27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Facebook: Arkadiusz Kosiński

Ul. Armii Krajowej oficjalnie odebrana!

​Choć kierowcy korzystają z ul. Armii Krajowej w Brwinowie od czerwca, to inwestycja nie była w pełni wykonana. Brakowało m.in. zieleni, znaków i innych mniejszych elementów. Chwilę temu droga pozytywnie przeszła odbiory techniczne.

Ulicę zamknięto na początku maja. Wówczas trwały główne roboty drogowe takie, jak wykonanie podbudowy czy pełnej konstrukcji jezdni. – Pierwszego czerwca została położona wierzchnia warstwa asfaltu i już dzień później został przywrócony normalny ruch na Armii Krajowej. Później była czysta kosmetyka, czyli kwestia oznakowania, skrzyżowania wyniesionego, zieleni itd. Na zakończenie inwestycji wykonawca miał czas do końca września, więc wszystko udało się zrobić znacznie wcześniej – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Podczas odbiorów technicznych nie stwierdzono żadnych usterek. Natomiast zwrócono uwagę na dość istotną kwestię, a mianowicie parkowania. Chodzi o to, że w miejscach gdzie jest nowa zieleń kierowcy podjeżdżają zbyt blisko krawężników. – Teraz widzimy, że na nowym parkingu przy cmentarzu kierowcy zbyt blisko podjeżdżają do krawężnika. Została tam posadzona zieleń i gdy ona urośnie, to samochody będą niszczyć ją zderzakami. Dlatego zamontujemy tam takie specjalne odboje, żeby samochody dojeżdżały do krawężnika w ten sposób, że przody pojazdów będą zrównane z początkiem miejsc parkingowych. Montaż tego to kwestia dwóch tygodni – wyjaśnia Kosiński.

Oprócz nowej nawierzchni i wspomnianego parkingu przy cmentarzu oraz zieleni pojawiło się też nowe, „parkowe” oświetlenie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

dajan55

Ciekawe czy WPR opublikuje zdjęcie tych rabat po pierwszym sobotnim targu !?.

brwinowianin

RACZEJ BYM POWIEDZIAŁ, ŻE ZIELEŃ I DZIKIE RÓŻE BĘDĄ ZAGROŻENIEM DLA LAKIERU , a nie odwrotnie :)