°


KPP Pruszków

Ukradli telefony i 30 tys. zł

Kradli na terenie gminy Błonie i powiatu pruszkowskiego, w Książenicach, a także w miejscowości Słomin. Ich łupem padały telefony i pieniądze. Zostali zatrzymani w Kaniach na ul. Warszawskiej.

– Kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży trzech telefonów i pieniędzy z terenu budowy w miejscowości Słomin. W ubiegłym tygodniu otrzymali informację, że mężczyźni mogą poruszając  się niebieskim oplem i prawdopodobnie mogli dokonać kolejnej kradzieży.  Postanowili zweryfikować tę  informację – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Wspomniany pojazd funkcjonariusze zauważyli w Kaniach na ul. Warszawskiej, więc postanowili go zatrzymać do kontroli. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 54 i 59 lat. Wewnątrz znajdowało się kilka plików gotówki. Jak ustalili policjanci pieniądze w kwocie ponad 30 tys. zł pochodzą z kradzieży, do której doszło na terenie gminy Błonie. 

Ale to nie wszystko... – Prowadzone w tej sprawie czynności wykazały, że oprócz tych dwóch kradzieży mają oni na swoim koncie kradzież pieniędzy z terenu budowy w Książenicach. Dochodzeniowcy na podstawie zgromadzonego materiałów dowodowego przedstawili mężczyznom po trzy zarzuty kradzieży. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – podkreśla podkom. Karolina Kańka.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

za niedługo potrzeba będzie siły roboczej do budowy domów ... oto pierwsi ochotnicy do darmowej ciężkiej resocjalizacyjnej pracy .darmo mają pierdzieć pod celą? im większy grypser to większa łopata lub taczka i wioo !

Gość

Na resocjalizację to już o 30 lat za późno. Tzw: pasożyty. A co się robi z pasożytami?

ola

nie więzienia ale łagry i kamieniołom dla złodzieji