27° Niedziela
19 Sierpnia


pixabay.com

TBS wyremontuje pustostany

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” w Pruszkowie szykuje się do kolejnego przedsięwzięcia. Tym razem chodzi o remont pustostanów i przywrócenie ich do użytkowania.

TBS chce pozyskać i odnowić około 25 takich obiektów. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie prac. – Szacuje się, iż do remontu przeznaczonych będzie ok. 25 pustostanów. Podana ilość jest jedynie orientacyjną i w żaden sposób nie jest wiążąca. Na chwilę obecną Zamawiający nie ma wiedzy, ile faktycznie będzie pustostanów do remontu, a ich szacunkową ilość prognozuje na podstawie poprzednich lat – czytamy w ogłoszeniu.

Jak zaznacza TBS, zakres prac obejmuje roboty budowlane mające na celu przygotowanie lokalu będącego pustostanem do zamieszkania. – W zależności od stopnia zniszczenia lokalu, jego wyposażenia technicznego, uzgodnień z przyszłym najemcą i charakteru przeznaczenia (np. lokal socjalny) zakres robót do wykonania w lokalach będzie różny.Podstawowe roboty budowlane obejmować będą najczęściej naprawy tynku, stolarki okiennej, drzwiowej, prace malarskie, remont instalacji sanitarnej i elektrycznej – zaznacza Towarzystwo.

Pustostany będą przekazywane do remontu sukcesywnie, w miarę ich pozyskiwania, dlatego wykonawca musi być przygotowany na ewentualne prowadzenie prac równolegle w kilku lokalach.

Postępowanie przetargowe w tej sprawie jest w toku. Na oferty od firm zainteresowanych tym zadaniem TBS czeka do 9 lutego. Jeśli uda się wybrac wykonawcę i podpisać umowę, prace mają zakończyć się najpóźniej 31 grudnia tego roku.  


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

I znowu będzie geszeft.

Gość

Idą wybory więc cudów ciąg dalszy. Ciekawe kto i za ile to sfinansuje. Chyba że Starzyński chce zapłacić za to pieniędzmi ze sprzedaży wodociągów, a zarzekał się że za te pieniądze zmniejszy rekordowe zadłużenie. Z tego wynika że chcą kupić te wybory kosztem utraty płynności finansowej miasta żeby następcy się martwili

Gość

Niezle to swiadczy o TBS.Nie wiedza ile maja pustostanow,nie wiedza jak sa zniszczone i jaki zakres robot .A ja sie pytam ile rodzin czeka na mieszkanie socjalne i co zrobi z ta wiedza UM i prezydent skoro te lokale bylyby dawno zamieszkale.Jednym slowem magistrat nie posiada wiedzy ,ktora powinien miec.To co TBS panstwo w panstwie? Ludziom mowi sie ,ze mieszkan nie ma i czekaja po kilka lat.

Gość

Do Gość 10:33. Jak nie wiadomo. Chodzi o sygnał dla firm by już myślały o prowizji

Gość

No, to ci dopiero przetarg! Nie wiadomo ile lokali, jaki zakres robót. TO CO WIADOMO?

pies pawłowa

ach te przetargi w budownictwie uspołecznionym , wykonawcy już się ślinią

Gość

Jeżeli prezes PSM odszedł-super,może jeszcze całą załogę wymienią...wieczna spychologia jak za komuny.

Gość

Do sitwa 2018.01.31 08:44 Odszedł na emeryturę czy w kajdankach ?

Gość

Do sitwa: A może prezes PSM poszedł na emeryturę, więc co to za wydarzenie. Codziennie jakaś osoba przechodzi na emeryturę, nie ma co robić z tego wydarzenia :)