°


Maciej Bochnowski

Termomodernizacja pruszkowskiego urzędu rozpoczęta

23 kwietnia pojawiły się pierwsze utrudnienia z dostępem do Urzędu Miasta w Pruszkowie. Główne wejście od ul. Kraszewskiego zostało zamknięte, a otwarto dwa boczne od strony parkingu. To za sprawą remontu budynku. Sprawdźcie co się zmieni.

O tym, że budynek pruszkowskiego urzędu miasta przejdzie termomodernizację pisaliśmy wielokrotnie. Tymczasem prace już się rozpoczęły, a wraz z nimi pierwsze utrudnienia. Warto pamiętać, że głównym wejściem nie dostaniecie się do obiektu. – Na tę chwilę utrudnienia dotyczą głównie wejścia frontalnego od ul. Kraszewskiego. Kolejne będą pojawiać się systematycznie wraz z postępem prac, o wszystkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco – mówi Jacek Dutkiewicz, sekretarz miasta. – Później pojawią się utrudnienia np. związane z wjazdem i wyjazdem na teren parkingu – dodaje.

Po zrealizowaniu tego zadania wygląd zewnętrzny budynku zmieni się. Również modernizacji poddane zostanie to, czego nie widać gołym okiem. – Przeprowadzamy termomodernizację w zakresie wymiany okien, pokrycia dachowego, przebudowy dwóch wejść (głównego i bocznego, wraz z przebudową pochylni dla osób niepełnosprawnych – przyp. red.) Prace obejmują również usunięcie balkonów, zabezpieczenia budynku poniżej gruntu, wymianę windy, remontu czterech pokoi i piwnic. Zmieni się też elewacja. Głównie chodzi o to, aby zmniejszyć koszty związane z funkcjonowaniem budynku – wyjaśnia Dutkiewicz.

Przewidywany termin zakończenia robót to 30 sierpnia.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Mam nadzieję, że po remoncie zniknie ta blacha falista. Zanim dobudowano ten szyb windy i ganek w latach '90/2000 to budynek wyglądał całkiem nieźle. Teraz go pewnie zastyropianizują, wypastellozują i będą twierdzić, że przecież jest ładniej niż przed remontem.

Głos

Pruszków bardzo potrzebował tej inwestycji...pudrowanie trupa nic nie da,zaorać i zasiać ponownie! Tylko w ten sposób można zmienić Pruszków i Polskę.

Marco

CBA to Pisowska porazka. Super sluzby to ABW i AW !!! A Szef np.Pan Bondaryk

Anna

A CBA budynek zly?

Gość Niedzielny

na CDK było w kasie, ale na nowy urząd przyjazny mieszkańcom już nie starczyło

Gość

Urząd się termo-modernizują za grube miliony a kolejny cenny pruszkowski zabytek płonie i zaraz zniknie. Co ma to nasi prezydenci?

Marek

Ten Urzad fatalnie wyglada. Budynek parodia! Super to jest np.budynek ABW w Warszawie na ul.Rakowieckiej !!!

Gość

Zbudujcie nowy, no chyba na to nas stać. Albo przejmijcie Porcelit, aż się prosi.

Gość

Miasto 60 tyś mieszkańców a Urząd jak na wsi

Gość

Ciekawe jaki kolorek wybrali. Różowy? A może jaskrawa żółć? Albo pseudonowoczesna szarość? Szkoda patrzeć na ten budynek, ale ekipa Starzyńskiego pokazuje, że taka właśnie tandetna architektura w naszym mieście jest w cenie (patrz: nowopowstała trumna przy Zniczu)

Morales

Jeden z brzydszych urzędów jakie widziałem w tym kraju. Brzydszy ma chyba tylko Piastów.

Gość

Ciekawe co na to urzędnicy? Wstyd żeby Pruszków miał taki urząd

Gość

A dlaczego nie ma podanej kwoty modernizacji trupa? Kolejne kilka milionów w błoto. Przypominam że 2 lata temu pokazywali wizję nowego urzędu. Teraz przez najbliższe 10 lat nie doczekamy się poprawy obsługi mieszkańców.

Gość

A co tu trupa pudrować??? Budynek z trzema poziomami na jednej kondygnacji - wkład Pruszkowa w światową architekturę.