18° Piątek
19 Października

Sob

mat. projaktanta

Umowa na EKOpark podpisana

Władze warszawskiej dzielnicy Ursus podpisały umowę na budowę EKOparku. Nowe miejsce do wypoczynku w okolicy powstanie przy ul. Gierdziejewskiego.

Pierwszy park ekologiczny w Warszawie powstanie tuż obok nas – w Ursusie. Na terenie 3,3 ha powstanie ekologiczny park. Można powiedzieć, że t pionierskie przedsięwzięcie. Władze Ursusa już podpisały umowę z wykonawcą firmą Sorted.

Jakie atrakcje pojawią się na terenie przy ul. Gierdziejewskiego między ul. Warszawską, Wolności, Orłów Piastowskich i Czerwoną Drogą? EKOpark ma być naturalnym i nieco dzikim parkiem. Pojawia się w nim polany piknikowe przestrzenie do wypoczynku, plac do street workout'u oraz plac zabaw wykonany z naturalnych materiałów. Zaprojektowano również wybieg dla psów. 

Całości dopełnią elementy małej architektury wykonane z materiałów recyklingowych, a do oświetlenia parku wykorzystane zostaną latarnie z panelami solarnymi. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość345

jak się mieszkańcom ursusa nie podoba to mogą ten park zrobić na Żbikowie w Pruszkowie. Wreszcie byłaby porządna zieleń (jak dotąd tylko glinki) i wreszcie spory plac zabaw. Na razie włodarzom marzą się jedynie pomniki.

Dolejlama

Motto HGW: inwestować i przecinać wstęgi, potem olać. Park Hassów już wymaga remontu, a robią kolejny.