich zagospodarowania.

Na terenie przy ul. Nadarzyńskiej trwają prace ziemne. Roboty związane z czyszczeniem i pogłębianiem starego stawu oraz wykopaniem nowego zbiornika są już na ostatniej prostej. Do wykonania została cześć rekreacyjna. Nim jednak rozpocznie się ustawianie ławek i innych elementów konieczne jest wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu wokół Stawów Walczewskiego. I tu pojawia się pytanie: dlaczego projekt nie był gotowy wcześniej? Tę sprawę wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Musieliśmy podzielić inwestycje tak jakby na dwa etapy. Dzięki temu mogliśmy ubiegać się o dofinansowania. Bez tego nie uzyskalibyśmy pieniędzy z zewnątrz – mówi Benedykciński. – A tak dostaliśmy środki na prace, które trwają. W drugiej części, tej dotyczącej zagospodarowania terenu, udało nam się pozyskać dofinansowanie na zieleń – dodaje.

Wybrany w przetargu projektant nie będzie miał jednak wolnej ręki. Gmina ma bowiem przygotowaną koncepcję Stawów. Zgodnie z jej założeniami projekt zagospodarowania zakłada jak największe wykorzystanie naturalnych uwarunkowań terenu oraz jak najmniejszą ingerencję w przyrodę. W części rekreacyjnej (bierny wypoczynek) znajdą się dwie plaże – piaszczysta i trawiasta, między drzewami zostaną rozwieszone hamaki, a dla wędkarzy zostanie przygotowany specjalny pomost. Dla tych, którzy są amatorami aktywnego wypoczynku również nie zabraknie atrakcji. Do istniejących już boisk dołączy plac do street workoutu oraz siłownia plenerowa, której elementy pojawią się w różnych miejscach parku.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Dla nich przygotowany zostanie plac zabaw. Ale nie taki znany z osiedli. Na „placu zabaw” znajdziemy tzw. błędne skałki do wspinaczki i zabawy w chowanego, trampoliny naziemne, mini-park linowy, wiszące podesty, domki na drzewie oraz górki widokowe z przejściami.

Całość uzupełnią alejki, ścieżki rowerowe, ławeczki, stoliki, kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia. Ciekawym punktem będzie również wieża widokowa. Projekt zagospodarowania terenu stawów ma być gotowy w ciągu 150 dni. Grodziszczanie nowym terenem rekreacyjnym będą mogli cieszyć się już od 1 czerwca 2017 r.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

mać

W Grodzisku przepust robią od końca maja i końca nie widać, A JAKOŚĆ ......

Słoik vel Veck

Do Pruszkow - wiem. Codziennie tamtędy jeżdżę w obie strony i od chwili wprowadzenia sygnalizacji świetlnej jest to droga przez mękę. A od września będzie jeszcze gorzej.

pruszkow

do sloika masz w zupełności rację. Mała korekta ,od dwóch miesięcy się grzebią.

Gość

To jak zwykle formalność w wydaniu tego miasteczka. Projektant zapewne znany jest od dawna, ale szum poszukiwań musi być odnotowany.

Słoik vel Veck

Proponuję zatrudnić firmę, która od ponad miesiąca skutecznie remontuje przepust w ciągu ul. 3 Maja w Pruszkowie. Sukces gwarantowany!