19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Arkadiusz Kosiński

Tunel w Brwinowie już przejezdny

Od tygodnia kierowcy przejeżdżający przez centrum Brwinowa borykają się z kłopotliwą przeprawą tunelem pod torami PKP. Mamy jednak dobrą wiadomość. Wahadło zniknęło z brwinowskiego tunelu, ruch odbywa się już bez utrudnień.

Prace związane z remontem wiaduktu kolejowego nad trasą 720 trwają już kilka tygodni. Wiążą się z weekendowymi zamknięciami tunelu i okresowym wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie boleśne daje się we znaki kierowcom. W godzinach szczytu aby przejechać tunelem na drugą stronę torów trzeba odstać swoje w długim korku.

Kolejny etap modernizacji wiaduktu rozpoczął się tuż po świętach i miał potrwać do 18 kwietnia. Ale wahadło zniknęło już w dziś. – Nie w południe w środę 18 kwietnia, lecz już dzisiaj tuż po godz. 16.00  czyli po 7️ dniach pracy i aż 7️ dni przed pierwotnie planowanym terminem ich wykonania zdemontowano rusztowanie z brwinowskiego tunelu i usunięto oznakowanie ruchu wahadłowego – poinformował Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Poprzednim razem, kiedy dobiegał końca planowany dwutygodniowy etap prac, również wydawało się, że tunel będzie w pełni przejezdny nieco wcześniej. Wówczas nie udało się mimo zakończenia prac. Kolejarze czekali z udostępnieniem przeprawy do wyznaczonego wcześniej terminu. Teraz ma być inaczej. – Zobowiązaliśmy wykonawcę, aby ruch wahadłowy został zdjęty jak tylko zakończą się prace, bez czakania na wyznaczony dzień – zaznacza burmistrz Kosiński.

Tyle dobrych informacji. Teraz te nico gorsze. Utrudnienia w tunelu pojawią się w ten weekend i w następny. – W nocy z piątku (13 kwietnia) na sobotę (14 kwietnia) w godz. od 20.00 do 6.00 zostanie zamknięty tunel w Brwinowie na czas dostawy i ustawienia wiaduktu pod torem nr 3 do Milanówka. W nocy z piątku (20 kwietnia) na sobotę (21 kwietnia) w godz. od 20.00 do 6.00 ponownie zostanie zamknięty tunel w Brwinowie na czas dostawy i ustawienia wiaduktu pod torem nr 4 do Warszawy – zaznacza brwinowski włodarz.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Tomek

Brwinowianin poproś szwagra żeby Ci załatwił leczenie w Szwajcarii może tam Ci pomogą bo coraz gorzej z twoją głową. No chyba że szwagier mieszka w Szwajcarii ale kaszubskiej :-) a tak poza tym to co robił poprzedni burmistrz skoro miasto wygląda jak wygląda? Nie zauważasz zmian jakie nastąpiły w ostatnich latach? To jeszcze okulista by Ci się przydał. Widocznie Guzik był zajęty zamiataniem ulic bo na nic innego już nie miał czasu. Brwinów za jego władzy miał ostatnie miejsce w Polsce pod względem wykorzystywania funduszy unijnych. A tak wogole to za sprzątanie ulic nie jest odpowiedzialny burmistrz

Gość

Ściany tunelu szare brudne"Poczytaj o planach remontu tunelu ! Skończą tory zrobią tunel ! Czego już narzekasz? Szkoda mi tego szwagra ze tak się tu męczy.

brwinowianin

a jak pieknie ten tunel wygląda ? - ściany tunelu szare brudne, ziemia przy krawężnikach, której już totalnie zaprzestał sprzątać burmistrz...barierki w tunelu brudne z lat chyba 50-70' , które też już nadają się raczej do wymiany... Generalnie kiedy odwiedza mnie mój szwagier z czystej Szwajcarii to się standardowo pyta, dlaczego Brwinów w ogóle się nie zmienia ? - i co ja mam mu powiedzieć? - no wiesz, u nas jest inne poczucie estetyki, sam widzisz chyba , - no bo wiesz...np. ta droga nr.720 , która przebiega przez rynek to została już wymieniona nawierzchnia rok temu, mówię... - a on na to: - a ten dziurawy asfalt dookoła tej drogi, np. przy tym sklepie żabka (w rynku) ? A ja mu na to, - no wiesz, burmistrz Kosiński mówi że ten asfalt to już nie należy do tej drogi nr.720... A on na to: - aha ? Ja: widocznie tak musi być, widocznie nie stać miasta na wymianę asfaltu na rynku. On: A dlaczego zamontowali te przeszkody na asfalcie w rynku że nie można nigdzie samochodu zaparkować ? Ja: nie mam pojęcia, widocznie burmistrz uznał że to jest tak ładniej i dzięki temu nie będzie musiał wymieniać na rynku tego dziurawego 40-letniego asfaltu On: ...ha ha... Ładnie jest W Brwinowie Ja: Ale co jest ładne? On: no ładnie jest Ja: AHAAA, TO FAJNIE On: A dlaczego nic się nie zmienia? Ja: Ale co ? Nie no, trochę się zmienia, np. cukiernia Jarzyna się rozbudowała On: Ale mi chodzi o drogi... Ja: a drogi to faktycznie...ale tak jest tylko na Mazowszu, jakbyśmy pojechali np. na Kaszuby czy Śląsk, to byś zobaczył inną Polskę...usprawiedliwiając nasz kraj mówię: - to tylko Brwinów się nie zmienia. On: Jarzyna dobre ma ciastka Ja: no dobre, możemy pójść na deserek On: idąc się pyta...a dlaczego ten dom jest taki obdrapany (dom tzw.amerykański, dawne kino) Ja: Bo tam mieszka patologia On: A co to znaczy? Ja: no że bez przerwy piją alkohol On: aha, tak w centrum miasta? A co na to policja? Ja: u nas nie ma policji. On: Jak to nie ma policji? Ja: a widziałeś? on: nie Ja: Lody czy na ciastko? On: piwo Ja: ok, wypijmy za czysty Brwinów :) On: ha ha ha

Gość

No !...zero komentarza?malkontenci macie wolne coś się udało wcześniej?chociaż jeden płacz ....!.....nic ....?!spoko coś niedługo znajdziecie żeby ponarzekać.Pozdrawiam.

wyborca

No ok. Tylko to, że wahadło zniknęło z brwinowskiego tunelu to nie zasługa owego Arkadiusza Kosińskiego, tylko organizatorów i wykonawców prac na linii kolejowej. A więc raczej należy o takie rzeczy pytać budowlanych, a nie "włodarza", który niech się zajmie drogami na przykład w Żółwinie, a nie wścibia się w budowę nie od niego zależną i nie przez jego ludzi wykonywaną. Bo w przeciwnym razie takie wypowiedzi wyglądają mi na nachalne przedwyborcze lansowanie się Arkadiusza Kosińskiego.