°


Seweryn Dębiński

Ul. Żydowska będzie jak nowa

Obecnie to jedna z bardziej zaniedbanych ulic na mapie Grodziska Mazowieckiego. Jednak ta sytuacja ulegnie zmianie, bowiem gmina ogłosiła przetarg na jej remont.

Niegdyś ul. Żydowska w Grodzisku Maz. nie miała dużego znaczenia komunikacyjnego, ale teraz istnieje przy niej nowe osiedle, a wkrótce zostanie oddany do użytku wielopoziomowy parkingu w systemie „Parkuj i Jedź”.To też niebawem będzie to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w tym mieście. Mieszkańcy gminy będą dojeżdżać samochodami do parkingu, pozostawiać je tam i dalej kierować się komunikacją zbiorową – pociągami.

Ul. Żydowska łączy się więc w rejonie trasy PKP z ul. Towarową, a od strony północnej dochodzi do ul. Matejki (droga wojewódzka nr 579). Warto podkreślić, że nawierzchnia tej drogi jest silnie zniszczona – liczne wyboje, spękania i ubytki w nawierzchni. Co zatem znajdzie się w harmonogramie prac? Rozbiórka chodników i zatoki autobusowej, frezowanie istniejącej nawierzchni, korytowanie pobocza, a później układanie nowej nawierzchni jezdni, chodników itd. Droga będzie spełniała nowoczesne standardy.

Termin wykonania umowy? To maksymalnie 30 września tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Aro

No żesz, ktoś miał pomysł jak nazwać ulice, cieeekawe czy w Izraelu istnieje ulica Polska.....

Gość

A obwodnica

Gość

Znaczy, że ktoś ważny się tam wprowadził.

Gość

Na Żydowskiej nie ma gazu. Nie chcieli.

Rado wpr

To teraz bedzie Arabska. I bedzie jak nowa :))

Gość

"Mieszkańcy gminy będą dojeżdżać samochodami do parkingu, pozostawiać je tam i dalej kierować się komunikacją zbiorową – pociągami." - raczej mało prawdopodobne po tej stronie miasta. "Ul. Żydowska łączy się więc w rejonie trasy PKP z ul. Towarową, a od strony północnej dochodzi do ul. Materki" - Materki to jakaś nowa ulica, nie znam? "Co zatem znajdzie się w harmonogramie prac? Rozbiórka chodników i zatoki autobusowej.." - to na Żydowskiej jest zatoka autobusowa?.. "Termin wykonania umowy? To maksymalnie 30 września tego roku." - biorąc pod uwagę, że w temacie nie dziej się nic - marne szanse