17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Maciej Bochnowski

To był tylko głupi żart

Tylko tak można opisać czwartkowe zgłoszenie, które trafiło do pruszkowskich policjantów. Informacja o tym, że w Szpitalu Kolejowym jest bomba okazała się fałszywa.

Przez „dowcipnisia” w czwartkowy (28 grudnia) wieczór „na nogi postawiono” funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Aby zapewnić bezpieczeństwo policjanci musieli zamknąć dla ruchu ul. Warsztatową. 

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że policja odnalazła pod szpitalną choinką dodatkowa paczkę z prezentem w formie wystroju. To właśnie ten dodatkowy „prezent” został potraktowany jako potencjalny ładunek wybuchowy.

Jak zakończyła się cała akcja? – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 20.28. Nieznany mężczyzna zadzwonił z informacją, że w Szpitalu Kolejowym jest podłożony ładunek. Na miejscu pojawili się policjanci i pirotechnicy, którzy sprawdzili budynek. Okazało się, że był to fałszywy alarm – mówi st. asp. Małgorzata Wersocka.

Warto to przypomnieć, że zgłoszenie fałszywego alarm bombowego jest traktowane jako przestępstwo, za które grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności (art. 224a Kodeksu Karnego).

To już kolejny alarm dotyczący podłożenia bomby w Szpitalu Kolejowym. We wrześniu 2011 r. do pruszkowskiej komendy zadzwoniła kobieta z informacją, że w szpitalu może znajdować się ładunek wybuchowy. O sprawie pisaliśmy tutaj. Autorka fałszywego alarmu została skazana. Więcej tu.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

lennox

Gościu, skąd wiesz, że wyruszyli do Zielonki ? A to, czy był fałszywy, można powiedzieć dopiero po akcji. Co, mieli "toto" rozbierać w Szpitalu ??? Myśleć trochę.

Gośc

Jak mógł mógł być fałszywy jak spod szpitala wyruszył konwój saperski z eskorta Policji i Straży Pozarnej do Zielonki na sygnale?? Co to powietrze wywozili?? Ta Pani niby rzecznik powinna wiedzieć że przekazywanie fałszywych informacji do środków masowego przekazu również jest karane. A WPR daje sobie kity wciskać, ale tak to jest jak opiera się tylko na SMS od czytelnika a nie jedzie na miejsce zdarzenia.

Zapora

gościu takie komentarze to może pisać tylko idiota taki jak ty bezmózgowcu!!!

Gościu

Fajne ale powinno sie raczej dzwonic do UM lub SP szczegolnie w czasie gdy odbywaja sie narady dotyczace np pomnikow lub zieleni. Ale do czasu gdy te urzedy faktycznie nie wyleca w powietrze to nic sie nie zmieni.

Gość

Żartowniś do końca życia powinien płacić za ten czyn

M

ABW powinna sie za to wziac teraz!

Gość

Taki mały apel do przyszłych "żartownisiów", wybierajcie następnym razem jako cel innego typu budynki. Szpital jaki by nie był, w środku mogą przebywać ludzie, którzy się zwyczajnie nie nadają do transportu, stres związany z ewakuacja może ich dosłownie zabić.

Z

To jest jeden z najlebszych szpitali nie powinni tego robić:(

Wacław emeryt

głupie żarty , nie rozumiem takiego zachowania gdzie nie potrzebnie angażuje się służby policji i strazy pożarnej . Ta dzwoniąca osoba w ramach resocjalizacji powinna dostać do rozbrojenia typowy ładunek z czasów II wojny swiatowej na zasadch uda się nie uda się