18° Piątek
19 Października

Sob

Facebook

Trwa głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Pruszkowa mogą oddawać głosy na wybrane projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jak to zrobić?

To już trzecia edycja budżetu partycypacyjnego w Pruszkowie i wiele wskazuje, że będzie rekordowa. Najwyższa w historii jest kwota przeznaczona na realizację inicjatyw obywatelskich. To 1 mln 250 tys. zł. Liczba zgłoszonych wniosków też robi wrażenie. W sumie wpłynęło ich 69. Pozytywnie weryfikację przeszły 42 pomysły.

Głosowanie na poszczególne projekty rozpoczęło się 25 maja i potrwa do 24 czerwca. Jak i gdzie głosować?
Każdy z mieszkańców ma do rozdysponowania 10 punktów pomiędzy pomysły, które uzna za wartościowe i godne realizacji. Punkty można przyznać w całości jednej inicjatywie, lub dowolnie podzielić. Służy do tego specjalna karta do głosowania, dostępna również elektronicznie na stronie budzet-obywatelski.ehost.pl.

Wypełnione karty można dostarczać do bezpośrednio do urzędu miasta przy ul. Kraszewskiego, przesyłać drogą elektroniczną lub zostawić na stoisku budżetu obywatelskiego, które będzie dostępne podczas wszystkich dużych imprez miejskich.

Na jakie projekty można głosować? W obszarze I, czyli dla Gąsina są to: budowa miniskate parku, harcerskie gniazdo, zestaw rekreacyjny oraz inicjatywy „Babki w Akcji” i „Posprzątajmy po pupilach”. Dla obszaru II, czyli Żbikowa, zgłoszono m.in. doświetlenie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Polskiej Organizacji Wojskowej oraz 3 Maja i Łączniczek AK, budowę miejsca na piknik w Parku Mazowsze, ogólnodostępnej strefy rekreacji przy szkole nr 9 oraz inicjatywy: „Znani i nieznani ludzie z Pruszkowa”, „Senioradę”, pokazy filmowe.

Mieszkańcy Tworek i Malich zgłosili pomysły m.in. na kwiaty w donicach przy ul. Partyzantów, świetlicę osiedlową, czujniki zanieczyszczenia powietrza, kosze na śmieci. Na Ostoi pojawiły się propozycje m.in. instalacji monitoringu na skrzyżowaniach Armii Krajowej i Księcia Józefa oraz Księcia Trojdena i Chrobrego, zajęć z języków angielskiego i portugalskiego, sprzątania po psach i integracji mieszkańców.

W obszarze V, czyli na Wyględówku zgłoszono senioradę, budowę placu zabaw, montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. Dla centrum (obszar VI) pojawiły się pomysły m.in. na nową stację rowerów miejskich, piknik w Zanie, śniadania w parku i inicjatywy „Kurtyna w górę”, „Twórcą być”. Dla obszaru VII mieszkańcy będą mogli wybrać spośród budowy placu zabaw przy szkole nr 2, miejsca na piknik w parku Żwirowisko, stacji roweru miejskiego, oświetlenia boiska i kilku innych.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie budzet-obywatelski.ehost.pl.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Danuta tu masz pełną listę https://pruszkow.citizenpro.pl/projects co do zakresu mogę Ci powiedzieć jako autor projektu że projekt polega na montażu 2 gablot informacyjnych na terenie Ostoi oraz realizację 3-5 szkoleń dla mieszkańców na temat ważnych tematów tj. Smog bezpieczeństwo etc.

Gość

Dlaczego w Tworkach nie ukończono układania chodnika i miejsc postojowych na ul. Partyzantów, a donice z kwiatami głupcy z urzędu chcą stawiać na wertepach? Pasuje jak ulał!!!!!!!

none

A czy można głosować przeciwko pomysłowi, który uważa się za absurdalny albo poroniony? Bo jak można głosować tylko "za" to jest farsa, a nie głosowanie.

Gość

Nie zastraszysz mnie Pięto

Gość

A Grodzisku Maz - mieście przyszłości Bur mistrza z PGR budżetu jak nie było tak niema. Tylko "nieomylny" ma prawo decydować o wydawaniu pieniędzy. Bur mistrz dał, Bur mistrz zrobił, a ogłupiony elektorat w to wierzy i popiera.

Danuta

Co oznacza na Ostoi - "integracja mieszkańców" ? Może bym zagłosowała jak bym wiedziała jaka to idea dokładnie.

Gość

średnia pensja kierownika w administracji publicznej to 6200 zł. U nas kierownik basenu zarabia 10 000 zł (tyle co wiceminister). Czy woda w pruszkowskim basenie jest 2x czystsza niż w całej Polsce?

Gość

bieda z nędzą się spotkały i w pruszkowie zamieszkały

Gość

Piastów to miasto meneli. Tu nawet śmieci nie ma gdzie wyrzucić, na ulicy gdzie znajduje się szkoła podstawowa, przychodnia, gabinety dentystyczne, brakuje płyt chodnikowych i nie ma ani JEDNEGO kosza na śmieci.

TOM_w_PASKI

W PIASTOWIE JUŻ JEST CISZA WYBORCZA ZABRONIONE JEST UDZIELANIE WYWIADÓW USUWANE SĄ NIEWYGODNE KOMENTARZE CHOCIAŻBY Z LOCAL SPOT WPR24 OD TYGODNI NIE ZAMIESZCZA ARTYKUŁÓW O PIASTOWIE ŻEBY NIE MONA BYŁO KOMENTOWAĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW BURMISTRZA

Piastowianka

PIASTOWIANIE TEŻ CHCĄ ODDAĆ SWÓJ GŁOS NA PIASTOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI!!! DLACZEGO PIASTÓW NIE MA TAKIEGO BUDŻETU DLA SWOICH MIESZKAŃCÓW?