27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrAZ

Trudniejsze parkowanie na Komorowskiej. Ustawili zakazy

Ważna informacja dla mieszkańców, którzy przyjeżdżają robić zakupy na targowisku przy ul. Komorowskiej w Pruszkowie. Na odcinku wprowadzono zakaz zatrzymywania się.

Pierwsze telefony o nowej organizacji ruchu otrzymaliśmy w miniony piątek. – Na Komorowskiej w Pruszkowie po lewej stronie drogi pojawiły się znaki zakazu zatrzymywania. Przecież tam ludzie przyjeżdżają na targ, a nawet sami mieszkańcy parkują swoje auta po lewej stronie – powiedział czytelnik. 

Gdzie dokładnie pojawiły się znaki zakazu? Na ul. Komorowskiej nie można zatrzymywać się na odcinku od al. Armii Krajowej do ul. Pogodnej. Zakaz dotyczy tylko lewej strony jezdni. Obowiązuje on bez ograniczeń, a to oznacza, że na Komorowskiej po lewej stronie jezdni nie można zatrzymywać się również we wtorki i piątki. 

Skąd pomysł na ustawienie takich znaków przy ul. Komorowskiej? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do zarządcy drogi, czyli pruszkowskiego starostwa powiatowego. – Nowa organizacja ruchu została wprowadzona na wniosek mieszkańców ul. Komorowskiej – powiedział nam Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie. 

Już jutro targ, więc kierowcom radzimy nie jeździć na pamięć i spojrzeć na znaki. To może was uchronić przed mandatem.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 40

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćhi

Władzo Pruszkowa !!1koniecznie na korepetycje do władz Grodziska w sprawie targu --- można -- można tylko trzeba myśleć i chcieć a to pruszkowskie władze bardzo boli !!! NIEMOC . Oj myślenie bardzo boli .Władza -dobrzy gospodarze to was nie dotyczy???????????

Gość

Daro 2018.03.19 14:18 wperki wiejskie wypad z parkowaniem w Stolicy, masz buraku pruszkoski jakies argumenty ? Stolica się z was śmieje.

Arni

Do Męda_K 2018.03.20 09:51 pruskowiaki wont ze Stolicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

Dla was najtrudniejsze parkowanie to jest w Stolicy, nie ma większego obciachu i najeźdźcy Warszawy niż te wasze "wpr".

Gość

Znaki stoją a samochody jak parkowaly tak parkuja. Straż miejska do roboty.

JAcek

Te znaki są efektem wojenki wydanej przez mieszkańców lokali komunalnych ludziom parkującym pod ich oknami. tymczasem miejsc do parkowania brak... A rzeczeni mieszkańcy lokali komunalnych trują okolicę żółtawym dymem z kominów. Chyba czas żeby Straż Wiejska wkroczyła do akcji i w tym względzie.

Bolek

podobno sspadochroniarz już się spakował do kobyłki bo starostwo wg kaczora do likwidacji idzie.

Yaro

Ulica Potulickiego po remoncie trawnik przy piekarni rozegrany gdzie straż miejska

Gość

Taaaa Starostwo jak zwykle kłody pod nogi Prezydenta rzuca Wprowadzili zakaz a wszyscy teraz są wku......rzeni na Jana Prezydenta Taka to polityka :(

Gość

znaki stoja a samochody parkuja jak parkowały i po co to było ? Gdzie straż miejska ?

Męda_K

Słoiki precz z Pruszkowa!!!

Alchemik

@Gość 2018.03.19 16:07 , problem z parkowaniem jest problemem mentalnym, ludzie jakby mogli to wjeżdżali by pod same drzwi i oczywiście musi być za darmo. Co do tamtego parkingu przy Niepodległości to kawałek dalej masz duży parking... tyle że płatny. A niestety ludzie nie rozumieją że opłaty za parkowanie to integralna część przyjemności posiadania samochodu, takie jak OC, paliwo, remonty itd. Ja mam wykupione miejsce w garażu i mam święty spokój.

Xiao7

PR... 2018.03.19 13:09... Znaki były, ale wiele razy ktoś zahaczył zderzakiem o nie i ostał się tylko jeden, przy kwiaciarni. Znaki tam też nic nie pomagały, bo zawsze znalazł się pajac który musi dupsko podwieźć pod same drzwi tych pawilonów lub banków. Mimo że czasami znajdzie się wolne miejsce na parkingu to i tak będzie musiał taki geniusz podjechać jak najbliżej drzwi. Już nie wspomnę że wielu z tych pajaców zapomina całkiem że wszystkie skrzyżowania na tym osiedlu są równorzędne, i że są zasady dotyczące w jakiej odległości od skrzyżowań należy parkować. Szczególnie dużo agentów specjalnej troski upodobało sobie skrzyżowania przy banku PKO BP jako miejsce do parkowania.

Gość

Niedlugo wybory...wówczas wyborcy postawia panu Golosiowi zakaz parkowania na prezydenckim stołku....

Gość

Jeszcze kilka pozwoleń na budowę, bez wymogu zapewnienia miejsc parkingowych dla lokatorów , dla dewelopera gratka a dla stałych mieszkańców jak wszyscy widzą

Gość

Tylko żeby nasza dzielna straż miejska reagowała sama bo na Baśniowej jest znak zakazu i co parkują i znak mają w d...

Gość

Chcielista za darmoche parkowanie,TO Mata

Gość

Klientom targu utrudnić zakupy. Wpływ "Nowej Stacji" na niektóre decyzje decydentów. Przypomnijcie sobie likwidację "Manhattanu" przed otwarciem Biedronki na Gordziałkowskiego.

Gość

Do troli Pana Starzyńskiego. Ciekawe co powicie na fakt że Pan Prezydent chce zlikwidować parking na Armii Krajowej 46 (ten dziki) i w jego miejsce wybudować kolejny blok. Ciekawe gdzie zaparkuje teraz 40-50 aut? Bo do wprowadzania opłat za auta jesteście pierwsi ale do budowania miejsc parkingowych ostatni. To są wasze 20-sto letnie zaniedbania

Daro

LZI i WPN wypad z Pruszkowa !!!

Gość

I dobrze, niech wszyscy chodzą na piechotę. Dla zdrowia, mniejsza emisja spalin... Same plusy . . . sarkazm

Gość

Całkowity zakaz wjazdu do Pruszkowa !!!

PR

Proszę o takie znaki również wzdłuż uliczki przy pizzerii Corrado aż do PKO BP. Przejazd tamtędy w godzinach popołudniowych to jakiś koszmar. Oczywiście faktem jest, że w wielu miejscach w naszym mieście ilość miejsc parkingowych w stosunku do zapotrzebowania na nie jest niewystarczająca. :-(

Gościówa

Może w końcu będzie normalna widoczność na skrzyżowaniu Ceramiczna/Komorowska jadąc w stronę B.Prusa, bo do tej pory trzeba było wyjechać na środek skrzyżowania by zobaczyć czy z prawej strony coś jedzie. Święte krowy parkowały auta przy samym znaku i skrzyżowaniu mimo, że obowiązuje zakaz w odległości 10m od tych miejsc. Policja i straż miejska też miała to w nosie, oby teraz planowali porządku.

Gość

To parkujmy przy prawym krawężniku skoro tam JESZCZE nie ma zakazu :)

poranny

Starosta do wymiany

Gość

patologia... jest targ to powinno się i parkować wkoło, ale jakiś kretyn chciał zabłysnąć...

Roman

W normalnym mieście po wprowadzeniu tego typu zmian, najpierw stróże prawa udzielają upomnień, a dopiero po kilku dniach biorą się za mandaty. No tak, ale to Pruszków i powiat pruszkowski (starosta zarządza drogą). A można by tak wyremontować drogę, zrobić po lewej stronie ładne miejsca parkingowe, stawiając przy tym znaki zakazu parkowania tyłem do budynków. Ale po co, lepiej iść na łatwiznę i walić mandaty jak leci. A jak jakiś wrak latami zastawia chodnik, to i miasto i starostwo umywają ręce.

Gość

przy kościelnej 1 też jest taki zakaz , a mimo to non-stop zaparkowane samochody. żyła złota dla miasta-2 kroki od urzędu. pytanie tylko czemu straż miejska pojawia się tam raz na miesiąc (zamiast 2 razy dziennie)?

Gość

A Zakątna nadal syf i to coraz większy. Czas na zmiany, oczywiście Władzy w Pruszkowie.

Gość

Kretyniady ciąg dalszy. Najpierw powinny być nowe bezpłatne parkingi.

Alchemik

W Pruszkowie jedynym batem na parkującą na trawnikach hołotę jest tylko i wyłącznie słupkowanie. W obecnym czasie trawniki na Komorowskiej już są rozjechane i jest błoto po kolana. A żeby wszystkim pójść na rękę to można wyznaczyć miejsca do parkowania równoległego (bo miejsce na to jest).

Gość

to jest de facto wylotówka z Pruszkowa, więc fakt że się ją udrażnia nie powinien nikogo dziwić. dziwi za to że tak późno... no i przydałby się remont nawierzchni..

Gość8

I pan, który chciał zbawić Nadarzyn, znów aktywny w starostwie! A cu u p. Nowaka? Czy już też w starostwie?

zez

Chcieliście PiS u to macie tak was załatwiło starostwo PiS uarów, następnym razem trzeba się zastanowić na kogo głosujecie a teraz to trzeba ruszać z buta kilometry i dzwigać ziemniory. Następnym razem pomyślcie dwa razy na kogo głosujecie. Drogie polki i polacy przez osiem lat nie zrobiono zakazu ale nadeszła dobra zmiana i teraz możecie spacerować z buta na targ. Widze że nawet PiS zapomniał o mocherowych wyznawcach łojca Rydza no ale jak do księdza można na piechte to i na targ. Dodam tylko że nie popieram żadnej partii politycznej i szefa "radia wolna maryja"

Xiao7

To i tak nic nie zmieni. W wielu miejscach w Pruszkowie stoją takie znaki a zawsze się znajdzie przynajmniej jeden który będzie miał je gdzieś. Ostatnio Na Chopina pajac w Jeep Cherokee zaparkował sobie po prawej stronie tak że ledwie autobus mógł przejechać miedzy nim a prawidłowo zaparkowanymi pojazdami. Zwrócenie mu uwagi prowadziło do do jego oburzenia i potoku wulgaryzmów.

Gość

Co za głupota. Przecież tam nie mam gdzie parkować. Sami mieszkańcy bliku TBS parkowali po lewej stronie jezdni. Starostwo powinno porobić zatoczki do parkowania i dopiero stawiać znaki. Pan Gołaś ponownie stracił kilka głosów.

Gość

I super pozytywnie :-) wreszcie poprawi sie widocznosc oraz bezpieczenstwo na tym odcinku!

Gość

Genialny pomysł pod warunkiem że zapewni się miejsca parkingowe w okolicy. Czy ktoś widział targ w Grodzisku ? Tam można

Ted

Patologii z domów komunalnych nie podobają się samochody parkujące pod mieszkaniami za które i tak w większości nie płacą ?