19° Sobota
22 Września


archiwum

Trzech chętnych na piastowską przychodnię

Piastowski magistrat zapoznał się z ofertami firm zainteresowanych budową nowej filii przychodni lekarskiej na terenie miasta. Swoje oferty złożyły trzy firmy.

W Piastowie przy ul. Reja działa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Piastun”. Placówka ma swoją filię po północnej stronie miasta przy ul. Wysockiego. Kłopot w tym, że filia mieści się w zwykłym domu zaadaptowanym na potrzeby przychodni. Brakuje tu miejsca zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.

Plany budowy nowej siedziby dla filii piastowskiej lecznicy snute są już od wielu lat. Wiele wskazuje na to, że w końcu się zmaterializują. Władze miasta szukają firmy, która zajmie się budową nowej przychodni. Ogłoszono już nawet przetarg na realizację inwestycji. Zgłosiły się trzy podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Merx z Białegostoku, która zaproponowała cenę 7,6 mln zł. Niestety kwota ta przekracza budżet zarezerwowany na to zadanie. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowani 6,5 mln zł. Jednak na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę na zwiększenie wydatków na to zadanie.

Jak będzie wyglądać nowa placówka? Budynek ma powstać na działkach przy ul. Piłsudskiego i przedłużeniu ul. ks. Skorupki. Obiekt będzie piętrowy. Na parterze znajdą się gabinety lekarskie, zabiegowe, gabinet USG, gabinet stomatologiczny, recepcja, szatnia i zaplecze socjalne z sanitariatami. Na piętrze również znajdą się gabinety lekarskie i zabiegowy. Dodatkowo pojawią się tu pomieszczenia do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Na piętrze ulokowana zostanie również część administracyjna i zaplecze socjalne z sanitariatami. W kondygnacji piwnicznej znajdować się będą pomieszczenia techniczne, magazynowe, szatnia z natryskami dla pracowników rehabilitacji. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe oraz winda.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

przecież wiadomo kto wygra, Grzesio dba o swoje

Gość

jak to jest, że taki Amodent jako jedyny w Piastowie na rehabilitację na NFZ, a dużo większy, publiczny Piastun, nie? i ludzie muszą szukać po Michałowicach, Pruszkowie, Ursusie, bo przy Reja Dyrektorowi się nie opłaca...

Gość

I tak jak na Reja połowa przychodni będzie z prywatnymi gabinetami gdzie lekarze będą leczyć za pieniądze a rehabilitacja tak samo będzie płatna . Do kitu!!!

Gość

Pewnie jak to zawsze w Naszym Grzesiowym Piastowie przetarg wygra po znajomości Gargamel i dzięki temu budynek dobrze wpasuje się w otoczenie

Włodzio Golfi

Coś masz do mosir? To moja twierdza do chlania !!!!

Gość

znając zdolności architektoniczne "Grzesia" to powstanie coś na wzór budynku MOSiR-u. Czyli kolejna "stodoła" symbol Naszego Piastowa

Prawdziwy polak

Nie akceptuje tej lokalizacji

Piastun

Na stare wyborcze zadanie (2014) LO MIckiewicza w budżecie pieniądze się nie znajdują a na nowe wyborcze zadanie (2018) się znalazły. Naiwnych nie sieją Grzesiu ;-)

pio

Za nasze pieniądze będzie prv