19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
milanowek.pl

Ujęli sprawców dewastacji bankomatu

W nocy z 13 na 14 maja dwóch mężczyzn zdewastowało bankomat mieszczący się przy ul. Krakowskiej 11 w Milanówku. Wandali szybko zatrzymała straż miejska.

Zgłoszenie w tej sprawie strażnicy otrzymali o godz. 1.25. Po przybyciu na miejsce zastali zniszczone urządzenia, natomiast sprawcy zdażyli uciec. Bankomat miał doszczętnie zniszczony przedni panel, ponadto był odłączony od zasilania.

Strażnicy zabezpieczyli 4-metrowy pręt, który sprawcy pozostawili na miejscu zdarzenia. Następnie rozpoczęli poszukiwania.  Dzięki nagraniom z kamer miejskiego monitoringu oraz informacjom przekazanym przez pracowników pobliskiej budowy udało się zlokalizować dwóch mężczyzn.

Strażnicy ruszyli w pościg. Po kilkudziesięciu metrach obezwładnili sprawców dewastacji. – Przy podejrzanych stwierdzono kartę z wydrukami kodów, bankomatową płytę CD oraz instrukcję obsługi z indywidualnym numerem seryjnym. Ten sam wyróżnik znajdował się na urządzeniu oraz na skradzionej z wnętrza płycie CD. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu policyjnych techników – informuje milanowska straż miejska.

Dalszymi czynnościami zajęła się policja.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Darek

Tępic robactwo.

Gość

To nie dewastacja a próba kradzieży.

Gość

To ten automat co wszystkich okradał. Ile można zgłaszać, że połknął pieniądze i chłopcy zrobilin co zrobili, pro publico bono.

Gościu

Kto ujął? UFOki???

Daro

Sprawcy to Ukraińcy ?