17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

pixabay.com

TBS planuje budowę na ul. Zakątnej

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” szykuje się do kolejnej inwestycji w Pruszkowie. Przy ulicy Zakątnej ma powstać budynek z dziesięcioma lokalami mieszkalnymi.

TBS ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budynku przy ul. Zakątnej. Dokumentacja ma uwzględniać miejsca postojowe z garażem podziemnym, pion komunikacyjny z windą i wstępnie około 10 mieszkań o powierzchni do 52 metrów kw. Najmniejsze, jednopokojowe lokale mają nie przekraczać 30 metrów kw.

To wstępne założenia. Konkretne propozycje przygotują projektanci i dopiero po zapoznaniu się z efektem ich prac będzie można szczegółowo określić i metraż i liczbę lokali. – Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego będzie mógł tam stanąć budynek o wysokości czterech kondygnacji. Więcej niż 10 lokali mieszkalnych może się tam nie zmieścić. Działka jest niewielka, czekamy też na propozycje jej zagospodarowania – mówi nam Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Po rozstrzygnięciu przetargu wybrany wykonawca będzie miał piętnaście dni na przygotowanie koncepcji i pięć miesięcy na wykonanie kompletnej dokumentacji. Niewykluczone, że budowa przy ul. Zakątnej ruszy jeszcze w tym roku.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ciekawe czy dokumentacja uwzględnia monopolowy za rogiem. Ile jeszcze tbsów powstanie? Nie lepiej prześwietliść mieszkania komunalne i posprawdzać czy ich mieszkańcom się one należą?

Gość

opowiem pewna historię oceńcie sami mieszkam w kamienicy komunalnej w Piastowie jeden z sąsiadów ma syna geja który z programu Mieszkanie Dla Młodych dostał dofinansowanie do kredytu i wraz z kochankiem uwił cieple gniazdko w bloku na osiedlu w Ożarowie Jego tatuś (niedoszły Radny) lata po gminie i opowiada że sprowadził się do nich biedny członek rodziny bo studiuje w Warszawie a nie stać go na wynajęcie lokalu .Żeby dostać większe mieszkanie na nowych blokach tatuś wciska kit urzędnikom że mieszka w raz z żoną synem i kuzynem pod jednym dachem Urzędnicy udają że wierzą i w ten sposób zamiast 20 metrów liczbę pokoi tatuś dostanie 30 metrów podkreślam samych pokoi bo ma rzekomo ciężką sytuację mieszkaniowa .Nikt w gminie tego nie kontroluje a ludzie naprawdę potrzebujący są kasowani w przedbiegach ,Tatuś dostanie ładne mieszkanko a wtedy synek przeprowadzi się do swojego gniazdka gdzie do żyje spokojnej starości u boku swojej ,,dziewczyny''

Może TBS niech wyremontuje spartoloną elewację budynku przy ul.Ceramicznej bo się robi niezły syf.

Gośćolo

Ludzie opamietajcie się! Rozdajecie patologii mieszkania o standarcie wiekszym jak przecietny i jeszcze parking podziemny? Zobaczcie jakimi autami jeździ ta niby biedota i odpowiedzcie sobie na pytanie czy na takie auta Was stać!

Gość

To co bałaganu tam juź nikt nie będzie sprzątać ?

Gość

Do gościa z 16:31 Może i dostanie nowy lokal, ale wyrazy współczucia dla nowych sąsiadów, znowu powstanie kolejny syf na kolejnym podwórku.

Gość

I TAK PREZESOWI JUZ NIC NIE POMOZE NA JESIENI WYLECI Z WIELKIM HUKIEM ULGA DLA MIESZKANCOW

Gośćolo

Czy mam szansę otrzymać tam mieszkanie z parkingiem? Co mam zrobić?

Gość

TBS to miało być tanie budownictwo dla mniej zamożnych obywateli.Kolega mieszkał w takim budynku. Mówił że gdy parkował samochód w garażu podziemnym to jego samochód był najtańszym wozem na parkingu. A nie jeżdził zdezelowanym gratem.

do: Gość

TBS na Kraszewskiego? I gdzie jeszcze? Może k.. od razu na Złotej w Warszawie? Budownictwo dla patologii tworzy się z dala od reprezentacyjnych okolic.

Gość

Czyżby Złomiarz Marek z Discovery miał dostać nowy lokal? :D

Gość

koszt budowy metra będzie taki sam jak koszt budowy kibelka w parku sokoła

Gość

Ten syf zajmuje malutką działkę, sąsiedzi nie mogą się doczekać zmiany, najlepiej jakby tam zrobić ławeczki i drzewka posadzić. Nareszcie wielki pruszkowski syf zniknie. Brawo :)

Gość

Czyżby mowa o wyburzeniu tego syfu na zakątnej ? Ludzie z bloków obok na pewno wkoncu mogą odetchnąć z ulga.

Gość

Zaledwie 10 mieszkań? Ciekawe ile będzie kosztowała budowa? Ciekaw jestem ile wyniesie koszt budowy 1m2?

Gość

rozdawnictwo kwitnie ,a ty jeleniu zap......aj na swoje M

Gość

mieli zabudować już dawno pół Kraszewskiego i co?