19° Sobota
22 Września


pruszkow.pl

Umowa podpisana, budowa parkingu niebawem wystartuje

Parking przy pruszkowskim dworcu kolejowym znacznie się powiększy. Władze miasta podpisały już umowę na budowę czterokondygnacyjnego parkingu naziemnego. Roboty powinny ruszyć już niebawem.

O tym jak ciężko jest znaleźć miejsce w rejonie dworca PKP w Pruszkowie nie trzeba chyba nikomu przypominać. Samochody są dosłownie wszędzie. Przechodnie często narzekają, że auta blokują w tym rejonie chodniki, i to tak, że niekiedy trzeba chodzić po ulicy.

Ta sytuacja ma się zmienić. Wszystko dzięki budowie wielopoziomowego parkingu w miejscu istniejącego dziś parkingu Park&Ride. W miniony piątek 3 listopada władze Pruszkowa podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych firmą Strabag.

Niebawem wykonawca ma zostać wprowadzony na plac budowy. – Czekamy jeszcze tylko na zgodę PKP i będziemy wprowadzać wykonawcę. Myślę, że nastąpi to niebawem – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Parking, który powstanie przy ul. Sienkiewicza będzie miał cztery kondygnacje z dodatkowym poziomem umożliwiającym parkowani aut na dachu obiektu. Pomieści 474 pojazdów, z czego 392 miejsca przeznaczone będą na samochody osobowe, 10 miejsc zostanie zadedykowanych motocyklom, a kolejne 72 miejsca zostaną przeznaczone dla rowerów. Wjazd i wyjazd zlokalizowany będzie od strony ulicy Sienkiewicza.

Koszt tej inwestycji to 16 mln zł, z czego blisko 80 proc. to środki unijne. Kierowcy z nowego parkingu będą mogli korzystać już 30 września 2018 r.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 25

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Radek

A Grodzisk nie lepszy od Pruszkowa?

Adas

Strabag zawsze wygrywa. To dobra firma

loku

tam są kable w ziemi i rury niezbadane więc Strabuś zrobi to później i drożej, ale Pan Jan będzie zadowolony

Gość

CZY TP WAŻNE KTO BĘDZIE BUDOWAŁ , WAŻNE JEST TO BY NIE BYŁ TAKI JAK NA Niedzwwiadku , że nie można wjechać na poziom samochodem bo jest za wąsko i nici z miejsc parkingowych

Gość

"Sytuacja ma się zmienić". Sytuacja zmieni się tylko, jeśli po otwarciu nowego parkingu (prawdopodobnie płatnego) policja i straż miejska będzie regularnie wlepiać mandaty tym wszystkim cwaniaczkom parkującym wokół dworca za darmo (bo oni przecież tylko "na chwilę"). Poza tym taki parking powinien też powstać po drugiej stronie torów, przy ul. Waryńskiego. Miejsca jest bardzo dużo, ale teren należy do kolei, która jest za głupia żeby stwierdzić, że więcej miejsc parkingowych mogłoby im przysporzyć pasażerów.

Gość......

strabag i wszystko jasne Pruszków po staremu działa jak PO

Gość

Strabag? Wszyscy pamiętamy jak wyglądała i wygląda przebudowa wąskiego gardła. Dwie - trzy koparki na krzyż przez rok, a później mobilizacja przed oddaniem terminu. Tutaj będzie podobnie: prace będą szły powoli, a mocniejsza ekipa wkroczy w okolicy daty określonej w umowie. Dokładnie to samo się dzieje przy modernizacji linii kolejowej z Grodziska do Warszawy (już nie Strabag, ale filozofia budowy jest podobna).

Gość Niedzielny

znowu wygrał strabag a to ci nowina..

Gość

Im więcej parkingów, tym więcej samochodów. Jak wszystkie wyjadą, to dopiero kierowcy zaczną narzekać. Miasto jest dla ludzi by w nim mieszkać, pracować, żyć a nie po to by mieć gdzie zaparkować swoje cztery litery.

Adam

A kogo to obchodzi? Niech sobie urzadzaja glaby!

Gość

Parkingów i tak będzie brakowało w zakorkowanym Pruszkowie. To jest miasto dla deweloperów w którym zmarnowano pieniądze na CDK zamiast budować wiadukt.

Gość

Brawo. Głosy w wyborach zgadzać się muszą

xyz

Czy to tu strabag wygrał dopiero w 2 przetargu? Dlaczego zwycięzca 1 przetargu, który dał lepsza - tańszą ofertę niż strabag nie otrzymał kontraktu? Aż się prosi o interwencję cba?

Gość

A gdzie zdjecia z podpisania ? Jan z ta firma to musi byc widok.

Gość2

Zaraz bedzie że za niski, za czarny, bez kina.... że na wybory i za długo budowany

Gośćuuu

Bravo!! Bravo!!! PRUSZKÓW to potęga !

Gość

A dlaczego nie jest napisane że wykonawcą jest Strabag? Warto też nadmienić że odbyły się dwa przetargi i zaplacimy o 400 tyś zl wiecej niż w pierwszym postępowaniu (rzekomo unieważnione z powodu zbyt wysokiej ceny). Ciekawy zbieg okoliczności...

Mundek

Ile miesięcy opóźnienia będzie. Albo nie jakimś dziwnym trafem okaże sie że umowa z zakończeniem budowy nie była do 30.09.18 tylko do końca 31.1218 ;-))

hiu12

Pani Anno a co z parkingiem z drugiej strony od ulicy. Waryńskiego?

Gość

Strabag? To już nawet nie jest śmieszne. Kiedy tym zaintersują się odpowiednie służby? I darujcie sobie te debilne komentarze o rynku szczególnie Pan Panie Andrzeju „Afera” Kurzela! Akurat po t przetargu najlepiej widać wasze kombinatorstwo

Gość

Jeśli kiedykolwiek ktoś z Was zastanawiał się z czego mogą wynikać ta miłość między miastem a strabagiem to polecam ten artykuł https://m.facebook.com/notes/05-800-fakty-pruszk%C3%B3w/w%C4%85skie-gard%C5%82o-kto-i-dlaczego-wie-lepiej-kiedy-koniec-remontu/860524360778064/

Gość

Super Może to ucywilizuje to parkowanie gdzie popadnie Brawo :-)

silver

W nomenklaturze pruszkowskiej, to za dwa lata ktoś tam wbije szpadel.

Gość Niedzielny

Ciekawi mnie tylko fakt dlaczego firma strabag wygrywa wszystko w pruszkowie? El Prezidento familia :)

Głos

Strabag???cóż za niespodzianka :)