19° Sobota
22 Września


Budżet Obywatelski Pruszków FB

Te projekty zyskały rekomendację

Rada programowa pruszkowskiego budżetu obywatelskiego przedstawiła listę projektów, które zyskały rekomendację do realizacji. Kropką nad „i” będzie wprowadzenie ich do budżetu miasta na 2019 r.

Wyniki głosowania mieszkańców w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego poznaliśmy w miniony poniedziałek. Na podstawie liczby zdobytych punktów powstał ranking, który następnie pod lupę wzięła rada programowa. To konieczność ze względu na ograniczone środki jakimi dysponuje budżet obywatelski. Teraz wiemy już, jaki jest ostateczny werdykt i które projekty będą zrealizowane w przyszłym roku.

W Obszarze I, czyli na Gąsinie zwycięskim projektem jest mini skatepark, który będzie kosztował prawie 160 tys zł. Na Żbikowie i Bąkach do realizacji trafi aż pięć pomysłów: Seniorada, „Nowe oblicze Dzwonu Żbikowa”, miejsce na piknik w Parku Mazowsze, pokazy filmowe oraz „znani i nieznani ludzie z Pruszkowa”. W Tworkach i Malichach wybrano budowę świetlicy osiedlowej, nasadzenia kwiatów w donicach, „czyste i zielone Tworki”. Na Wyględówku, Ostoi, osiedlu Marii i części Prusa zrealizowane zostaną projekty nauki języków angielskiego i portugalskiego, sprzątania po psach, integracji mieszkańców.

W Centrum zwyciężyła Seniorada i montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. W obszarze VI, czyli na dawnych Mechanikach rekomendację zyskały piknik w Zanie, śniadania w parku i także montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. Na osiedlu Staszica i części Prusa zrealizowane zostaną program aktywny senior, oświetlenie płyty boiska piłkarskiego „Ligi Szóstek” oraz miejsce na piknik w parku Żwirowisko.

Zgodnie z procedurą wszystkie wybrane pomysły powinny zostać wprowadzone do budżetu miasta na 2019 r, co prawdopodobnie stanie się jesienią.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

karyn

Mnie zastanawia czemu realizowany będzie projekt na który głosowało 11 osób :D

Gość

Wszystko jest do zaakceptowania z wyjątkiem hałasu. Przez te nagłaśniane imprezy nie da się już mieszkać w tym mieście.

Gość345

Żbików to dno kompletne - 1,3%. Przez to pieniądze "przejedzone" przez projekty na teraz (czyli senioradę i gazetkę kościelną, same staruszki głosowały?). Ale też średnio było z czego wybierać. Szczególnie, że przyszłościowe to grilowanie w parku Mazowsze (temu jestem przeciwny, park niewielki a tu jeszcze będzie śmierdział grilami i januszami z piwskiem) oraz doświetlenie ulic (to akurat ok, chociaż tu raczej by się przydały ograniczniki prędkości dla samochodów). Co do frekwencji to też ciężko mieć do ludzi pretensje, skoro boiska wielofunkcyjne z pierwszego budżetu dalej niezrealizowane, a frekwencja była ok. 10%.

och

torebki na psie odchody, oswietlenie boisk, seniorady, place zabaw, place piknikowe, swietlice....kurde, przciez to sa ....podstawowe potrzeby, cos co powinno byc juz dawno. BO to jak wydzieranie psu z gardla, czegos co jest nasze i nam sie nalezy. Przed wdrozeniem BO w wpr, MJS mowil, ze nie wporowadzi BO bo kazdy budzet w wpr jest obywatelski. Po propozyjach widac, ze nie ma zadnej woli pracy samorzadowcow dla mieszkancow. Przeciez to oni powinni wychodzic do mieszkancow z propozycjami czy pytaniami. Przed wyborami powinni sie chwalic swoimi dokonaniami z ostatnich 4ech lat. SWOIMI. Czlowiek jest jednak glupi i naiwny. Jest mi zal i jest mi smutno, ze tak mozna robic ludzi w balona. Choc jak mawia "klasyk" , ciemny lud kupi wszystko.

Paweł

A może po psach posprzątaliby ich właściciele ...?

Gość TWM

Tworki są najbardziej zapomniane przez władze. To, co zrobili mieszkańcy za własne pieniądze to jest. Tam gdzie nikt nie złożył się np. na wykonanie dróg i chodników, można zostać kaleką, idąc ul. Partyzantów po połamanych płytach chodnikowych pamiętających lata 50-te XX wieku. Przy takich chodnikach mają powstać donice z kwiatami - śmiechu warte. No cóż, taką władza ma wyobraźnię. Na szczęście już niedługo wybory.

Gość

Gąsin, dzielnica której mieszkańcy uważają się za najbardziej poszkodowanych w całym Pruszkowie - frekwencja 0,49%. Żbików - według mieszkańców zapomniana przez wszystkich dzielnica - frekwencja 1,3%. O czym my mówimy? Po co robić cały ten BO, drukować plakaty, marnować czas ludzi którzy to opracowują, liczą, projektują, po co marnować publiczne środki na to wszystko skoro MIESZKAŃCY MAJĄ TO W POWAŻANIU???

Gość

Zwyciężyli seniorzy. Są aż trzy projekty dla nich