24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
grodzisk.pl

Uratowali rodzinę kaczek

Nietypowa interwencja grodziskich strażników miejskich. W centrum miasta ich pomocy potrzebowała rodzina kaczek. Ptaki bezpiecznie trafiły w odpowiednie dla nich miejsce, czyli na Stawy Walczewskiego.

To jedna z tych historii, które chwytają za serce. Szczególnie, że determinacja kaczej rodziny, aby dostać się nad wode, była ogromna. – Dzięki czujności mieszkańców osiedla Okulickiego 19A strażnik grodziskiego Eko-patrolu pomógł znaleźć nowy dom rodzinie kaczek. Kaczka wraz z małymi kaczuszkami wyruszyła w pierwszy spacer i chciała dostać się z tarasu II piętra budynku Okulickiego 19A nad rzekę w Parku Skarbków. Niecodzienny widok zaniepokoił mieszkańców, którzy byli świadkiem jak kaczki z II piętra skakały z tarasu na trawnik – informują grodziscy strażnicy.

 

Konieczna była pomoc, aby ta karkołomna wyprawa zakończyła się szczęśliwie. – Kaczę wraz z kaczkami bezpiecznie przetransportowano nad Stawy Walczewskiego w asyście Eko–patrolu – zaznaczają funkcjinariusze z Grodziska.

 

Przypominamy, że eko-patrole funkcjonują we wszystkich miejskich i gminnych strażach w naszym regionie. Udzielają pomocy zarówno zwierzętom domowym, które zgubiły się lub uciekły, jak i bezdomnym czy nawet dzikim. Jeśli zaobserwujemy zwierzaka potrzebującego pomocy, o interwencję możemy poprosić pod numerem alarmowym.

 

 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Skoro ratują kaczki to nie mają czasu na stojące nieprawidłowo samochody na parkingu przy ul Zondka.

Polo

Niczym się nie wyróżnili bo w Brwinowie w zeszłym roku całą rodzinę kaczek prowadził gość przez tunel do parku.

Artek

A kaczyńskiego da sie jeszcze uratować?

biomasa

Fajnie, że są tacy fachowcy od zwierzaków.

none

A numer alarmowy to??? Ogólnopolski 112, 986 straży miejskiej, czy może jakiś inny???

Ja

Brawo ekopatrol.