27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Facebook: Arkadiusz Kosiński

Trwają prace w brwinowskim parku

Park Miejski w Brwinowie zmienia się. O tym, że gmina zamierza wybudować urządzenia do aktywnego spędzania czasu pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Choć prace są jeszcze nie skończone, to pierwsze efekty są już dobrze widoczne.

Przypomnijmy. Brwinowski magistrat we wrześniu rozstrzygnął przetarg na trzeci etap rewitalizacji parku. Wygrała firma z ofertą nieco ponad 1,4 mln zł. Teren wzbogaca się o nowe elementy, które mają zachęcić mieszkańców do spędzania czasu „pod chmurką”. Prace są na zaawansowanym etapie.

Co powstaje na miejscu? Plac zabaw dla dzieci starszych, gdzie znajdą się” piramida liniowa, linarium, karuzela linowa, trampolina ziemna. Jedną z ciekawszych rzeczy jest szachownica plenerowa o wymiarach 4 m x 4 m, co oznacza, że każde pole będzie miało 50 cm x 50 cm. Przykładowe wysokości figur do gry to pionek – 96 cm i król – 122 cm. Z daleka widać też zielone elementy siłowni plenerowej, która składa się m.in. z biegacza, drabinki, ławki, orbitreka, prasy nożnej, twistera, roweru. Oprócz tego zaplanowano też fontannę chodnikową. Dopełnieniem całości będzie wykonanie alejek i posadowienie elementów małej architektury.

Jak zapowiada burmistrz gminy Arkadiusz Kosiński, to nie koniec inwestycji w parku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W Otrebusach burmistrz Kosinski tez pijaczkom zrobil wygode ,postawil im lawki ,a nawet "toj tojke ", ktora co jakis czas przewracaja.

Gość

A menelami i sebkami w parku to nawet straz miejska sie nie chce zająć, ale do remontów już jest komu

Czubianin

Lokalne żuliki i cwaniaki blokowe czy ogólnie cała Brwinowska patola będzie miała gdzie i na czym chlać...i ludzi zaczepiać...brawo...grunt żeby im było wygodniej

Darek

PiS do gazu. Mamy was dosc! Wypad z Polski

Zygi

A Ty kolku Marcin pewnie ze wsi jestes. Wiec milcz!

IŁ69

KOCHAJ ALBO RZUĆ

Darek

Brwinow to straszna wiocha. Porazka. Unikac!

Marcin

A kogo Brwinow obchodzi? 100razy lepszy park Potulickich w Pruszkowie!