24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
BS

Tylko jeden chętny na projekt Paszkowianki

Tylko jedna firma wyraziła chęć zaprojektowania wyczekiwanej przez mieszkańców regionu Paszkowianki. Jednak to nie jedyne złe wieści. MZDW od roku czeka na wydani decyzji środowiskowej dla trasy.

Terminy gonią, a pomyślnego końca batalii o budowę Paszkowianki nie widać. Wyczekiwana od lat inwestycja, znów staje pod znakiem zapytania. W styczniu MazowieckiZarząd Dróg Wojewódzkich zerwał umowę z firmą MotMacDonald, która zajmowała się przygotowaniem projektu budowlanego fragmentu Paszkowianki. Drogowcy rozpoczęli więc poszukiwania od nowa.

Przetarg na nowego projektanta Paszkowianki został ogłoszony jako przetarg dwuetapowy. To oznacza, że w pierwszym etapie do MZDW powinny zgłosić się firmy zainteresowane realizacją zadania. Później, po ocenie ofert drogowcy mogą wybranym firmą wysłać zaproszenia do złożenia oferty cenowej. Ilu chętnych zgłosiło się do pierwszego etapu projektowania Paszkowianki? – Do postępowania zgłosiła się tylko jedna firma – Mosty Katowice. Obecnie sprawdzamy ofertę, będziemy prosili oferenta o uzupełnienie dokumentacji, a później o przygotowanie oferty cenowej. Na ten moment nic nie jest przesądzone – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Przesunięcie terminu realizacji mogą doprowadzić do sytuacji, w której drogowcy nie będą mogli skorzystać ze środków unijnych przy budowie Paszkowianki. Przy tak kosztownej inwestycji brak dofinansowania może postawić całe zadanie pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy. MZDW ma zagwarantowane środki na budowę Paszkowianki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jednak budowa trasy musi rozpocząć się jeszcze w 2020 r. Nim jednak ciężki sprzęt wjedzie na teren robót, drogę trzeba zaprojektować... 


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Bo węzeł powinien być na Paszkowiance, a nie na Żbikowie. Teraz cały Brwinów i Komorów pcha się tranzytem przez Pruszków. Chore.

Wilku

Do mieszkanca Brwinowa - a dlaczego ma powstawac dodatkowy kosztowny wiadukt nad autostrada, co bedzie tez sprawialo problemy w uzyskaniu zgody od Generalnej Dyrekcji Drog Krajowych i Autostrad oraz utrudnienia na A2 na czas budowy? Bo kilka domow bedzie blisko nowej drogi? Ta droga byla w planach od 30 lat, trzeba bylo sie tam nie budowac. Na miejscu inwestora zrezygnowalbym z budowy tej odnogi w ogole. Nie chce Brwinow drogi, to jej nie dostanie. Najlepszym rozwiazaniem byloby zrobic wezel Paszkowianki z A2 w miejscu punktu poboru oplat, ale GDDKiA nie wyrazi na to zgody, bo przepisy nie pozwalaja na umieszczenie wezlow na autostradzie tak blisko siebie.

Gość

Decyzja środowiskowa bez projektu? To niby na jakiej podstawie ma być wydana?

Gość

MZDW należy skontrolować przez CBA - niech sprawdzą jak można legalnie defraudować publiczne pieniądze. Wszyscy pracownicy do wymiany.

ludowik24

no proszę jak się legalnie rozkrada nasze pieniądze ! Wyrzucone w błoto milony na poprzedni projekt ...kto nam teraz zwróci te pieniądze, kto mi zwróci te pieniądze bo to moje są pieniądze, NASZE ?! I skąd takie nagłe parcie na ten projekt, czyżby teraz za rządów PIS jest wszystko bardziej realne? Dlaczego kiedy rządziło PO projekt był uśpiony i nikt o nie go nie walczył?

mieszkaniec Br

Jeśli nowa firma nie weźmie pod uwagę wcześniejszych wniosków mieszkańców północnego Brwinowa odnośnie poprowadzenia tej drogi po północnej stronie A2 to cienko to wszystko widzę. Teraz już nie ma głupich i ludzie nie pozwolą na budowę tej drogi pod oknami swoich domów skoro za autostradą są puste pola.

Gość

Za Paszkowiankę odpowiada Marszałek Województwa Adam Struzik (PSL)

dajan55

Pisałem już niejednokrotnie - Paszkowianka jest przykładem NIEKOMPETENCJI władz wszystkich szczebli odpowiedzialnych (!?) ... raczej nieodpowiedzialnych za tę inwestycję !.

Z dobrym słuchem

Róbcie tą paszkowiankę. Może na stare lata nie będę słuchał przez całą dobę wyjących pociągów w Parzniewie.

Gość

do Gość 2018.06.05 11:21 słuchaj dalej kurzeli to w zime w kapciach, w mróz, na dwór wyskoczysz bo powie ci , że jest akurat upał

Gość

sprawność urzędników pod zarządem PiS jest oszałamiająca i z powala inwestorów z nóg

Gość

I życzę niepowodzenia. Należy opamiętać się z krojeniem terytorium drogami pod różnymi kątami, dlatego żeby mieć bliżej do cioci na imieniny.

Dr.Huckenbush

Nie chodzi żeby coś zbudować, tylko żeby obiecywać że się zbuduje i dzięki temu wygrywać wybory. A ciemny lud, no cóż, ciemny lud to kupi.... jak zwykle....

Gość

Może coś o Zachodniej Obwodnicy Grodziska? Czy dokumenty nadal są u Wojewody? Dlaczego nie przekazuje dokumentów dalej?

Gość

A Pan Kurzela jeszcze nie tak dawno ogłaszał że Paszkowianka powstanie na 100%. Podobnie było z wiaduktem nad alejami, jak to będzie interweniował u Wojewody, Posłów i Marszałka. Ciekaw jestem co zrobił w tej sprawie do dnia dzisiejszego?