27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


aeronauta.pl

Szykują się do remontu wiaduktu

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich szuka firmy, która zajmie się remontem wiaduktu w ciągu ul. Poznańskiej w Pruszkowie. Szykują się utrudnienia.

To niestety nie żart. Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzony remont wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie w ciągu DW 718. MZDW szuka już wykonawcy prac. Otwarcie ofert zaplanowano na połowę sierpnia, a wszystkie roboty mają być wykonane w ciągu trzech miesięcy od momentu podpisania umowy. Prace miałyby zatem być prowadzone od września lub października, czyli w czasie gdy zamknięta zostanie linia kolejowa nr 447,

Jakie prace obejmie remont? Chodzi o umocnienie przyczółków na wiadukcie płytami ażurowymi, naprawy przęseł na wiadukcie oraz wykonanie zabezpieczenia przeciwporażeniowych na wiadukcie.

Wykonawca będzie musiał przygotować również projekt organizacji ruchu. A to może oznaczać konieczność całkowitego lub zamknięcia wiaduktu. Zapytaliśmy władz Pruszkowa czy otrzymali od MZDW informacje na temat planowanych prac. – Nic o tym nie wiemy. Nie możemy wyrazić zgody na taki remont w trakcie zamknięcia linii 447. Jakiekolwiek utrudnienia na wiadukcie mocno odbiją się na ruchu w tym rejonie miasta – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – W przyszłym tygodniu mamy spotkanie z MZDW w sprawie postępów prac na Al. Jerozolimskich. Poruszymy również kwestie planowanego remontu na wiadukcie. Będziemy starali się zablokować tę inwestycję – dodaje.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 76

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość 2017.08.08 08:

Do Gość 2017.08.08 08:46 Stawianie w jednym zdaniu słów PIS i demokracja to już wygląda jak wpis PISOwskiego trolla. Widzisz co się w kraju dzieje i nie przyszło Ci do łba, że nikt z PISu nie ma zamiaru robić niczego dla ludzi, a chodzi tylko o to, żeby swoich partyjnych kolegów i koleżanki dobrze przy korytku usadowić ? Obiecanki będą w wyborach a potem będzie "nie da się" do potęgi. I co zdziwieni będziecie jak pieniążki z naszej kasy zaczną wypływać a to na Rydzyka, a to na premie dodatkowe dla koleżków za dobrze wykonaną robotę, a jak się spróbujecie przeciw miastu zwrócić, bo wam np biedronkę pod domem wybudują i plan zagospodarowania dzielnicy zmienią, żeby się dało - to w którym sądzie wygracie sprawę przeciw miastu? W żadnym, bo tam już będą siedzieć koleżki panów pisowców.

Gość

do Gośćolo a my na ciebie

Gośćolo

Końskie mordy pruszkowskie i biedota z blokowisk nie zajmuje tu głosu. Zdanie patologii się nie liczy. Jeszcze dzisiaj zgłaszam doniesienie na obrażających tu prezydenta miasta!

Obserwator

Jakby siedziba urzędu miasta i starostwa była po stronie Żbików/Gąsin - to panowie włodarze mieszkający bądź co bądź w płd. części miasta zagwarantowaliby przejezdność i normalność z płn. częścią miasta. Oni nie korzystają to się nie martwią jakimś tam wiaduktem...

Gość

Magistrat nie wie bo przedstawia plany a Marszałek swoje. To chyba jasne dlaczego magistrat nie wie.

Gość

Jak zwykle magistrat dowiaduje się ostatni i udaje że stawiają ich pod ścianą. Po co nam tacy włodarze ze w niczym się nie orientują. Powinni rządzić tak by wiedzieć wszystko co dotyczy Miasta w którym rządzą.

Gość

PIS opozycja - dobre sobie

krótko i na temat

Ja pier*olę...

Gość

Najlepiej zamienić na PO i kodziarstwo a myszkę-agresorke na prezydenta. Hahaha.

Gość

Władza do wymiany!!!

niePIS

i może władzę zmienić na PIS? chyba powinieneś się leczyć.

Gość

Fakty są takie że PiS jest jedyną opozycją w tym mieście. PO i SPP to jedno i to samo (zresztą są w cichej koalicji i zawsze głosują tak samo). Władze w tym mieście trzeba zmienić choćby dla zdrowia demokracji i rozwalenia tych chorych układów.

Gość

do Mirosław ty już dzisiaj więcej nie pijesz

Gość

A ja mam pytanie do tych, co tu się bulgotają, że sami wybraliśmy Jasia. A ja się pytam - to na kogo mam głosować ? Na wybory chodzę zawsze ale ręcę przy urnie opadają, bo głosować nie ma na kogo... nigdy nie oddam głosu na nikogo, kto jest z PIS (sorry ale już się dorwali do korytka w sejmie, nie przyłożę ręki do tego, żeby i moje miasto zniszczyli doszczętnie), więc jeśli nie żaden golas z PIS, ani Jasiu to na kogo mam głosować ? Proszę o poważne odpowiedzi, skoro wszyscy tacy mądrzy tu na forum !

Warszawiak

Mi się w Pruszkowie świetnie mieszka, jak komuś nie pasuje droga wolna - oowiem więcej z roku na rok jest coraz lepiej!!!

Mirosław

Nie wiem jak możecie opluwać prezydenta o wielkiej kulturze mgr mec Jana Starzyńskiego. Gwarantuję, że za rok znów wygra nasz prezydent.

Gość

PIERWSZA DECYZJA BYŁA TAKA , ŻE TEN WIADUKT POSŁUŻY JESZCZE TRZY LATA I TRZEBA BUDOWAĆ NOWY. I CO WYSZŁO ? LEPIEJ POŁATAĆ STARY. PRZYPOMNĘ, ŻE JUŻ RAZ BYŁY DOKONYWANE WZMOCNIENIA FILARÓW.

Gość

do gośćolo~ dynamitem oderwany od pługa!

Joanna

Szanowny Administratorze tego forum. Okaż trochę inteligencji i klasy i nie dopuszczaj do publikacji takich komentarzy jak poniżej. To naprawdę nie jet dobre. Pokazuje jaki poziom prezentuje Wpr.

Gość

Kibel to ty możesz mieć w domu. Wszystkie miasta które stawiają miejskie toalety zawsze podkreślają że zmienia to estetykę miasta - tylko w Pruszkowie miernoty uważają że to nie potrzebny wydatek. Dokumenty na przetarg i wykonanie są w UM ogólnie dostępne idź i sprawdź co kosztowało 230 tys złotych a nie mieszaj ludziom w głowach. Mam nadzieję że kolejne tego typu obiekty również powstaną w innych częściach miasta gdzie są potrzebne. A ty? Możesz zawsze jak dotychczas sikać pod drzewem w parku.

Gość

Projekt nowego wiaduktu upadł? Nigdy nie lubiłam Pruszkowa, ani mieszkańców...ale los mnie tu rzucił,wyprowadzam się , nie ma to jak mój piękny Wrocław...

Gość

gościulo z 21;53 złóż lepiej doniesienie na kosztorys ,,sraczyka ,,w parku Sokoła 230 000 za KIBEL najlepiej świadczy jak wydawane są pieniądze w tym mięście

Gośćolo

Niech biedota z blokowisk nie zajmuje tu głosu. Zdanie patologii się nie liczy. Jeszcze dzisiaj zgłaszam doniesienie na obrażających tu prezydenta miasta!

Gość

do optymista lepiej to już było

Gość

Inwestycje w Pruszków nie podobają się? Powstaje nowe centrum handlowe, powstaje CDK, powstaje nowa infrastruktura drogowa, powstają nowe szkoły i przedszkola, ludzi przybywa chcą mieszkać w Pruszkowie a wy torpedujecie inwestycje w tym mieście chcąc wmówić ludziom że to trzeci świat jest. Na jednym z portali społecznościowych nawet padło porównanie Pruszkowa do Bangladeszu - to jest skandal. Mamy wspaniałych mieszkańców a wy - hejterzy - waszymi głosami próbujecie wmówić ludziom że tu jest źle że tu się źle mieszka. Ruszyły inwestycje od których część Rady nie przyłożyła ręki a potem podkreślając ile to oni dla Pruszkowa nie zrobili. Ja tu mieszkam od dziecka i mieszka mi się dobrze i nie mam zamiaru się stąd wyprowadzać ani pluć na to miasto które dla mnie i mojej rodziny jest domem. Ci którzy wyśmiewają decyzje władz i torpedują plany rozwoju - nie mają pojęcia o czym mówią i do pięciu nie potrafią zliczyć. Tak zawsze było że miernoty nie potrafiące nic w życiu robić zawsze próbują uczepić się sukcesu tych którzy ciężko na wspólne dobro pracują. Żenujące podejście warte najwyższej pogardy. Bo to wszystko w imię zdobycia przyszłych stołków i mieszania ludziom w głowach.

optymista

Ludzie co wy piszecie, to źle że idzie lepsze, że remontuja, że naprawiaja???!!! To lepiej żeby było stare, źle, brzydkie, sypiace się, zagrażające bezpieczeństwu??? Trochę będzie ciężej ale jak się przemeczymy to będzie tylko lepiej!!!

Gość

Do Gośćolo ty to chyba masz intratna posadzkę w magistracie albo inny stołek blisko trzech króli. Wymawiać kibel i ciepła wodę mieszkańcom? Puknij się człowieku w główkę.,albo zasilacz. Czytać tych wypocin nie da się

Gośćolo

Hej trole i pruszkowska biedoto z blokowisk japa w kubeł i bulgotać. Dziękujcie włodarzom tego miasta bo gdyby nie oni to dalej byście chodzili kał za stodołę oddawać.

Gość

Do wpr co wy tu wypisujecie. Owszem marszałek odpowiada za wiadukt, PKP za remont torów, marszałek za wąskie gardło, ale to prezydent Pruszkowa jest od tego by zadbać o to by ludziom w czasie remontu dobrostan był zagwarantowany. A tutaj ja tej woli dbania o mieszkańców nie widzę ze strony władz. Wiec darujcie sobie obronę trzech króli.

Gość

Gościu z 10:43. Co z tego że Pruszków jest 8 gminą w Polsce która najszybciej się rozwija? Widzisz pewną, aczkolwiek delikatną różnicę pomiędzy miastem a powiatem? Powiedź kolego gdzie widzisz w powiecie ten rozwój? W nowych halach magazynowych które powyrastały jak grzyby po deszczu na polach chłopów? To ma być rozwój? Może w osiedlach dla przyjezdnych? A może autostrada do której się nie da dojechać przez korki? A może francuskiej, niemieckie i portugalskie markety i dyskonty które powstają na każdym z możliwych do zabudowania terenie? Inwestycje się kiedyś skończą, wtedy opadnie kurtyna i wyjdzie na jaw niegospodarność obecnej ekipy. Dziwie się że ktokolwiek chce tu inwestować, chyba musi być nieźle trzaśniętym w głowę osobnikiem zatrutym smrodem ze zwałki i MZO by wybierać Pruszków i okolicę jako bazę magazynową lub logistyczną. Zresztą zobacz co się dzieje na terenie miasta, syf kiła i mogiła. Pomimo wszystko kocham to miasto, choć tak bardzo mi się nie podoba co robią z nim wszechwładni.

Gość

Można przywrócić przejazd przez tory obok wiaduktu cała droga istnieje i był już używany

Gość123

wazne, ze otwarcie CDK w sylwestra. Bedzie niezla biba dla kliki za publiczne pieniadze. oj bedzie SKO, PO i inne, oj bedzie.

WPR

Przepraszam, ale to nie Pruszków remontuje tory, tylko PKP PLK - i PKP jako ich zarządca wyznacza termin, tryb, itd. Nie ma innej możliwości - oprócz WKD, by komunikacja zastępcza odbywała się inaczej niż autobusami. No bądźcie przytomni. A uwagi proponuję kierować do PKP. Wiadukt należy do Marszałka i jeśli służby Marszałka uznają, że jego stan stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu - też musimy się pogodzić z koniecznością remontu, oczywiście - trzeba to skoordynować w czasie i wierzę, że nikt z decydentów u p. Struzika nie będzie samobójcą i nie zdecyduje się na ten remont teraz.

Gość

A Jaś siedzi i zawija w sreberka te monety, które dostaje od deweloperów i sprzedawców kostki brukowej...

Gość

Te same komentarze co przed poprzednimi wyborami? Dacie coś nowego? Pruszkow jest 8 gmina w Polsce która najszybciej sie rozwija mnóstwo inwestycji ludzie chcą tu mieszkać a wy krytykujecie Prezydenta za co? Za to ze nie mota sie w partyjne układy? I nie jest zależny od żadnej z ekip rządzących?

Gość

Pojedziesz pośpiesznym.

Gość

Jeżeli prezydent tego nie zablokuje, to może się pakować razem z całą ekipą.

Gość

Otwarcie ofert w połowie sierpnia, wybór wykonawcy w połowie września, problemy techniczne do połowy października, rozpoczęcie robót na początku listopada i niespodzianka: ZIMA. Dalszy scenariusz znamy...

Gość

Przeciągająca się przebudowa przy Zniczu, całkowite zamknięcie linii PKP, a teraz jeszcze zamknięcie wiaduktu przez który można dostać się do autostrady? Czy ci ludzie oszaleli? Co z tego, że będzie komunikacja zastępcza, jak autobus będzie jechał godzinę zanim wyjedzie z Pruszkowa. I buspasy nic nikomu nie pomogą, bo korek będzie zaczynał się jeszcze przed Alejami Jerozolimskimi, bo nie będzie można na nie wjechać,

Gość

Od razu widać, że komentarze piszą radni różnych opcji. Oto kwiatki z waszych tekstów poniżej: "prYma aprilis" przez "Y"; "miasto, co przyciąga jak magneZ" przez "Z" (może jakieś inne pierwiastki też?); "Ludu DuloP" przez "P" (jeśli się coś cytuje, to warto sprawdzić, co to dokładnie było) i na końcu najlepsze: "znamy te wasze gaTki" przez "T". Nie chcę wiedzieć kto czyje gatki ogląda i jeszcze czytać o tym w komentarzach. Jak zwykle żenada politycznej klaki ze wszelkich stron. Jeśli pisze się coś, co będzie widoczne dla ogółu a ortografię ma się na poziomie gimnazjalisty to wypada chociaż zajrzeć do słownika. Macie szczęście, żeście się nie podpisali - który z której partii.

Gość

do gościa skarabeusza- należy dać tobie palan.ie trochę kultury bo słoma z butów twoich wystaje to jęczysz,że źle .skabereuszu patologu jak by nie Władza Pruszkowa to byś dalej chodził srać za stodołę.Radzę zamknij swój parszywy pysk i nie obrażaj Władz Miasta gnoju.

żyleta Legii

do tego prosiaka co chwali grodzisk maz, pytam cwelu to po jakiego funta tu w Pruszkowie mieszkasz i głupoty piszesz. Nie ma lepszego od Jana Starzyńskiego

Gość

Dzień dobry Wszystkim i także trolom. Bez utrudnień nie będzie zmian . W Grodzisku zawsze jest taki sam bajzel jak jest jakikolwiek remont. Pozazdrościć można że coś się zmienia. Jestem z Grodziska i czekam wieczność na obwodnicę. Z tego co czytam w Pruszkowie ma być nowa przeprawa na Żbików. Kończy się remont przy zniczu i macie dwa tory wkd. Pomyślcie jak się dostać do liceum do Warszawy z Grodziska. Zapraszam po zamknięciu LINII PKP.

Gość

Do Gośćolo ty to chyba masz intratna posadzkę w magistracie albo inny stołek blisko trzech króli. Wymawiać kibel i ciepła wodę mieszkańcom? Puknij się człowieku w główkę.,albo zasilacz. Czytać tych wypocin nie da się.

Tubylec

Władze miast przyjęły kurs na uprzykrzenie życia mieszkańcom. Przecież już dziś uciążliwości życia w Pruszkowie są trudne do opisania, ze o skutkach ekonomicznych dla podmiotów działających w mieście nie wspomnę Ten modernizacyjny szał za unijne pieniądze nie wyjdzie nam wszystkim na dobre . Pocieszające jest to że wybory samorządowe coraz bliżej więc władzo rób tak dalej !

Gość

Narzekacie a gdzie byliście gdy wybierano obecną ekipę? Pewnie siedzieliście w domach ponieważ nie było na kogo głosować wiec w ogóle po co iść! Niestety jest w tym także trochę racji, bo każdy normalny człowiek gdy przyjdzie z zewnątrz i oceni stan miasta złapie się za głowę. Co z tego że wygra wybory i zostanie prezydentem. Wieloletnie zaniedbania spowodują że ludzie i tak będą wieszać na nim psy, więc przy kolejnych wyborach pojawiają się jacyś mizerni, bez wyrazu kandydaci obiecujący gruszki na wierzbie, w ostatniej chwili niczym króliki z kapelusza. W ten sposób ciągle wygrywa ta sama ekipa która ma poobsadzanych ludzi we wszystkich pruszkowskich instytucjach, ludzie nie chcą stracić pracy więc idą głosować na tego co zapewni im ciągłość i spokój a także pracę, zresztą nikt normalny nie będzie się bawił by rządzić tym bałaganem. Mieszkam w Pruszkowie od urodzenia, nigdy nie było tu kolorowo a wręcz pamiętam czasy gdy było szaro smutno i depresyjnie, czas nie stoi w miejscu, na tle innych miast ciągle wyglądamy jak głęboki PRL, widać jak mocno przespaliśmy swój czas i niestety to zasługa ludzi rządzących, bo przecież problemem nie są pieniądze.

Gość

Do klakierów od Starzyńskiego: tak, tak. Znamy te wasze gatki. Jak zwykle wina pruszkowskiego PiS'u. Może i ta technika znalezienia winnych waszych zaniedbań była by skuteczna, gdyby nie fakt że rządzicie niepodzielnie od 20 lat

Gość

SPP towarzystwo wzajemnej adoracji do wymiany za całokształt tych 20 lat razem z przyjaciółmi z TBS i z MZO.

Gośćolo

Niech pruszkowska biedota nie jęczy. Jak by nie włodarze tego miasta to byście dalej chodzili oddawać kał do wiadra. Japa w kubeł i dziękować za inwestycje. A tych co obrażają prezydenta do sądu.

Gość

Ciekawe czy po ewentualnej zmianie, malkontenci będą szczęśliwi spotykając co kawałek pomniki smoleńskie i wysłuchując apeli smolenskich zamiast budowy nowych szkół, przedszkoli, bo przecież priorytety się mocno zmienią. Pani Premier obiecała w Tv przed całą polską że gdzieś tam założy wodociąg, a było to półtora roku temu i........ wodociągu jak nie było tak nie ma

Gość skarabeusz

Dość w Pruszkowie NĘDZNEGO PREZYDENTA I JEGO ŚWITY. Trzeba zrobić z tym porządek i nie wybierać bo ponownie. Ludzie czy wy macie w tym jakiś interes ze go ponownie wybraliście? Dlaczego ten Pruszków jest tak zacofany przez tych ludzi? Popatrzcie na inne miasta jak się rozwijają! Chociażby grodzisk Maz. A u nas co jest tylko sprzedaż ziemi pod blokoblokowiska zero rozrywki. Kiedyś były dwa kina a w tej chwili jest kino Ale w urzędzie miejskim z tymi wszystkimi ludźmi Ludu Pruszkowski nie wybieraj więcej Jasia i jego drużyny. Pozdrawiam.

Gość

Zablokować Jasia i SPP a nie inwestycję.

Alchemik

O i trzeba zamknąć wiadukt nad WKDką bo też by mu się przyda choćby prewencyjnie. A w hurcie będzie taniej je zrobić

Gość

Cala ekipa z magistratu do wymiany. Juz dość,, nie da się,, , a właśnie ze się da!!!

Gość

Oh jacy wybitni specjaliści - gdzie byliście do tej pory? W Wołominie? Już nawet wycenę zrobili że za CDK by byłby 3 wiadukty - śmiechu warte. Nie dajcie się zmanipulować pretendentom do tytułów (żałosnych namiastek specjalistów) - za wiadukt odpowiada Marszałek - nawet nasz wspaniały Wojewoda nie ma nic do tego. Może M. "The Muzeum" jakieś konsultacje zrobi? I rozwiąże wraz z radnym R. czy jak mu tam wszystkie problemy Pruszkowa - przyłączając go do Warszawy?

turirek

Zamknięte Aleje, zamknięte tory kolejowe, ciągły brak prądu, ciągły brak wody, teraz jeszcze zamknięcie wiaduktu ? Jakaś plaga egipska nadciągnęła nad Pruszków ? A którędy objazd - przez przejazd w Parzniewie czy wiaduktem przez Piastów ?

Gość

Ludu Dulop 20lat rządów tej ekipy pokazało jak was olewaja. Zamiast dbać o mieszkańców stwarzają swoją niemoca kłopoty związane z komunikacją, z deweloperami, brak parkingów, o ciągłym smrodzie z MZO, którego nie czują, o smrodzie obok Lidla z którym nie można nic zrobić. O zabetonowanym mieście. A zapomniałem o długu za CDK, który będziemy musieli spłacić. Może już dość. Trzeba nam zmiany i to jest pewnik.

Gość

Ciekaw jestem jakie jeszcze plagi zostaną zesłane na to miasto przez 20-sto letnie zaniedbania Pana Prezydenta i jego ekipy z SPP?

Gość

Wy juz temu prezydentowi dziekujecie i dziekujecie, a on dalej na stołku... A wiecie, ze za Cdk bylyby trzy wiadukty? O ile mnie pamiec nie myli to w Grodzisku wiadukt kosztowal ponizej 20mln...

Gość

Powinien być nowy wiadukt/węzeł łączący Poznanska, trase na Grodzisk i na Wawe. To by mialo sens, tym bardziej, ze nie bedzie juz zwezenia. Przeciez to jest "brama" na trzy ważne kierunki! A tak stoi niepraktyczny moloch, z wjazdami od d000py strony i to smieszne rondko... Jeszcze hajs na remont pchac... Ale wazne ze cdk bedzie...

Gość

Brawa dla Jana ! Ludzie czas na zmiany !

Głos

Takie rzeczy tylko w Pruszkowie...wyobraźcie sobie Państwo teraz oczekiwanie na przejazd przez tory na przejezdzie (ze szlabanami ,ewenement jak na te czasy) na parzniewie...Ze wszystkimi ciężarówkami itp. Ta parodia prezydenta ,która zacofuje te miasto skutecznie od 16 lat powinna mieć na tyle honoru żeby w chwili zamknięcia wiaduktu podać się do dymisji...

gostek

Wiem wiem, to droga wojewódzka. Ale jeśli remont wiaduktu zbiegnie się w czasie z remontem kolei to.. panu prezydentowi naprawdę dziękujemy.

Gość

Już to widzę jak remont wiaduktu kończy się w przeciągu 3 miesięcy. Już niejednokrotnie remont miał być skończony w przeciągu miesiąca ... tfu! jeszcze raz - dwóch miesięcy .. tfu! to Polska - 3 miesięcy, a później zacznie się zima.

Gość

Słyszałem, że sypie się wiadukt na Wrzesinie. Nad kolejką WKD. Czy też będzie zamknięty ze względów bezpieczeństwa?

och

propozycja: zamknac calkiem torowiska od warszawy w strone zachodnia, puscic auta przez tory na polnocna strone wpr (tak, ta zaniedbana), pryz okazji wyremontowac wszystko co sie da, zaorac co sie da i dwroce tez wyremontowac, lacznie ze srednicowka

Gość

WPRwinna wykrakali w pryma aprils

Gość

To chyba jakiś żart... Starzyński prosi się o referendum odwoławcze.... Gdzie jest teraz Kurzela, który jak zawsze obiecywał że poruszy niebo i ziemię by powstał super wiadukt....

Hans

Myślałem, że gorzej w Pruszkowie już być nie może ale nie przewidziałem remontu wiaduktu. Będą takie korki, że szybciej będzie do Warszawy jeździć rowerem. Ach....

Gość

Jasiowi i spp dziękujemy, było wcześniej budować drogi i obwodnice, to teraz problemu by nie było.

Gość

Po co remontować ten wiadukt? Jest w stanie "do rozbiórki"

Gość

W co ten Struzik pogrywa miał budować wiadukt nowy.

Gość

Jaki remont? Przecież miał być budowany nowy wiadukt, tylko gra była o koncepcję. O co tu chodzi?

Gość

Wygra Strabag, rozgrzebie wiadukt w listopadzie, przez zime aż do późnej wiosny nic nie zrobi, a potem powiedzą że znaleźli jakiś kabel i "nie da się" więc skończą po roku.

Nie jeżdżę wiaduktem

I tak wiemy, że wygra Strabag ahahaha.

Gość

To jeszcze tylko odetnijmy drogę na pęcice i piastów i załatwione