30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NiePowiat Pruszkowski Facebook

Umowa podpisana, 2,5 mln na salę przy Zanie

Do 15 listopada powinna zakończyć się budowa sali gimnastycznej przy liceum im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Tymczasem przedstawiciele powiatu pruszkowskiego podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji w kwocie 2,5 mln zł.

W tym roku Zan rozpoczął trzeci rozdział w swojej historii, ponieważ zanotował kolejną przeprowadzkę. Do dyspozycji uczniów oddano nową siedzibę szkoły. Jednak to nie koniec inwestycji. Kolejnym elementem jest budowa sali gimnastycznej, na którą wszyscy z niecierpliwością czekają.

Co ciekawe, obiekt będzie posiadał boisko, które znajdzie się na... dachu. Zan czekał na salę gimnastyczną wiele lat. Wszyscy wierzą, że obiekt pozwoli młodzieży rozwijać sportowe pasje. Budowa sali to kosztowna inwestycja, jednak powiat pruszkowski pozyskał dofinansowanie na ten cel. Mówił o tym minister sportu Witold Bańka, podczas lipcowej wizyty w Zanie, kiedy prezentował program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej. – 2 lutego 2017 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło „Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej 2017” w ramach niego został ogłoszony konkurs, do którego przystąpiło starostwo powiatowe w Pruszkowie składając wniosek o dofinansowanie budowy sali gimnastycznej LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Wniosek został złożony 29 marca 2017 roku, a 17 lipca 2017 miało miejsce ogłoszenie jego wyników. Mieliśmy przyjemność gościć ministra sportu Witolda Bańkę, który ogłaszał start programu właśnie w LO im. Tomasza Zana – tłumaczy Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

W minionym tygodniu umowę na dofinansowanie budowy sali podpisali starosta Maksym Gołoś oraz członek zarządu powiatu pruszkowskiego Mirosław Chmielewski.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

gostek w garniaku zadowolony jakby miał kogoś pod biurkiem

Gość

komunikacja na płaszczyźnie rodzic - nauczyciel w tym liceum nie istnieje , ładne panie sprzedają tandetny monolog n/t efektów ich pracy nie słuchając nikogo . może nowa sala pozwoli na rozładowanie emocji i rozbujanego ego i podejście "normalne" ? do ucznia .czego i waszym dzieciom życzę

Gość

a może zapytać dlaczego w salach, które są zrobione jak akwaria nie ma KLIMATYZACJI!!!!! Sale lekcyjne z jednej strony mają okna(nieotwieralne) a z drugiej szyby na korytarz, który też jest przeszklony. Dzieci po kilku godzinach przy upale nie funkcjonują, mdleją a szkoła uważa, że jest ok. Klimatyzacja w szkole jest ale w gabinecie Pani Dyrektor bo na resztę podobno nie starczyło pieniędzy.

Gość

Klakierzy od Głupiego Jasia już jadą na Gołosia...Sio Sio, parzyć kawę dalej i pierdzieć w stołki na Kraszewskiego.

Gość

panie gołoś pokazówkę to sobie rób w wołominie a nie w Pruszkowie.

Gość

Fanie Pana Gołosia i PiS - kup więcej wazeliny, bo do jesieni 2018 Ci może zabraknąć.

Gość

Gołos wracaj do Wołomina.

Gość8

Zan to jest ogolnie scierwo a nie szkola

Gość

Jestem fanem Gołosia i PiS, ale uczciwie trzeba powiedzieć że tempo budowy sali gimnastycznej jest naprawdę duże. Rośnie w oczach.

Gość

A moze najpierw zająć sie wymiana części kadry pedagogicznej? Mimo pięknego budynku Zan z takimi nauczycielami (oczywiście nie wszystkimi, są tez profesjonaliści) daleko nie zajdzie.