°


wizualizacja

Targowisko będzie na miarę czasów

Na facebookowym profilu Arkadiusza Kosińskiego, burmistrza Brwinowa, natrafiliśmy na nieco intrygujący wpis. Początek brzmiał: „Uchylę rąbka pewnej informacji: od kilku miesięcy pracowaliśmy nad koncepcją modernizacji targowiska...”

Postanowiliśmy więc poznać nieco szerzej ów „rąbek informacji”. Na czym polega koncepcja przebudowy targowiska w Brwinowie? – Zaczęliśmy nad nią pracować jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Pojawiła się pierwsza wersja, druga, sugestie zmian. W kwietniu pokazaliśmy tę koncepcję właścicielom nieruchomości sąsiadujących z targowiskiem. Generalnie im się spodobała, uwagi uwzględniliśmy w kolejnej wersji opracowania – mówi nam Arkadiusz Kosiński.

Dobrze, ale na jakich elementach owa koncepcja ma się opierać? – Dziś układ jest taki, że wszystkie obiekty na targowisku są odsunięte trzy metry od granic sąsiednich nieruchomości. Za pawilonami, ale jeszcze na terenie targowiska jest bałagan, wieczorami dochodzi do „dziwnych”, rozrywkowych spotkań. Zaproponowaliśmy więc „rozciągnięcie” pawilonów do granic nieruchomości. W rezultacie na targowisku będą mogły powstać większe pawilony, zwiększy się również przestrzeń na komunikację, powstanie przepisowa droga pożarowa. Przybędzie  zadaszonych miejsc do handlu – twierdzi burmistrz.

Arkadiusz Kosiński podkreśla, że koncepcja modernizacji targowiska spodobała się też samym kupcom. – Wczoraj się z nimi spotkaliśmy, przyszło kilkadziesiąt osób. Generalnie plan im się spodobał, choć oczywiście jakieś obawy były. W przyszłym tygodniu uruchamiamy konsultacje z użytkownikami targowiska, czyli naszymi mieszkańcami. Liczymy, że do 17 lipca zbierzemy wszystkie uwagi, aby na koniec sierpnia wypracować optymalne rozwiązanie – mówi.

Kiedy więc przebudowa targowiska może się rozpocząć? Burmistrz Kosiński: – To jest długotrwały proces. Najwcześniej w 2019 roku. Będziemy szukać źródeł dofinansowań zewnętrznych.

Już teraz burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie inicjujące konsultacje społeczne w sprawie koncepcji modernizacji targowiska. Odbędzie się ono 27 czerwca o godz. 18.00 w OSP Brwinów przy ul. Pszczelińskiej 3.


Andrzej Golec
andrzej.golec@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Żorż

@nexo byłeś w Tarnowie Podgórnym? Widziałeś ile tam jest firm, hal, magazynów? Nie licząc Gądek to Tarnowo wraz ze Swadzimiem jest logistycznym zapleczem Poznania. Brwinów na to nie ma szans. Firmy są ściągane do gminy - chociaż by do Moszny, ale to nie jest ta skala. Piszesz o układzie komunikacyjnym. W artykułach jest informacja o nowym wiadukcie w Pruszkowie. Przeczytaj ile kosztuje. Później sprawdź jaki jest budżet na inwestycje w całej gminie Brwinów - z tego co pamiętam to 3x mniejszy. Po prostu pewnych inwestycji gmina w tym momencie swojego rozwoju nie będzie w stanie ponieść. To są inwestycje na miarę możliwości i co by nie mówić większość z nich zmienia miasto na plus.

W-wiakzBrwinowa

po 1) do nexo: kilka lat temu przeniosłeś się z W-wy ? Ale z pewnością tam się nie urodziłeś, bo wiedziałbyś, że kilkanaście lat temu B-ów był totalna dziurą, to ten burmistrz zaczął nadrabiać stracony czas, po 2) może wreszcie doczekamy się czegoś zbliżonego do Grodziska... po 3) jak komuś nie pasuje targ, to zawsze jest w okolicy kilka marketów.

nexo

Gościu 2017.06.20 22:12 Chciałbym nie stać w korku pod wiaduktem, tylko mieć możliwość szybkiego dojazdu do domu. Chciałbym iść z dzieckiem na basen, zamiast jechać do Grodziska, Pruszkowa czy Warszawy. Chciałbym także aby gmina zerwała z prześnym wizerunkiem i nieco rozsądniej gospodarowała środkami, przeznaczając je na zasadne inwestycje podnoszące jej walory komunikacyjne, rozrywkowe i inwestycyjne, np. wzorem Tarnowa Podgórnego k. Poznania czy nawet Grodziska Mazowieckiego. To tak wiele? Ps. W go-go nie gustuję, a z Warszawy wyprowadziłem się kilka lat temu. Wolę np. spacery po lesie. Co nie zmienia faktu, że po Brwinowie również chciałbym spodziewać się czegoś na poziomie. Szkoda, że nawet mieszkańcy automatycznie utożsamiają to miasto z tandetą - "a co byś chciał w Brwinowie". To oczywista zasługa władź miasta, które tą tandetę utrwalają swoimi działaniami, nie bacząc że to tylko zrażają potencjalnych mieszkańców i inwestorów.

brwinowianin

KOŃ BY SIĘ USMIAŁ :) __czyli przebudowa rynku ..."najwcześniej" rozpocząć się ma w 2019 roku, czyli realnie patrząc w ...2022roku :) :) ??? To po co w ogóle o tym pisać i robić wokół siebie pozytywny wizerunek... Wnioskuję że jest to już element kampani wyborczej burmistrza Brwinowa?

Gość

A na szkołę w Parzniewie pieniędzy nie ma...

Gość

nexo, a co byś chciał w Brwinowie - bogaczu jeden? Jeśli zarabiasz powyżej średniej krajowej i masz też takowe potrzeby to Warszawka czeka. Tam będziesz miał wszystko, łącznie z klubami go-go i innymi uciechami.

Obserwator

Stąd już blisko do pytania o pewną ploteczkę która chodzi po urzędzie na Kraszewskiego. Komu i dlaczego w szczególności zależy na likwidacji targowiska?

Głos

NIE DA SIĘ, CO JA MOGJE JAK NIC NJE MOGJE. 10K msc brać mogje

Gość

No Centrum Handlowe jak nic !!! Olewam zakupy w Stolicy.

nexo

Kolejny niecierpiący zwłoki projekt... A kiedy coś, co służyło będzie normalnym mieszkańcom, dla których priorytetem byłby dogodny dojazd i powrót, albo np. basen? Mamy autobusy dla dziadziów emerytów, mamy domy kultury dla gospodyń wiejskich, będziemy mieli bazar dla babć od pietruszki... Może już koniec tej przaśności i sielanki? Chyba wypadałoby w końcu pomyśleć o mieszkańcach toczących normalne, w miarę współczesne życie. Nie dla każdego w tej gminie świat ogranicza się do granic powiatu i nie każdy zarabia poniżej średniej krajowej. Części gminy, które odprowadzają największe podatki są permanentnie niedoinwestowane, układ drogowy jest niewydolny a za to w głowie burmistrza rodzą się coraz to nowe przaśne wytwory wyobraźni. Rozumiem, że można to lubić - o gustach się nie dyskutuje, ale bez przesady. Wszyscy ponosimy koszty tego przaśnego świata pana Kosińskiego.

Gość

Co z miejscami parkingowymi dla klijentow?!!!!!!!!!!!

pruszk off

zmienią targowisko w hipermarket który wysokością opłat odstraszy wszystkich kupców którzy przeniosą się na pobliską łąkę, Szklane domy Panowie. Ciekawe kto i ile przytulił za ten projekt?