25° Wtorek
18 Września

Śr

legia.com

Umowa na dofinansowanie akademii podpisana

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże 11 mln zł na budowę akademii Legii na pograniczu Urszulina i Książenic. Strony podpisały umowę na dofinansowanie inwestycji.

Budowa akademii Legii to jeden z priorytetów właściciela klubu Dariusza Mioduskiego. Swego czasu mówiło się, że ośrodek stołecznego klubu powstanie w Sulejówku, jednak ostatecznie zdecydowano się na lokalizację na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Zatrudnienie na stanowisku trenera Romeo Jozaka pokazuje, że Legia szukała człowieka, który ma doświadczenie w zakresie pracy z młodzieżą i tworzenia akademii. Przez lata Chorwat był szefem cenionej kuźni talentów Dinama Zagrzeb.

Wydaje się, że kolejny istotny krok w drodze do powstania ośrodka Legii został wykonany. Spółka (APL) odpowiedzialna za realizację projektu podpisała z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę na dofinansowanie w kwocie 11 mln zł. Środki pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zostaną przekazane na inwestycję w latach 2017-2018.

Na 15 hektarach terenów na pograniczu Urszulina i Książenic powstanie osiem pełnowymiarowych boisk. Mistrz Polski będzie miał do swojej dyspozycji kompleks badawczo-rozwojowy z wysokiej klasy ośrodkiem treningowo-szkolnym, którego koncepcja powstała w oparciu o obserwacje podobnych obiektów w całej Europie. Prawdopodobnie z części infrastruktury będą mogły korzystać również lokalne kluby.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Marwil

Akademia piłkarska to biznes dla Legii i jej właściciela. Za kase z ministerstwa i środki nijne wybuduje obiekt na którym będzie zarabiał. Rodzice chętnie zapłacą za nauki w akademii wierząc w przyszle sukcezy swoich dzieciaków. Patrząc na Lewego ( który oczywiście swojego wielkiego sukcesu nie zawdzięcza Legii) rodzice wierzą, że to sie powtórzy i ich synkowie zaistnieją a ta akademia im w tym pomoże. Będą płakać i będa placić.

Gość

Tylko Znicz

Gość

Oto miasto przyszłości - trawa i piłka zamiast zdrowej żywności. Piłkarz to zawód przyszłości na rolniczych terenach.

RT

Urszulin przez miedze do Nadarzyna. In plus dla gminy Nadarzyn. Do Grodziska stamtąd kawał drogi a poza tym pomimo tego całego rozwoju to Grodzisk jest jakis wycofany?

Radek

Szkoda ze ta Akademia nie powstaje w Pruszkowie !

Radzio

Grodzisk to padlina. Wspolczuje Akademii