°


Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

Umowa na projekt „Kościucha” podpisana

Kolejny ważny krok do budowy nowej siedziby Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. W poniedziałek podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Formalności dopełniono na terenie szkoły. – Na początku roku ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Starosta Maksym Gołoś i Wicestarosta Krzysztof Rymuza w silnej asyście Radnych Powiatu i Dyrekor szkoły podpisali na terenie szkoły umowę na wykonanie dokumentacji. Komplet dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy ma zostać dostarczony najpóźniej do 3 grudnia 2018 roku – informuje pruszkowskie starostwo.

– Tak się składa, że podpisujemy tę umowę w dniu egzaminu maturalnego. Mam nadzieję, że nie będziemy długo czekać na ten moment, gdy następne roczniki licealistów zawitają w mury już nowego budynku Liceum im. Tadeusza Kościuszki – zaznaczył Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Jakie założenia przyjęto na tym etapie? Inwestycja obejmuje wybudowanie nowej siedziby szkoły, zachowana zostanie jedynie hala sportowa. Budowa będzie prowadzona w kilku etapach, tak żeby zapewnić ciągłość funkcjonowania placówki. Zapalnowano rozbiórkę wyeksploatowanych budynków istniejących oraz wykonanie na terenie działki nowej infrastruktury komunikacyjnej (droga pożarowa, utwardzenia, miejsca parkingowe) oraz zaplecza sportowego (boiska, bieżnia, skocznia w dal, trybuna).

Co wiemy o samym nowym budynku „Kościucha”? – W poziomie parteru przewidziano: hol główny z portiernią i sklepikiem, zespół administracyjny, pracownie chemii, zaplecze sanitarne i techniczne. Zasadniczą część pozostałych kondygnacji nadziemnych stanowi część dydaktyczna obejmująca 18 sal lekcyjnych oraz pracownie fizyki, informatyki i językowe, łącznie 10. Na każdej kondygnacji nadziemnej zaprojektowano pomieszczenia sanitarne dla uczniów i oddzielne dla nauczycieli i osób niepełnosprawnych. Na poziomie 1. piętra usytuowano pokój nauczycielski z zapleczem i gabinetem zastępcy dyrektora. Na kondygnacji 2. piętra projektuje się aulę dla 250 osób   ze sceną, garderobami i zapleczem magazynowym. Na najwyższej kondygnacji budynku zaprojektowano planetarium z pomieszczeniem obsługi oraz przeszklony taras widokowy dla bezpośrednich obserwacji astronomicznych. W kondygnacji piwnic usytuowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz szatnie uczniów i pomieszczenia magazynowo-techniczne – czytamy w koncepcji, na bazie której powstanie projekt.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 36

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A dla mnie to ubieranie w słowa przesadnych wydatków.

Gość

@Moim zdaniem 2018.05.09 23:37 >"Powinny być obie szkoły, bo obie są z tradycjami i zapisane w historii miasta" - to jest właśnie ten sentymentalizm! Proszę o inny, bardziej merytoryczny argument za utrzymywaniem, a teraz nawet budową dwóch szkół średnich o tym samym profilu, przy tej samej ulicy, ze zdublowanym zapleczem sportowym i pracowniami przedmiotowymi. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- > "Wystarczyło zrobić solidny remont" - w przypadku Zana nie wystarczyło, bo ten budynek nie spełniał warunków do tego żeby istniała w nim szkoła od bardzo wielu lat, dekad nawet i nijak nie dałoby się tego technicznie poprawić. W przypadku Kościucha ten remont musiałby być taki, że trzeba by wyłączyć szkołę z użytkowania i i tak byłoby to pudrowanie trupa. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- > "Lobby absolwentów Zana nie kazało chyba burzyć starej szkoły" - od dawna wiadomo było, że budynek nie spełnia wymogów, ale upierano się przy pozostawieniu szkoły w tym samym budynku. Gdy okazało się, że w grę wchodzi tylko budowa nowej siedziby wymuszono, aby znajdowała się ona w tej samej lokalizacji.

Moim zdaniem

Lobby absolwentów Zana nie kazało chyba burzyć starej szkoły. Powinny być obie szkoły, bo obie są z tradycjami i zapisane w historii miasta, ale po co od razu budować jakieś poczwary w ich miejscu w samym centrum miasta? Wystarczyło zrobić solidny remont tak jak w Nansenie w Piastowie.

Gość

a drugi, 20 groszy, startował na prezydenta krakowa i przegrał z kretesem, buhhaaaaaa

Gość

Tak ogłosił mieszka w Pruszkowie ale w woj opolskim tam jest jego miejsce na stołku barmana

Gość

Budujcie co chcecie, a najzdolniejsza młodzież z tego miasta i tak chodzi do liceów w Warszawie.

Gość

Co za bzdury piszesz "Hmmm..." o 13:04. Po tym jak Rymuza zawalił totalnie sprawę Zana edukację mu odebrali i zajmuje się nią bezpośrednio Gołoś. Zresztą to nie jedyna klapa Rymuzy który notorycznie na wielu polach kładzie sprawy które potem Gołoś musi prostować.

Gość

Na razie ma powstać tylko projekt. Przypominam jak to było z liceum Zana: "Pierwotny projekt był stworzony z rozmachem i opiewał na przeszło 30 mln zł. Nie mając zbyt dużych szans na uzyskanie dofinansowania (...) zdecydowano się na uszczuplenie tego projektu, (...) zrezygnowano z części rekreacyjnej na dachu." - to cytat ze styczniowego materiału z tego portalu. W przypadku Kościucha też powstanie projekt z efekciarskimi wizualizacjami, które tak ładnie będą wyglądać na materiałach promocyjnych przed wyborami, a za parę lat oddany zostanie obiekt różniący się od pierwotnych założeń z powodu niewystarczających funduszy. Niech zgadnę, co pierwsze wypadnie - planetarium? Swoją drogą, jak to jest - z jednej strony nie starczyło kasy, żeby dokończyć Zana zgodnie z pierwotnym projektem, ale jest kasa na budowę od zera kolejnego liceum? A w ogóle to tak po prawdzie to wystarczyłoby wybudować jedno porządne duże liceum z zapleczem sportowym na miejscu Kościucha i połączyć te szkoły w jedną zamiast budować dwie oddzielnie, każdą z własną salą gim. No ale to by oznaczało likwidację Zana, a przeciwko temu istnieje w tym mieście silne lobby absolwentów tego liceum pod przywództwem niejakiej pani H. Podsumowując: to sentymenty zdecydowały o budowie dwóch szkół tego samego typu przy tej samej ulicy i wydatkowaniu na ten cel środków większych niż konieczne.

Hmmm...

Za oświatę może i odpowiada v-ce starosta, ale za lanie betonu ku radości lobby budowlanego i wyskoki poziom wydatków "inwestycyjnych" nagrodę "najlepszego powiatu" odebrał chyba sam starosta Gołoś? I to starosta Gołoś wyznacza kierunek działań, no chyba że na Drzymały "ogon merda psem"?

Gość

Nigdy więcej polityki Gołosia w Pruszkowie. Gościu szasta kasą na prawo i lewo, nagania zleceń projektantom wszystko chce przerabiać i przebudowywać. To niech pan Gołoś sobie buduje za swoje pieniążki, a nie za publiczne, no i oczywiście na swoich prywatnych działkach najlepiej daleko za Kobyłką aby nie niszczyć koszmarkami Pruszkowa . Przypomina mi rządy Tuska. Też miał hiper projekty za ciężkie miliony. Zresztą Morawiecki nie lepszy.

Gość

Brawo Panie Starosto budujmy szkoły na miarę XXI wieku .Malkontentom przypominam ,że za oswiatę w starostwie odpowiada Pan Wice Starosta.To tak gwoli przypomnienia dla troli tępiących Pana Starostę.

Gość

Niech budują dla przyszłych pokoleń i nie ważne kto to wymyślił.

Gość

DAĆ WSZYSTKIM PREMIE. JUŻ!

Gość

Zburzyć Kosciucha, działkę oddać do gminy niech deweloper będzie ręce zacierac i kolejny beton bez zieleni i parkingów.

Gość

Czytam te niektóre wpisy i oczom nie wierzę zamiast cieszyć się ,że będzie nowa szkoła dla dzieciaków ,a nie baraczek to bardziej obchodzi naród kto to wszystko zainicjował. Ponadto tzw. gość z Kobyłki mieszka w Pruszkowie.

Gość

Czytając te wszystkie komentarze mam tylko jedno pytanie. Kiedy w końcu Maksym Gołoś ogłosi swój start w wyborach? Uprzejmie proszę jak najszybciej. Mam dość. Chcę zmian. Mam gdzieś partyjne logo. To samorząd a nie wiejska. Panie Maksymie odwagi! Chcę na Pana zagłosować!

Gość

Wyjaśnienia dotyczące statusu Dariusza Nowaka jako byłego członka Zarządu Powiatu Pruszkowskiego

Gość

Wypraszam sobie! Każdy normalny mieszkaniec krytykujący powiat to zaraz troll z Kraszewskiego? Nic tylko widać partyjne podejście do ludzi. Jeśli nie z PiS to z PO. Czy wy pisowskie trolle widzicie tylko dwa kolory?

Gość

Ahhhhhh, jak dobrze, że gdy skończę tę szkołę, to akurat zostanie ona wyremontowana :)))))))))

Gość

Esteci się znaleźli z Kraszewskiego. Zapytajcie Kurzelę co z wieżowcami (11 pieter) na Gomulińskiego, co z budową blokowisk na terenie Tworek, co z budową wieżowców (18 pięter) przy Miry, co z betonowaniem Lipowej, betonowaniem Żbikowa i centrum miasta. Jak dajecie pozwolenia na taką liczbę nowych mieszkań to szorujcie na kolanach do Powiatu i bądźcie wdzięczni że starają się zapobiec katastrofe edukacyjno-komunikacyjnej jaką szykujecie mieszkańcom za 2-3 lata

Gość

Pruszków jest prawdopodobnie jedynym miastem w Polsce, gdzie władze powiatu w ciągu kilku lat wydadzą miliony złotych na budowę od zera dwóch szkół średnich oddalonych od siebie o 300 metrów. Bardzo to ekonomiczne i sensowne. A wystarczyło na Daszyńskiego zbudować większy obiekt, który pomieściłby obie szkoły, a na Kościuszki zbudować halę sportową. Wszyscy by na tym skorzystali i byłoby taniej.

Wóz Drzymały

Obawiam się, że mało przydatne obserwatorium astronomiczne może być przyczyną późniejszych astronomicznych kosztów przy realizacji. Czy przypadkiem to nie w ten sposób osiąga się poziom wydatków inwestycyjnych pod rankingi najlepszego samorządowca??? A swoją drogą może warto wpisać budynek LO do rejestru zabytków, by powstrzymać działania bezwzględnego w swoich megalomańskich wizjach starostę? Jest jakieś koło miłośników Pruszkowa, hmmm?

Gość

Czy poprawa warunków lokalowych wpłynie na poziom nauczania, tak żeby wyniki matur były porównywalne z pierwszą dwudziestką rankingu liceów warszawskich?

Gość

O moją kase sie nie martw. Kto ci daje prawo wypowiadania się za podatników? Głos narodu sie znalazł.

Gość

Do gościa z 13:40 pełnomorski port na Utracie jest niezbędny bo musi gdzieś cumować ORP Jan Starzyński za 100 mln

Gość

Intrygujący jest pomysł z planetarium, ale czy nie jest to przerost formy nad treścią. Ale zapewne uczniowie chcieli rozwijać swoje "astronomiczne obserwacje".

Gość22

Jaki populizm? Inwestowanie w oświatę jest jak najbardziej potrzebne, niezależnie od tego jaka partia to robi, nawet jeśli jest to przed wyborami. A nieudaczników z Kraszewskiego krew zalewa, bo jak ludzie zestawią to z pieniędzmi utopionymi w CDK (czy jak tam teraz ten nieużytek się nazywa) to ich szanse wyborcze topnieją jak śnieg na wiosnę.

Nie będzie niczego

Drzewa przy Komorowskiej zagrożone! Kościuch zagrożony! Boże spraw żeby starosta z Kobyłki opuścił miasto które kocham, bo w przeciwnym razie za kilka lat program Kononowicza stanie się faktem w Pruszkowie!

DYZIO

CZY TEN PAN Z TYŁU W RÓŻOWEJ KOSZULI TO NIE BRAT BLIŹNIAK PANA MARIUSZA BŁASZCZAKA?

To symbol

Czy zamiast burzyć nie można wyremontować tego obiektu modernizując go subtelnie i dyskretnie rozbudowując szkołę na tyłach głównego budynku?

Gość

Czyli zdaniem starosty Gołosia kolejny symbol miasta ma zniknąć z powierzchni ziemi i zostać zastąpionym jakimś koszmarnym klockiem w pstrokatych barwach? Jak to dobrze, że chociaż Pałacyk Sokoła nie należy do starostwa, bo pewnie zamiast remontu doczekałby się wyburzenia.

Gość

trolle z kraszewskiego złość was bierze bo tutaj cos się robi w przeciwieństwie do waszego ,,niedasie i jedynym osiągnieciem waszego mgr jest budowa cdk /czarnej trumny za 72 mln

Gość

Nie wiem, jak się wam wydaje. Ale w mojej opinii, w zasadzie, nie ulega specjalnej wątpliwości, ani też specjalnie się nie waham co do tego, że za wyczyn ten, bardzo istotny w historii miasta i powiatu, bardzo prorodzinny, prospołeczny, proobywatelski i prorozwojowy w szczególności jak się porówna z biedą w innych gminach i powiatach oraz brakiem odwagi lokalnych samorządowców innych gmin do równie odważnego inwestowania należy się premia.

Gość

taras do obserwacji astronomicznych? W nocy będą lekcje? Jak raz na rok z tego skortystają to wszustko.

Gość

Pan Dymura jakiś zatroskany... Co się dzieje?

Panie starosto!

Ile będzie kosztował podatnika przedwyborczy populizm? Proponuję jeszcze budowę lotniska powiatowego w Pęcicach i pełnomorskiego portu na Utracie. To dopiero będą "misie" możliwości powiatu. Ha.