24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
arturtusinski-podkowa.pl

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż WKD

Wzdłuż podkowiańskiego odcinka torowiska Warszawskiej Kolei Dojazdowej trwa budowa drogi dla rowerzystów. Prace są już na zaawansowanym etapie, wkrótce ma rozpocząć się układanie kostki bezfazowej.

– Intensywnie prowadzone są prace na najtrudniejszym (ze względu na ukształtowanie terenu) odcinku wzdłuż torów WKD, szczególnie na wysokości Parku Miejskiego – poinformował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Droga będzie miała szerokość 2,5 metra. Na odcinku Podkowa Główna – Podkowa Zachodnia została już wykorytowana. Fragment od przystanku stacji do parku oczekuje na ułożenie kostki bezfazowej.

Ale to niejedyne miejsca w Podkowie Leśnej gdzie budowane są ścieżki rowerowe. W pasie drogowym ul. Rysiej i Żubrowej widoczne są już ścieżki z położoną warstwą nawierzchni. – Trwają prace polegające na docinaniu fragmentów kostki na łukach drogi – zaznacza Tusiński.

Natomiast wzdłuż ul. Jeleniej i Dębowej budowa ścieżki została chwilowo wstrzymana. Wykonawca oczekuje na dostarczenie materiałów. Tutaj droga rowerowa będzie wykonana z naturalnego kruszywa łączonego polimerem.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Borsucza , Wiewiorcza, Blonska, Sarnia w blocie lub kurzu ale sciezki rowerowe znikąd donikąd pozerski buduje.

none

Tak przy okazji - rozpoczęto również budowę ścieżki między Pruszkowem a Pęcicami. Ale tego, który wymyślił "teleport" tuż przed zakrętem to bym skazał na codzienne przejeżdżanie tym przejazdem co 3 minuty w godzinach szczytu i każdorazowe pokrywanie spowodowanych tym szkód.

Gość

Rowerzyści(a w zasadzie pedalarze, bo normalni rowerzyści to niestety mniejszość)to największy rak i zakała naszych dróg, zamiast przywilejów powinno się bezwględnie zakazać poruszania rowerami po mieście

Gość

Mogłyby się gminy dogadać, wkd zezwolic i zbudować taką ścieżkę az do granic Warszawy to byloby super.

pińcet

lepszy byłby asfalt...ale przynajmniej dobrze że kostkę "bezfazową" kładą

Kelis

A do Puszczy kiedy?

Gość

Nareszcie

Dolejlama

Bez kładki nad Zimną Wodą to o kant..... . Tak, wiem, że to już od Tusińskiego nie zależy.

Gość

Przez korzenie drzew wszystko za rok, dwa pójdzie do góry i jazda będzie niebezpieczna.

AvP

Od Pruszkowa do Grodziska taka ścieżka rowerowa by się przydała

Gość

Cudownie - najlepiej zbudować ścieżkę rowerową tam gdzie buduje się łatwo, a że nie jest za bardzo potrzebna - trudno. Ścieżka przydały by się pomiędzy stacją Podkowa Leśna Wschodnia a Otrębusami bo jazda Bukową, Przejazdową i Wiejską jest dla rowerzysty niebezpieczna- ale to już jest trudniejsze, bo miejsca mało i trzeba by się dogadać z Brwinowem. A że przyniosło by większe korzyści Podkowiańskim knajpkom - lepiej nie bo jeszcze będzie większy tłok niż jest obecnie, najwyżej nie powstanie kolejna lodziarnia.

Gość

No i koniec przyjemności jazdy naturalną ścieżką. Ja proponuję, by ta ścieżka jeszcze sama się przesuwała. By nie trzeba było pedałować na rowerze.

Optymista

Ścieżka rowerowa na całej długości WKD już w 2119 roku!

Budowlaniec

"Intensywnie prowadzone są prace..." To żart? To jak nazwać te prace, które nie są prowadzone (w innych miejscach) "intensywnie"? Dwóch ludzi od czasu do czasu coś dłubnie, rozgrzebane wszystko od dwóch miesięcy, parę razy pojawił się jakiś sprzęt. Żenujące jest to, że człowiek, który odpowiada za kontrolę wykonanych prac, będzie płacił za nie itd. chyba nigdy nie spojrzał na ten marazm. Tam naprawdę jest minimalna ilość pracy do wykonania, ani podbudowa, ani nawierzchnia nie są w żaden sposób pracochłonne.

Gość

Kostka? To jakiś żart?