18° Piątek
19 Października

Sob

grodzisk.pl

Uratowali młodego liska

Nietypowa, ale zakończona sukcesem interwencja strażników miejskich z Grodziska. Funkcjonariusze ekopatrolu uratowali młodego liska, który zaklinował się w ogrodzeniu. Maluch szczęśliwie wrócił pod opiekę matki.

Jak wyglądała interwencja? – Po telefonicznym zgłoszeniu do dyżurnego Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod numerem 986 funkcjonariusz ekopatrolu udał się do miejscowości Janinów, gdzie w siatce ogrodzeniowej utknął mały lisek. Na miejscu okazało się, że zwierzątko nie umiało się samodzielnie oswobodzić z oczek siatki i wymagało pomocy – inofmrują grodziscy strażnicy.

Do oswobodzenia liska użyto specjalnych rękawic. Po uwolnieniu zwierzaka wypuszczono, bo w okolicy na malucha czekała lisica.

To jedna z tych nietypowych akcji godziskich strażników. Ekopatrol najczęściej wzywany jest do pomocy zagubionym i bezpańskim psom. Z ponag 800 interwencji, jakie w ubiegłym roku przeprowadzono na terenie gminy, aż 529 dotyczyło właśnie psów. Od stycznia do grudnia 2017 r. 89 osób zostało ukaranych mandatami z powodu naruszeń przepisów związanych z ochroną zwierząt.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Paulina

Fajny Liseczek

Gość

Takie interwencje to ja rozumiem. Brawo chłopaki!

Gość

Zwierzątkom trzeba pomagać. Bo są kochane!

Wpr

Bravo!!

Oti

Kiedy doczekamy się takich akcji ze strony pruszkowskich strażników?

Gość

Zagrożeniem dla dzikich zwierząt są nie tylko ogrodzenia. Warto zadbać o prawidłowe zabezpieczenie psów. Ciągle zdarzają się sytuacje, że grupa psów goni sarnę lub zająca. Czasem wystraszone zwierzę wpadnie pod samochód, a czasem psy je dogonią i zwyczajnie zagryzą.

Gość

Super!!