27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrFacebook

Tragiczny finał poszukiwań

Znana jest tożsamość zwłok, które znaleziono 19 marca przy ul. Działkowej w Pruszkowie. To zaginiony wcześniej Jacek Pakuła.

Przypomnijmy. Informacja o zaginięciu 52-letniego Jacka Pakuły pojawiła się w mediach społecznościowych, gdzie podawana była dalej przez mieszkańców naszego regionu. Mężczyzna ostatni raz widziany był 1 marca w Pruszkowie. Poszukiwania mężczyzny potwierdzała również policja.

Kilka dni później, 19 marca ujawniono zwłoki przy ul. Działkowej w Pruszkowie. Na tamtą chwilę nie była znana ich tożsamość. Jednak wiele osób starało się powiązać te dwie sprawy. Mimo to, do czasu przeprowadzenia sekcji zwłok policjanci nie podawali oficjalnego komunikatu.

Obecnie wiemy, że obie sprawy łączą się tak naprawdę w jedną... – Potwierdzamy, że znalezione w marcu ciało to poszukiwany mężczyzna – powiedziała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jakie były przyczyny śmierci? O to zapytaliśmy prokuraturę. – Oględziny i sekcja zwłok mężczyzny nie dostarczyły dowodów na to, aby zgon spowodowany był urazem mechanicznym. Sekcyjnie stwierdzono niewydolność krążeniowo-oddechową. Zabezpieczono materiał biologiczny do dalszych badań, powołano jeszcze toksykologię, czyli czy nie było zatrucia substancjami chemicznymi, odurzającymi, psychotropowymi itp. – odpowiada Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ludzie jak nic nie wiecie to nie piszcie tych swoich bredni bo sprawiacie dużo bólu jego rodzinie.

Gość

Tam chyba znowu coś leży. Tu trupy na ulicach to chleb powszedni.

Wilku

Dodam jeszcze tylko, ze brak urazow mechanicznych nie znaczy ze nikt mu nie pomogl umrzec. Mogl go udusic zaciskajac mu glowe torba foliowa.

Gość

nie wierzę że nikt nie widział a sam się specjalnie nie ukrył

Wilku

W swoim życiu widziałem już kilka dziwnych spraw. Czy miejsce w którym go znaleziono było widoczne z drogi? Bo może ktoś je teraz tam podrzucił, a wcześniej ich tam nie było. W jakim stopniu rozkładu były zwłoki?

Gość

To nie Działkowa tylko Przyszłości... Przy polach parzniewskich. A dla rodziny kondolencje

Gość

Większość podawanych przyczyn zgonów w szpitalach to tez niewydolność krążęniowo- oddechowa. Tak najłatwiej. Trudno o weryfIkację. Powołano toksykologię?.GDZIE W JAKIEJ UCZELNI.

Gość

Jak to możliwe żeby przez kilka dni nikt nie znalazł ciała na ulicy działkowej?

Gość

chyba wiedzial ze nadszedl czas i dlatego znikl

Klaptjohenz

Zmarłaosoba była mieszkańcem...? - Brwinowa, czy Pruszkowa?