27° Środa
19 Września


pixabay.com

Upał, susza i kłopoty z wodą

Bardzo wysokie temperatury i brak deszczu dają się we znaki wodociągowcom. Kłopoty z zaopatrzeniem w wodę mogą pojawić się w Podkowie Leśnej i Nadarzynie. Do mieszkańców skierowano apel o korzystanie z wody tylko w celach bytowych.

Tego typu sytuacje powtarzają się co roku. Wszystko przez upały i brak deszczu. Tym razem kłopoty pojawiły się w gminie Nadarzyn i w Podkowie Leśnej. Wczoraj w pierwszej z miejscowości w trybie pilnym odbyło się spotkanie władz gminy, przedsiębiorstwa komunalnego Nadarzyn i osób odpowiedzialnych za wodociągi. – Ustalono, że Gmina i PKN zwiększą kontrolę nad okolicznymi firmami oraz właścicielami stawów i oczek wodnych, aby w godzinach „szczytu wodnego” nie uzupełniali wody w swoich zbiornikach – poinformował za pośrednictwem Facebooka Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Jak zaznacza nadarzyński włodarz, podjęte zostaną działania, które mają poprawić sytuację w przyszłości. – W celu rozwiązania problemów z ciśnieniem wody spowodowanej zwiększającą się ilością osób korzystających z wodociągów ustalono, że w tym roku PKN stworzy projekt dodatkowej nitki wodociągu od ujęcia w Parolach do Ruśca. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, prace w terenie zaczną się w tym roku, a najpóźniej w przyszłym, tak aby zostały zakończone do wiosny 2019 roku. Pracownicy wodociągów w PKN zwrócą szczególną uwagę na uzyskanie „drożności” przepływu wody w Ruścu, poprzez m.in. ściślejszą kontrolę zasuw – zapewnia Zwoliński.

Z podobnymi kłopotami boryka się Podkowa Leśna. Tu też pojawił się apel do mieszkańców, aby w godz. 6.00-22.00 używać wody tylko w uzasadnionych przypadkach. – W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody na najbliższe dni, zwracamy się z prośbą do mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej o racjonalne korzystanie z wody – informuje podkowiański urząd. – Prosimy o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych. W przypadku konieczności podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. wodą z sieci wodociągowej należy to wykonywać w godzinach od 22.00 do 6.00 – czytamy w komunikacie.  

A jak u Was sytuacja z wodą? Jest? Nie ma? Dajcie znać w komentarzach.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Mieszkaniec Podkowy

Jestem mieszkańcem Podkowy Leśnej i sytuacja zwiazana z ciśnieniem wody w tym roku jest wyjątkowo zła. W poprzednich latach też nie było dobrze. Miasto się rozwija inwestuje w drogi, szkoły co się chwali ale zupełnie nic nie słychać na temat poprawy sytuacji apropo wody. Wieczorami i rankami trudno wziąć prysznic bo woda prawie nie leci o nawodnieniu ogrodu nie wspominając. Poza tym Podkowa ogólnie ma niskie ciśnienie wody nawet gdy nie ma suszy. Czekam na zmiany, jak i pozostali mieszkańcy...

Gość

W Komorowie też mamy swoich ulubionych sąsiadów którzy podlewaja trawnik w ogródku tak że woda leje się na ulicę. Wczoraj nawet w trakcie meczu jeden taki co ma hopla na punkcie swojego trawnika to postanowił włączyć kosiare.

Gość

A w Podkowie o co chodzi? Zaniedbania w infrastrukturze wodociągowej, czy zbyt dużo oddajemy rozwiajającemu się Żółwinowi? Wcale nie jest tak gorąco, a każde moje odkręcenie wody jest uzasadnione. Przypominam urzędnikom, że mają prawny obowiązek dostarczyć wodę pod odpowiednim ciśnieniem! Każecie sobie słono płacić za tą wodę! Jest też drożej niż w sąsiednich gminach!

do Gość 2018.06.19

ale nie dokarmiać szczurów ze skrzydłami jak to robi dziadek z Plantowej 5!

Gość

A u nas suszy nie ma. Od wieczora do wczesnego poranka ekipa czyściła na mokro chodnik i jezdnię drogi powiatowej nr 3114W. Bardzo chwalebne, że władze tak dbają o czystość naszych okien, żeby się nie kurzyło ale..... Nie wiem komu to zawdzięczamy powiatowi czy gminie -pomijam zafundowanie nocnych hałasów w noc tak ciepłą, że okna w domach były szeroko pootwierane.

Gość

Ale postęp u chłopa, zakopał studnie i wody nima.

Daro

To w Nadarzynie i Podkowie.L. wszyscy smierdza ! :(

Benek the Roman

To jest apel tylko do plebsu. Ciekawe czy te wszystkie prezesa i dyrektora w czasie tej suszy przestają podlewać swoje extra ogrody w komorowach, podkowach i innych miastach ogrodach?

Gość

A i tak we wszystkich prognozach pogody prezenterzy rozpływają się nad tym jakie to mamy piękne lato tego roku i z wielkim smutkiem zapowiadają ochłodzenie do "zaledwie" 20 stopni.

Danka

Na Ostoi codziennie podlewanie trawy od 19.00 do 22.00 Woda słabo leci lub wcale.

podkowianin

do Gość z 2018.06.19 13.01 Okazuję się, że nie wszystko jest kwestią pieniędzy. Tylko "ułomki" mogą "rozumować", że wszystko można kupić. Jak studnie wysychają to nikt Ci pieniędzmi ich nie zapełni! A i tak Płacisz za wodę zużytą, więc nie martw się! Jak Ci kran wyschnie to nie będziesz płacił! Umyjesz się w pieniądzach! XXI wiek, czy jakiekolwiek inny nie ma tu znaczenia. Jest potworna susza, a woda niedługo będzie największym skarbem. Zobacz sobie zdjęcia z różnych częśći świata, np. z Kaliforni (taka bogata Ameryka...), to zobaczysz co znaczy brak wody.

Gość

>brak wody w dwudziestym pierwszym wieku to za co płacić tym ułomkom z wodociągów?

Gość

W Grodzisku Maz Bur mistrz z PGR zafundował mieszkańcom zamiast sławnego parku wodnego AWW staw na Walczewskiego. Skoro w rzece zasilającej brakuje wody - wykopano studnię głębinową i z niej leje się wodę do stawów. Nadmiar wody wypływa do rzeczki. Dawne glinianki i zbiorniki wody są zasypywane pod deweloperkę. Jedyna rzeczka która ma wodę (Mrowna) jest nie wykorzystana choć na jej drodze stoją puste stawy na Chlebni. Tak wygląda gospodarka wodna w mieście przyszłości PSL.

Gość

zwierzętom i ptakom trzeba wystawiać wodę - pomyślcie o tym proszę, to niewielki kłopot

Gość

czas na awarie w Pruszkowie,