27° Niedziela
15 Lipca


czytelniczka Katarzyna

Uciążliwe roboty na brwinowskim rynku

Kierowcy podkreślają, że prace drogowe prowadzone na drodze wojewódzkiej nr 720 mocno dają im się we znaki. Rankiem i po południu na brwinowskim rynku tworzą się gigantyczne korki.

O problemie poinformowała nas jedna z czytelniczek. – Remont w centrum Brwinowa to jakieś kuriozum. Roboty są prowadzone w godzinach szczytu. Przecież to jest chore. Korek jest tak gigantyczny, że wszystko stoi. W 20 minut przejechałam może z pięć metrów. Korek się ciągnie aż do Podkowy. Tak jest rano i popołudniu. Czy tego nie można robić w nocy, w weekend lub poza godzinami szczytu? – dopytuje Katarzyna.

Kto jest winowajcą? Utrudnienia powodują prace związane z remontem drogi wojewódzkiej nr 720. Robotnicy frezują zniszczoną nawierzchnię drogi i kładą tam nową nakładkę. Okazuje się, że termin prowadzenia robót był wcześniej uzgodniony. – W maju dokonałem objazdu dróg wojewódzkich z dyrektorem rejonu drogowego MZDW w Grodzisku Mazowieckimi poprosiłem go o wykonanie nakładki na jezdni na długości brwinowskiego rynku. Sami przyznacie, że jej stan był katastrofalny. Ustaliliśmy wówczas, że prace te będą wykonywane w czasie wakacji, najlepiej na początku sierpnia, bowiem jest to czas, kiedy najwięcej ludzi przebywa na urlopie – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów, który na swoim facebookowym fanpage'u zamieścił wis na temat utrudnień.

Pojawia się zatem pytanie czy nie ma możliwości prowadzenia prac w weekendy, nocami lub chociażby poza godzinami szczytu. – Przyjmuje uwagi, ale tak naprawdę żadna pora nie jest dobra na tego typu prace, a nie da się zrobić  w ciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu minut. Warto zauważyć że lokalizacja naszego naszego rynku i tunelu uniemożliwia wprowadzenie jakichkolwiek objazdów, a nie można tych prac wykonywać nocą , bowiem przy rynku mieszkają ludzie – zaznacza Kosiński.

Kierowcy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Prawdziwy Brwinowian

Do "brwinowianin" zauważ że głównym zarządca dróg na rynku jest województwo a nie gmina, więc sam Kosiński nie może sobie pozwolić na samowolke

Tomaszek

Po co ten płacz?Jeżdzę przez rynek kilka razy dziennie.O różnych porach.Fakt.Są utrudnienia ale nie ma dramatu.Jednego dnia został zerwany asfalt,nastepnego położony jeden nowy pas jezdni a wxzoraj drugi.Prace trwały 3 dni.A płaczecie jakby rok to robili.Nigdy polaczkom nie dogodzi.Lepiej po dziurawych drogach jeździć i niszczyc samochody.Prace Wam przeszkadzały?Korki?A mi przeszkadza,że wleczecie sie na drodze 30-50km/h

Gość

Raptem dwa popołudnia i już po remoncie...

Gość

Brwinów potrzebuje drugiej przeprawy przez tory. Zamiast bzdurnych pałacyków, mogłaby ona powstać.

dajan55

Gośka !. Pytanie dobre i potrzebne ale w tym miejscu ? - my o zupie ty o d...resztę sobie dopowiedż !.

brwinowianin

Ta nawierzchnia aż się prosiła o wymianę ... Ale oczywiście żeby tradycji stało się zadość, czyli w Brwinowie nic nie może być zbyt doskonale - to już pozostałych dziurawych asfaltów na rynku Burmistrz nie zamierza wymienić !? No jeśli ma zostać tak jak teraz to będzie wyglądać tragikomicznie ! ! ! Nowy asfalt położyli tylko w ciągu przebiegu drogi ...a już asfalty obok ( połączone z tą drogą) są dziurawe :)!!! Zaraz usłyszę od burmistrza "racjonalne" wytłumaczenie zapewne :)!

brwinowianin

Jak taka mądra to ja jej życzę żeby sama w weekendy pracowała ! Miło ?

socha

każda pora nie jest dobra . Zimą też było by źle , trzeba uzbroić się w cierpliwość , zrobią co mają zrobić i będzie ok a Brwinowski rynek otrzyma nowy asfalt

Gość

ja też wczoraj "wpadłem" w ten korek...wcześniej nie widziałem żadnych informacji o tym, że mają być prowadzone jakieś prace. każdy rozumie, że nawierzchnię trzeba poprawiać, ale należy wcześniej informować. tak samo prace na pszczelińskiej, posuwają się, ale bez informowania mieszkańców o kolejnych etapach i tak człowiek wraca do domu i nie ma jak wjechać bo zablokowali cały wjazd, a informacji brak.

Gość

Dzisiaj remont się kończy ......

Gośka

Tak Panie Burmistrzu ....Przy Rynku mieszkają ludzie ... W 99 procentach są to osoby które miasto przymusowo dokwaterowało prawowitym właścicielom nieruchomości w wyniku dekretu Bieruta o ,,pięciu izbach " . Dlaczego poszkodowani właściciele nie dostali odszkodowań ? Wszyscy czekacie aż właściciele i Ich spadkobiercy umrą ?