30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieFB Romasz Suchożebrski

Trwa budowa Mediateki w Grodzisku Mazowieckim

Oferta kulturalna Grodziska Mazowieckiego już niedługo zostanie wzbogacona o budynek Mediateki. Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują jednej z największych inwestycji w mieście.

Budowę centrum edukacyjno-społecznego przy ul. Bartniaka rozpoczęto od rozbiórki budynków, gdzie już niebawem pojawi się Mediateka. – Rozbiórka budynku przy ul. Bartniaka 24 rozpoczęła się 11 lipca i potrwa kilka dni. Konkretne prace, takie jak budowa fundamentów, zaplanowano na koniec miesiąca – informuje Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych w Grodzisku Mazowieckim.

Trzypiętrowy budynek Mediateki będzie podzielony na strefy. Z myślą o osobach starszych na parterze powstaną strefa ruchu i relaksu, kuchnia i jadalnia, sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz sala telewizyjna. Projekt uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych.

Na pierwszym piętrze znajdą się ciche pomieszczenia, pokoje lekarskie i zaplecze biurowe. Ciche pokoje posłużą jako miejsce spotkań lub jako strefa relaksu gdzie będzie można posłuchać dobrej muzyki albo oddać się lekturze. Drugie piętro zajmą biblioteka oraz mediateka podzielona na grupy wiekowe: dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat, zaplecze toalet i aneksy kuchennego oraz magazynu), youmedia (12-24 lata), biblioteka z czytelnią dla dorosłych, sala komputerowa.

Realizację projektu przewidziano do 28 września 2018 r. Inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu wokół budynku. Pojawią się tam chodniki, ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Obszar zostanie oświetlony.


Aleksandra Szczepańska
kontak@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

figa

inwestycja za kilkanaście ( prawie20mln) a nie kilka. Gabinecik doktor jakiś otworzy, dzieciaki ktoś pozabawia( wnuki, prawnuki co to z dziadkami zostają zamiast w przedszkolach bo miejsc brak)Kolejna biblioteka jakby ich brakowalo i ludzie w kolejkach sie ustawiali po książki. W naszym mieście brak priorytetów i "rozumu" rządzącym

Grodziszczanin

Chyba burzenie budynku nie można nazwać budową? Ale może się mylę

Gość

Hej Redakcjo obudź się! Z artykułu wiemy co będzie na parterze, wiemy co będzie na pierwszym piętrze oraz wiemy co będzie na drugim piętrze. A nie daje nam żyć brak informacji co będzie na trzecim piętrze? Z artykułu jednoznacznie wynika, że - "Trzypiętrowy budynek Mediateki będzie podzielony na strefy". Umieramy z ciekawości. Z liczeniem pięter w Grodzisku Maz. jest ogólny problem. Przykładowo - wybudowany i zasiedlony blok mieszkalny przy ul. Wioślarskiej według dewelopera oraz właścicieli sąsiadujących nieruchomości ma trzy piętra, a według gminy, starostwa i Inspektora Nadzoru Budowlanego ma tylko 2 piętra (te instytucje samorządowo-państwowe nie mogą "zobaczyć" trzeciego piętra, bo plan zagospodarowania dopuszcza tylko dwa - więc urzędowo jest dwa). Może z Mediateką będzie tak samo, wybudują trzy piętra mimo iż w planie są tylko dwa?

Gość

Kolejna inwestycja w wierny elektorat wyborczy. Tych inwestycji juz mam powyżej uszu. Może zacznie wiecznie panujący budować drogi i kanalizację. To jest wszystkim potrzebne a nie inwestycja za kilka mln dla grupy. Ludzie w wiadrach wodę noszą, a potrzeby załatwiają w wychodkach.Tak wygląda miasto i gmina. A radni tylko przytakują.

Gość

Tak się buduje w Polsce.

Gość

Kto był właścicielem tego terenu - PSL ? Wyprzedaż nieruchomości przed wyborami samorządowymi ?

Pytanie

no nie wiem czy mieszkańcy akurat tego wyczekują z niecierpliwością. Oferta dla seniorów w Grodzisku jak do tej pory była bardzo dobra a nawet wystarczająca. Czy w tym miejscu moloch o trzech kondygnacjach jest dobrze widziany. ? Czy władza mogłaby zmienić ten" trend" i nie lokować wszystkiego a kupie?. Na razie jak spojrzeliśmy na to rumowisko i wyciète drzewa to jestem przeciw, sąsiedzi także. To będzie zła lokalizacja .Nie ma mądrych fachowców od planowania przestrzeni miejskiej jej szkodzenia

z przymr.oka

Ta "budowa" na zdjęciu to tak jakoś...? ;)