°


MACIEJ BOCHNOWSKI

Trwają prace przy termomodernizacji podstawówki

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszkowie zyska nowe oblicze. Prowadzone są prace związane z termomodernizacją budynku. Co się zmieni?

Pruszkowski urząd w lutym tego roku ogłosił przetarg na termomodernizację wspomnianej szkoły (dawnego gminazjum nr 4). I nic w tym dziwnego, bo budynek czasy świetności ma dawno za sobą... Ale prace ruszyły jakiś czas temu i wszystko zmienia się ku lepszemu.

– Jeżeli chodzi o procedurę związaną ze szkołą podstawową nr 4 to ona trwa. Trwa tam wymiana okien. Te prace rozpoczęły się już dwa tygodnie temu i odbywają się tylko w weekendy – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Co jeszcze wchodzi w zakres prac? – Warto zaznaczyć, że prowadzimy tam kompleksową termomodernizację związaną z wymianą opraw okiennych, parapetów, docieplenie budynku, odkopanie fundamentów i zabezpieczenie ich przed wilgocią. Wszystkie luksfery również będą zdemontowane. Kompleksowo cała ta stara kubatura budynku będzie odświeżona. W zakres prac wchodzą również inne drobne przebudowy – wyjaśnia Landowski.

Wiceprezydent podkreśla, że tempo prac jest dobre. Jeśli roboty będą sprawnie postępować i nie wydarzy się nic niespodziewanego po drodze to wszystko powinno zakończyć się nie dłużej niż do 20 sierpnia tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kiedyś ta podstawówka to była 12 im. Janusza Kusocińskiego... Po zawirowaniach związanych ze zmianą systemu nauczania, szkoła została "czwórką" ... Lipa trochę :(

Patriota lokalny

I jeszcze te luksfery charakterystyczne skasują. I to jest niszczenie pejzażu kulturowego tego kraju i miasta. Za komuny odbijano z kamienic secesyjne dekoracje, a za demokratyzmu robi się styropianowe pudło bez wyrazu z każdego budynku... Oczywiście poza tymi, co starosta chce wyburzyć... Pac wart pałaca...

Ech...

Szkoda. I ta grafika dyskobola też zniknie pod warstwą styropianu osmarkanego pastelozą w stylu bezguścia spółdzielczego. Polska.