29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

brwinow.pl

Umowa na remont targowiska podpisana

Władze gminy Brwinów podpisały umowę z wykonawcą przebudowy targowiska w centrum miasta. W pierwszej kolejności zadaniem firmy będzie przygotowanie projektu.

Można powiedzieć, że to kropka nad „i” wielomiesięcznych przygotowań do rozpoczęcia tej inwestycji. Podpisanie umowy poprzedził nie tylko przetarg na wykonanie prac, ale też konsultacje z handlarzami i mieszkańcami. Na realizację przedsięwzięcia udało się uzyskać dotację w wysokości prawie 1 mln zł. Przygotowana została również wstępna koncepcja architektoniczna. Teraz na jej bazie powstanie projekt budowlany.

– Umowa podpisana przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego obejmuje zaprojektowanie całego targowiska i budowę jego części od ul. Armii Krajowej wraz z budynkiem administracji i ogólnodostępną toaletą. W ubiegłym roku powstała koncepcja modernizacji targowiska miejskiego. W  przeprowadzonych konsultacjach uczestniczyli zarówno właściciele sąsiadujących z targowiskiem działek, jak i kupcy handlujący na tym terenie. Pozytywnie odnieśli się do planowanych zmian, zgłaszając przy okazji swoje uwagi i postulaty – informuje Monika Miziołek z biura promocji urzędu gminy w Brwinowie.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa pod koniec tego roku. Rozpoczęcie drugiego i trzeciego etapu (przebudowy południowej części targowiska od strony Rynku i budowy nowych pawilonów) nastąpi nie wcześniej niż w 2019 r. – Wtedy handel zostanie przeniesiony tymczasowo na teren dawnej Drzewotechniki, a targowisko stanie się placem budowy – zaznacza przedstawicielka brwinowskiego urzędu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jakby niepisali też byś płakał! Zdecyduj się

abadon

Dużo się zmieniło w Brwinowie w ciągu ostatnich kilku lat . 8 lata temu gdy się przeniosłem do Brwinowa miasto wyglądało zupełnie inaczej (gorzej) . Przejście przez park wieczorową porą wymagało nie lada odwagi :) , nie było gdzie rowerem pojeździć , koślawe chodniki i dziurawe drogi , tak wtedy wyglądała infrastruktura . Niech marudni lepiej siedzą w swych domach przed telewizorem z puszką taniego piwa :)

Gość

Tyle co Kosiński zrobił w Brwinowie to dziwne że nieroby malkontenci mają w ogóle jeszcze coś do powiedzenia. Ktoś kiedyś zaproponował dla takich jak wy ścianę płaczu ja polecam jeszcze wizytę u okulisty. Pozdrawiam i nieplaczcie bo Wam zaleje tunel....

abadon

Chodzi o ty żeby mieszkańcy wiedzieli co się wydarzy w niedalekiej przyszłości . Marudersom zawsze będzie coś leżało na wątrobie :)

wbr24

no i po co pisać o czymś, co zacznie się dziać za dwa lata ?! Chodzi o zdobywanie poparcia społecznego przed wyborami samorządowymi?