°


pixabay.com

Tłusty czwartek już dziś!

Dziś tłusty czwartek, czyli wielkie święto miłośników pączków, faworków i innych słodkich wypieków. Ile pączków już dziś zjedliście?

Tłusty czwartek to zwiastun kończącego się karnawału i zbliżającego się wielkiego postu. To także okazja aby bez wyrzutów sumienia spróbować słodkości. Bezdyskusyjnym królem tego dnia jest oczywiście pączek. Nadziewany konfiturą, budyniem, różnego smaku powidłami. Z lukrem lub cukrem pudrem. Ze skórką pomarańczową lub bez.

Na słodki poczęstkunek mogą w czwartek liczyć łyżwiarze, którzy pojawią się na lodowisku w Piastowie. – Zima w pełni, warunki na tafli lodowiska miejskiego są doskonałe. Serdecznie zapraszamy! Przyjdź, zobacz, pobaw się! W tłusty czwartek, 8 lutego, dla każdego łyżwiarza świeży pączek na powitanie. Wszelkie diety na bok, tłusty czwartek jest raz na rok – zachęcają organizatorzy.

A jak Wy zamierzacie uczcić „tłusty czwartek”? Bijąc rekord zjedzonych pączków? Wybierając te z nietypowym nadzieniem? Zdjęcia i wrażenia z „pączkowego” szaleństwa ślijscie nam za pośrednictwem skrzynki kontakt@wpr24.pl lub naszego Facebooka.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nigdy nie jem pączków w Tłusty Czwartek bo po pierwsze nie jest to moje święto, a po drugie w ten dzień są największe kolejki, najwyższe ceny, a produkt jest najgorszej jakości.

Gość

Żadnego. Tak jak inni tutaj, mam polewkę z tych co to dziś się za pączkami zabijają a cały można je wcinać :-)

podkowianin

minuta w ustach, godzina w żołądku, dwa dni na wątrobie... Ale! Dobry, na świeżym, smalcu (podkreślam na świeżym!!!!!), z prawdziwego, uczciwego drożdżowego ciasta, z dobrymi powidłami z niewielkim dodatkiem róży, z prawdziwym lukrem. Smażony z nadzieniem, a nie szprycowany nim po usmażeniu... Chyba sam muszę usmażyć...

Gość

Zjadłem dwa pączki Jeden z renomowanej cukierni pod którą była kolejka na godzinę, kosztował 4zł. Był fatalny, tłusty, prawie zero nadzienia, masówka Drugi z supermarketu za 90gr Wrażenia takie same jak wyżej Beka z tych podludzi co żrą dzisiaj ten syf ile wlezie bo TRADYCJA

Pio

W Pruszkowie macie tytanica obok stadionu my go nie mamy

szymek

pączek smażony na smalcu, sama przyjemność... czujesz w kichach do końca dnia...

Gość

Żadnego. Kupię sobie świeżego pączka w przyszłym tygodniu zamiast napychać się tym dziadostwem robionym byle taniej bo dzisiaj taki popyt Dzisiaj nawet cukiernie co sprzedają pączki po 5zł/szt mają je beznadziejne

Danusia

Zawsze mnie zastanawiało że Polacy nie potrafią rozpowszechnić tej tradycji. Jakże chętnie przyjęliśmy Walnetynki i Halloween a nasze zwyczaje pielęgnujemy okazjonalnie. W Święto Niepodległości czasem rogala z marketu a w ostatki śledzik jak w promocji. Zachęcam do dbania o nasze tradycje - tłusty czwartek, imieniny, lany poniedziałek. Jakoś w Wigilię nikt nie śledzi tych newsów o kaloriach a tego dnia wszyscy się czepiają jak by pączek miał zaważyć na całym roku. Smacznego wszystkim!

Daro WPR

A kiedy tlusta sroda? :)) Ja zjem 0 paczkow. To nie moj klimat! Wole Krola wypic !

Gość

A w Pruszkowie będzie coś dla mieszkańców? Piastów częstuje pączkami na lodowisku, Brwinów miał pożegnanie ferii na lodowisku, była zabawa i poczęstunek, a co w Pruszkowie??? Nic... W Pruszkowie nikt nie pamięta o zwykłym mieszkańcu :( nie ma wspólnej zabawy, zaangażowania i jedności z mieszkańcami... :( szkoda.

Samuel

Podobno Michu z Kraszewskiego potrafi na raz wsadzić do ust 3 pączki.

Rado

To Wedel dzis ma utarg Roku? Nie?