°


aeronauta.pl

Trzecie spotkanie w sprawie studium

To już kolejne z cyklu spotkań związanych z konsultacjami nowego projektu Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego dla Pruszkowa. Tym razem pruszkowscy włodarze zapraszają na spotkanie mieszkańców Żbikowa.

Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego to jeden z najważniejszych dokumentów planistycznych miasta. To właśnie w studium wpisuje się tereny pod szkoły, parkingi czy parki. Później na podstawie tego dokumentu tworzy się Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego, które precyzują zapisy zawarte w studium. 

Pruszków taki dokument już ma. Studium zostało uchwalone w 2000 roku. Jednak przyszła pora na jego uaktualnienie. Zazwyczaj robi się to co 15-20 lat. Jednak nim radni uchwalą projekt nowego studium, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z mieszańcami W tym celu organizowane są spotkania. Najbliższe odbędzie się 7 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Mostowej o godz. 18.00. W trakcie spotkania będzie można składać wnioski do projektu studium. Wnioski można składać również w urzędzie do 12 lutego.

 

W wydaniu Gazety WPR 439 (2 lutego) pojawiła się omyłkowa informacja, że 7 lutego spotkanie na temat Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego odbędzie w Szkole Podstawowej nr 2w Pruszkowie. Spotkanie w SP nr 2 odbędzie się 7 marca. Za pomyłkę przepraszamy. 

Nowy projekt studium jest dostępny tutaj.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Co tu uczynić, aby Pruszków zyskał estetycznie i praktycznie w dziedzinie zagospodarowania przestrzennego???

Gość

Kolejne spotkanie przedwyborcze.

Tadek

Najlepsza czesc Wupry to Centrum. Osiedle przy Palacu!

Jola

Zbikow to najgorsza czesc Pruszkowa. A fuj... To juz Ozarow lepsiejszy!

Gość

Co można powiedzieć o zagospodarowaniu przestrzennym skoro wiele ważnych terenów zostało przekazanych w ręce deweloperów, przykładem jest teren po Porcelicie gdzie mógłby stanąć Dom Kultury z prawdziwego zdarzenia za o wiele mniejsze pieniądze. Owszem można zrobić jeszcze wiele dobrego w zagospodarowaniu przestrzennym i dobrze, że władze Pruszkowa to czynią bo i takie konsultacje są potrzebne, ale dlaczego popełniono tyle kosztownych błędów za które zapłaci podatnik a być może także ekipa rządząca Pruszkowem, utratą poparcia w wyborach. Jeśli chodzi o Żbików to górka może być atrakcyjnym parkiem i miejscem dla narciarzy i niech tak się stanie.