25° Wtorek
18 Września

Śr

PKP PLK

Tak wygląda nowy przystanek w Parzniewie [GALERIA]

W ramach remontu podmiejskiej linii kolejowej PKP PLK buduje zupełnie nowy przystanek osobowy w Parzniewie. Kolejarze pochwalili się postępami prac w tym miejscu.

Budowa przystanku w Parzniewie to odpowiedź na potrzeby mieszkańców dużego i stale rozwijającego się osiedla na pograniczu Pruszkowa i Brwinowa oraz osób dojeżdżających do pracy w licznych magazynach po przeciwnej stronie torów. Nie będzie to stacja w „szczerym polu”, jak przedsięwzięcie kilka miesięcy temu opisywał jeden z ogólnopolskich dzienników, tylko istotny dla wielu pasażerów punkt na linii podmiejskiej.

Jak idą prace przy budowie? PKP PLK zapewnia, że zgodnie z planem. Widać już konstrukcję nowego przystanku. – Dwukrawędziowy 200-metrowy peron został wybudowany pomiędzy torami modernizowanej aglomeracyjnej linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Ułożona jest granitowa, antypoślizgowa nawierzchnia, zamontowane są filary funkcjonalnej wiaty i słupy oświetleniowe. Wysoko nad peronem stoją już bramki sieci trakcyjnej. Gotowa jest także konstrukcja nowego przejścia podziemnego. Trwa budowa schodów i szybów windowych. Wykonawca przygotowuje się do montażu na peronie systemu nagłośnienia i monitoringu – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Jak dodaje, po zakończeniu prac przystanek Parzniew będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. – Nowe przejście podziemne będzie wyposażone w trzy windy. Ścieżki dotykowe będą zarówno w tunelu jak i w nawierzchni peronu. Będzie funkcjonalna 50-metrowa wiata, ławki, tablice informacyjne, oświetlenie, megafony i monitoring. Obok peronu będzie znajdował się parking oraz stojaki dla rowerów – zaznacza Jakubowski.

Efekt dotychczasowych prac sprawdźcie w naszej galerii:


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 45

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Agnieszka

Ja od takich przyjezdnych warszawiaków uciekam do Pruszkowa, a moja rodzina mieszkała tam od pokoleń, ale takie typy co przyjechały z pipidówka i uważają się za wielkich warzawiaków niszczą te miasto i rdzenni warszawiacy uciekają od tej hołoty

Skorio

Czy przejście podziemne będzie na drugą stronę torów, czy tylko od ul. Solidarności na peron ? Taka ciekawostka....

adam wsc

I tak pod Sochaczewska Piasecznica lepsza !

Gość

@wilku, sam widzisz jaką biedotę reprezentujesz. poczytaj ile Warszawski podatnik płaci za utrzymanie parkingu, chodnika i ztm z którego korzystasz, wywóz śmieci z przystanków i za samą wiatę przystankową. Jak już odłożysz kasę na przyjazd do Stolicy , to śmiało przybywaj. PS pokaż kwit gdzie za to zapłaciłeś !!!.

Wilku

@Gość 15:51 Wielki warszawiaku, gdy mieszkałem rok w Warszawie, rozliczałem tam swój PIT. Zaskoczony? Poza tym czasem Warszawa też na mnie nieźle zarabiała dojąc mnie ponad miarę za bilet okresowy na II strefę, za który płaciłem prawie dwa razy więcej, by przejechać 2 przystanki dalej. Super biznes, dlatego uważam, że jesteśmy kwita.

Gość

I tak pomimo wielkich starań magistra niedasia 60 tysięczne miasto ma jedną przeprawę przez tory w stanie agonalnym. Brawo :)

Gość

wilku podmiejski Jesteś w Stolicy 3 kategorią obywatela zaraz po rumunie i ukraińcu, tylko do ciebie to nie dociera i dalej będziesz walczył ze swoimi "smokami". Jeździj do Warszawy ile chcesz tylko nie dziw się jak będziesz traktowany. Ile razy rozliczyłeś PIT w Warszawie i zapłaciłeś za korzystanie z luksusu ?

Gość

@ Gośćolo 2018.07.12 06:17 A masz czym ?

Gośćolo

Dymam was krawaciaże.

Edi

Koledze poniżej przypominam że 60% terytorium administracyjnego Warszawy to miejscowości włączone po 1950 aż do 2002 roku, z których to niekiedy bywa dalej do centrum niż miejscowości podwarszawskich, także co to za różnica czy wolny czas w Śródmieściu spędza mieszkaniec Ursusa czy sąsiedniego Piastowa, bo w zasadzie o dawną gminę centrum się tu rozchodzi, natomiast mentalnie ich nic w zasadzie nie różni, a poza tym mógłbyś uzasadnić co według ciebie znaczy pojęcie "słoik", bo słyszałem że Warszawiacy głównie narzekają że na niezameldowanych/niepłacących podatków.

Wilku

@Gość 20:15 Znalazł się wielki warszawiak, a jego rodzice pewnie sami krowy paśli. Mamy prawo jeździć do Warszawy i tam pracować.

Gość

Gośćiu z 2018.07.05 17:03. Wiekszych najezdcoow niz pruszkowiaki w w warszawie to nie ma. wiec kgo pruszkoski sloiku chcesz obrazic ?

Gość

Do Wilku 2018.07.06 09:06 Wilku, OK. ale 30 lat temu miała to być atrakcja turystyczna na sobotę i niedzielę a nie sposób na najeżdżanie codzienne Warszawy.

Gość

Jak nie w szczerym polu?Tam w zimie będzie pisdzić jak niewiem taki przewiew jest

Wilku

Co do pytan po co ten przystanek - podobnie jak Ursus Niedzwiadek byl w planach od 30 lat.

Gość090

Może mi ktoś uczciwie i szczerze napisać po jaki ch.....j te całe stacje, perony czy to w parzniewie czy w pruszkowie ? Kto i w jakim celu będzie z tego korzystał ?

Gość

@daro - pociągi są od tego żeby wozić ludzi, a bardziej obleśnych osiedli niż azbestowe biedabloki z wielkiej płyty już nie będzie

brwinowianin

kiedy graficiarze ruszą w bój to dopiero nowa stacja nabierze kolorytu...już miejscowi Parzniewianie na 100% mają kupione odpowiednie ŚPRAJEEE ....I TYLKO CZEKAJĄ NA KONIEC ROBÓT !

Wilku

@brw24 Nie jestem bylym kolejarzem ani nie jestem Tomasz, mylisz mnie z kims. Jestem wprawdzie inzynierem, ale nie budownictwa i nie zajmuje sie koleją i drogami zawodowo. To moja pasja po godzinach, zainteresowanie budowa infrastruktury.

Gość

Za chwilę to.szczere pole będzie pięknym osiedlem gminy Brwinów plus Kaufland szkoła. Tylko dróg, wiaduktów, dróg nikt nie buduje. Utkniemy w korku. Na długo

Zygi

Porazka pomysl !!!

Daro

Beznadziejny pomysl. Pociagi beda dluzej jezdzily. I przepelnione beda. Zaraz oblesne osiedle tam wybuduja!

Gość

Wszystko git, ale... Wejscie do przejscia podziemnego powinno byc po drugiej stronie ulicy, a nie narobili peronów, tuneli, wiat, i inne cuda na kiju, a na druga strone ulicy przejscie... Nie mozna bylo od razu zrobic wszystkiego jak nalezy? Teraz yebną tam światełeczka, najlepeij z tymi modnymi ostatnio czujniczkami, co zapalaja czerone jak tylko smochod zobczą, bez wzgledu na to ile jedziezz, jak do Nadarzyna. No nie da sie zdobic nic tak jak nalezy, wszystko tak aby, aby. Wjazd do tunelu powinien byc w ciągu Gomulinskiego, zeby dojazd od Wojska Polskiego byl intuicyjny, a nie Działkowej. Wiadukt w Pruszkowie tez przebuduja, zamiast zrobic węzeł w trzech głownych kierunkach. O uposledzonym skrzyzowaniu Dzialkowa/Przyszlosci/WP nie wspomnę. Żeby ludziom tylko za dobrze nie było.

Gość

Do pierwszego wpisu: bo stacja jest budowana z myślą o rdzennych mieszkańcach i firmach obok a nie o słojach co i tak podjada pod prace służbowymi Passatami 1.0 tsi

Gość

Czyżby bez podjazdów na wózki i rowery???

Gość345

"Na kija ten przystanek? Oni wszyscy mają przecież auta" Jak to po co? Dobudują jeszcze następne osiedla i jak już odpowiednio cena gruntów pójdzie w górę to pośrodku wybudują mieszkania komunalne.

brw24

@Wilku, czy Ty masz na imię Tomasz i jesteś byłym kolejarzem ?

Gość

Ale taniocha. W tunelu już woda stoi. Elegancko.

Gość

Ciemny ludzie głosowaliście na PIS wiec macie ich wybranków!

Wilku

@Gość 13:08 "A tymczasem przez upały, szyny leżące pomiędzy ursusem a włochami przypominają makaron spaghetti. Są powyginane jak jakiś zaskroniec, ciekawe jak mają zamiar to wyprostować" Szyny tak wyglądają nie przez upały, tylko dlatego, że tor nie jest jeszcze podbity. To znaczy nie przejechała maszyna, która podsypie tłuczeń i ułoży szyny przymocowane do podkładów w linii prostej. Póki tego nie zrobią, tor nie jest gotowy do jazdy. Nieco więcej przeczytasz o tym tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Podbijanie_torowiska

Nowiczok

Na kija ten przystanek? Oni wszyscy mają przecież auta

Gość

Upadek! Teraz widać co pieniądze robią z ludzi. Jak oni chcą rozbudować parzniem chodzi mi o bloki,przecież tam dalej jest linia wysokiego napięcia:) To jak w Polsce się niszczy teren przechodzi w ogóle ludzkie pojęcie.

Gość

do gościa - bo ta stacja przeznaczona jest dla mieszkańców starego Parzniewa, wsi znajdującej się pomiędzy Pruszkowem a Brwinowem, kiedyś centrum miejscowości ;)

Głos

Osiedle w chmurze z sortowni odpadów...

Gość

podjazdu dla rowerow nie bedzie, podjazd bedzie w tunelu na dzialkowej w gminie pruszkow. beda windy dla wszystkich chetnych z ich skorzystania. normy nie mowia o koniecznosci budowania podjazdow. to oczym piszesz, normy projektowe 21 wieku, to bzdura. Parking sie rozbuduje, jak ten na warynskiego w wpr - przy nastepnych wyborach, 2022.

Gość

A tymczasem przez upały, szyny leżące pomiędzy ursusem a włochami przypominają makaron spaghetti. Są powyginane jak jakiś zaskroniec, ciekawe jak mają zamiar to wyprostować.

Gość

Jeszcze 8 tygodni i zatrzyma sie tam pierwszy pociag :) Hehe ;)

Gość

Ta pesudo modernizacja to jest farsa. Za długo, za mało sprzętu, za mało ludzi.

podkowianin

A kiedy to ma być uruchomione? Bo nie wygląda na "zgodnie z terminem"...

brwinowianin

nie dalej jak wczoraj pisałem, że przejście podziemne nie spełnia norm projektowych 21 wieku, tj. nie zrobiono zjazdów dla rowerów, przejście pod torami jest wykonane w standardzie lat 1970 minionej epoki. Windy? - będą działać może przez pierwszy miesiąc? - STANDARD. Monitoring? - niech sobie brwinowska policja zmierzy czas dojazdu w razie interwencji , których nie będzie brakować! - bo Graficiarze szybko i bardzo chętnie zmienią tą piękna stację w obraz nędzy i rozpaczy ! Parking? - podobno tylko na 30 miejsć parkingowych ?

Gość

A gdzie pochylnia dla niepełnosprawnych i matek z wózkami?

rasul allah

ładny, podoba się dla mnie.

Wilku

Dzięki temu przystankowi w 10 lat wyrośnie tu kilkunastotysięczne osiedle. To będzie ciekawe z urbanistycznego punktu widzenia. Mój apel do władz - skoro Paszkowianka się tak ślimaczy, to może chociaż wyodrębnić z niej jeden odcinek i szybko zbudować - wiadukt nad torami wraz z dojazdami do istniejących dróg po obu stronach?

Gość

Pięknie ...

Gość

Zawsze mnie zastanawia czemu ta stacja jest w szczerym polu zamiast przy osiedlu. Odległość do PKP w Pruszkowie czy parzniewie jest podobna z niego a z tego pierwszego odjeżdżają dodatkowo SKM-ki i jest druga strefa karty miejskiej. Osiedle Parzniew chyba za naszego życia chyba nie dotrze swoją zabudowa do położenia tej nowej stacji